Οριστικό τέλος για τους s.o.a.d.;

Bρήκαμε επιτέλους και τους πολέμιους των kouladicca

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ειστε off-topic και κακογουστοι…

Κι εσύ οπαδός των Nirvana…

__Ρε παιδιά, σε κάποια μηνύματα ΔΕΝ απαντάμε… τόσο απλό… Θ’ ανοίξω κουβέντα με την προσωποποίηση της ισχυρογνωμοσύνης και της απολυτότητας…; Οχι.

__Σωστή η Sofi για τον επιρρεασμό… Δε θα βγει και ο Billy Joel με μπλουζάκι S.O.A.D… Ομως πάτε λίγο στα studio’s και τα “προβάδικα” να δείτε τι παίζουν οι πιτσιρικάδες… Ακούστε το falling in between των Toto (μπαντάρα, που συνταίριαξε πολλά νέα ακούσματα και μπάντες /ήχους μέσα απο το δικό της στιλ και τη δικιά της προσωπική σφραγίδα -αυτό χαίρομαι γιατί μου θυμίζει περιπτώσεις όπως αυτή των Rush και των Police… όταν μία μπάντα είναι μπαντάρα και εξελίσσεται χωρίς να ξεστρατεί απο το ύφος και την ιστορία της).

__Αλλωστε είναι σχετικά νέα μπάντα με λίγες δουλειές και μικρή ιστορία. Τι περιμένατε; Ν’ αρχίσουν τις διασκευές άλλες μπάντες, συγχρονές τους…; Ανοιχτά αυτιά, μα πάνω απ’ όλα, ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΥΑΛΑ!

Υ.Γ. δεν είμαι κανένας τρελός θαυμαστής τους… και απο albums τους έχω το Toxicity μόνο (για να προλάβω τους καλοθελητές πως θα πούνε πως είμαι τρελαμένος fun τους και τρέχω να τους υποστηρίξω), ούτε τους έχω σε εκτίμηση μουσικά όπως έχω άλλους καλλιτέχνες… Ομως έχω ανοιχτά μυαλά και κρίνω τον κάθε ένα για αυτό που κάνει και ως ξεχωριστή περίπτωση, αλλιώς να σταματούσαμε όλοι στον Bach ας πούμε…

Συμφωνώ με Shadowcaster.

Συγγνωμη για το off-topic αλλα δεν κρατηθηκα… :roll:

Βασιλη σωστος…

Mην αποκλείεις τίποτα. Πάντως γουστάρει κάργα ΑC/DC

ΓΙΑ ΜΕΝΑ τρία είναι τα σύγχρονα γκρουπ στον σκληρό ήχο Tool, SOAD, Mars Volta

Συγγνωμη για το off-topic αλλα δεν κρατηθηκα… :roll:

Βασιλη σωστος…[/quote]

Σαφώς ανώτεροι οι HIM… Που το βρίσκεις τ’ αστείο…;

Nirvana = απόπατος της ροκ…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μα δεν ειπα πουθενα οτι ειναι αστειο…Ειναι τραγικο…Και των δυο συγκροτηματων οι τραγουδιστες ειναι πεθαμενοι απλα στον εναν δεν το εχουν πει ακομα…

__Χαχα, και τον Beatles! Πάντως δε το είχα δει αυτό το video, thanx! Μπράβο στον Billy, έχει “κλασσική παιδεία” ο άνθρωπος!! :lol: 8)

Υ.Γ. οφείλω να αναγνωρίσω όμως ότι δίκαια -δυστυχώς- είναι πλέον κάποιος καχύποπτος στις μέρες μας (αναφέρομαι στους S.O.A.D και το ενδεχόμενο marketing κόλπου)… Γι’ αυτό είπα και “ΑΝ”… όμως δε νομίζω αν διαλυθούν επίσημα να είναι διαφημιστικό κόλπο, δε νομίζω πως έχουν δώσει τέτοια δείγματα οι SOAD…

Μα δεν ειπα πουθενα οτι ειναι αστειο…Ειναι τραγικο…Και των δυο συγκροτηματων οι τραγουδιστες ειναι πεθαμενοι απλα στον εναν δεν το εχουν πει ακομα…[/quote]

Θα είμαι ευτυχής όταν μερικές από τις πανέμορφες ΗΙΜίτσες έρθουν και σε τσουρομαδήσουν τρίχα τρίχα…
Και ο Cobain ήταν νεκρός πριν πεθάνει…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: