Sabaton/Blind Guardian @Release Athens Festival 21/07/2022

Η τετραδα Tales-Somewhere-Imaginations-Nightfall δεν εχει ουτε ενα τραγουδι που να κανω σκιπ, μιλαμε για μνημεια.

Απο την αλλη δεν το καταλαβαινω το hate για τους Sabbaton, μια χαρα fun μουσικη ειναι για να περασεις καλα, και δεν ειμαι φαν τους ουτε καν μου αρεσει ιδιαιτερα αυτος ο ηχος, γιατι τετοιο μισος δεν καταλαβαινω.

5 Likes

2001

8 Likes

Ε ΝΑΙ, κάποιος το πε. Με ripper ήταν εκπληκτικοί. Επίσης, 2004 με Halford εξίσου

2 Likes

Δεν πήγα το '04, μαλακία μου όπως δεν πήγα και το '11 που επίσης μου είπαν ότι ήταν εκπληκτικοί. Το '08 δε λέω καλά ήταν, αλλά παρασφιγγόταν ο Metal God.

Έχω δει 2 φορές Sabaton… αναγκαστικά . Τη μία με Accept και την άλλη στο Rockwave, πραγματικά έχουν cheesy τραγούδια εεε catchy ήθελα να πω

Βρε τυρακι ειναι. Αλλα και το τυρακι καλο ειναι αναλογα με την ωρα, δεν βγαινει μονο με φιλε μινιον.

1 Like

Με Cradle of Filth ήταν αυτό?

Ναι, με Cradle Of Filth και χωρίς Judas Priest :stuck_out_tongue:

Σατανά…

1 Like

Δηλαδή, αυτοί:

είναι πιο Priest από αυτούς:

:thinking:

Πραγματικά βρίσκω εντελώς ανούσια την διαδικασία μέτρησης “γνησιότητας” ενός συγκροτήματος σε βάση προσδιορισμού ενός συντελεστού… βαρύτητας κάθε μέλους ανάλογα με την παλαιότητα/ συνθετική συνεισφορά του κλπ, θα αρκεστώ λοιπόν να πω ότι, έχοντας δει ζωντανά τους Priest το 2001 και το 2011, όσο καλοί κι αν ήταν την πρώτη φορά, ο 60χρονος τότε Halford ήταν όχι απλώς καλύτερος, αλλά μια κλάση ανώτερος σαν σκηνική παρουσία από τον Owens.
Όσον αφορά τα φωνητικά, ο δεύτερος υπήρξε μια πολύ πιστή απομίμηση του πρώτου, αυτό οφείλουμε να του το αναγνωρίσουμε!

Edit: @nikosPL κανείς δεν τσιτώθηκε, αλίμονο αν εκνευριζόμασταν με τέτοια! Αυτό που είπα ήταν ότι δεν πρόκειται να μπω στη διαδικασία να “ζυγίσω” αν οι Priest με Downing αλλά χωρίς Halford είναι πιο…Priest από τους Priest με Halford αλλά χωρίς Downing! Και μόνο που το διαβάζειςφαίνεται ότι στερείται νοήματος!

1 Like

Βάλτε λίγο χιούμορ στην ζωή σας, τσιτώνεστε για λάθος πράγματα…

2 Likes

k epica στο line up

βσκ με πείσανε μ αυτά τα σαπορτ να μην ασχοληθώ καν μ αθήνα και να πάω Βαρκελώνη. Ακόμα κι αν ακυρωθεί το λαιβ, είναι ωραία για διακοπές πιο βόρεια.

Εμένα με αυτά τα σαπορτ με έπεισαν να πάω ( αν και έχω ούτως ή άλλως εισιτήρια )

Same here, γουστάρεις Guardian και μετά πίνεις το σωματικό σου βάρος σε μπύρες αράζωντας πίσω ή φεύγεις. ίδια περίπτωση με Anthrax - Disturbed και Fu Manchu - 1000 mods.

Πολύ πιθανό να μετράει πλακάκια στην τουαλέτα των φυλακών ο Jon, παρά να κάνουν περιοδεία.

“Αν ήθελα να παω Guardian, σίγουρα θα έκραζα και θα γιούχαρα οταν βγαίναν οι Sabaton, οπώς κάναμε και στους System Of a Down, οταν ήταν support στους Slayer”

Συγχαρητήρια φίλε, μόλις απέδειξες το μυαλό του μέσου μεταλλά.

2 Likes

εγώ δεν έχω παρατηρήσει τέτοιες απόψεις ή συμπεριφορές 13+ χρόνια που είμαι απόλυτα ενεργός φαν ροκ/μεταλ μουσικής αλλά και γενικότερα μουσόφιλος

Δεν είναι αυτό ο μέσος μεταλλάς πλέον αλλά η απαρχαιωμένη εξαίρεση

Άποψη μου , βάση των δικών μου προσλαμβανουσών

5 Likes

νταξει ο συγκεκριμένος είναι το φασιστακι που εγραφε διθυράμβους για τον αρχιψεκα τον σαφερ οταν εγινε η μπουκα, οποτε μη δίνεις και πολλη σημασία

3 Likes