SABATON live in Greece 2016 special guests : ACCEPT + opening act

Ναι. Και θα φανεί στο live.

Είναι λίγο άκυρα κάποια από αυτά που λέτε γενικά. Κατηγορείτε τους Sabaton για κάτι που όχι μόνο δεν είναι, αλλά που δεν έχουν καμία διάθεση ούτε ανάγκη να γίνουν. Δε βασίζονται όλα τα συγκροτήματα σε σύνθετες ενορχηστρώσεις, περίπλοκα riffs κλπ. Όλοι οι πολύ πετυχημένοι μπορεί να επηρεάστηκαν μέχρι ενός σημείου από γίγαντες του παρελθόντος, αλλά βασικά χάραξαν το δικό τους δρόμο με το δικό τους τρόπο. Και αυτό κάνουν και οι Sabaton. Αυτά που έχουν πετύχει οι Σουηδοί τα τελευταία χρόνια με το “pop-metal” τους είναι άξια θαυμασμού. Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι εν έτει 2017 θα βγουν μετά από τους (συμπαθέστατους κατά τα άλλα) Accept.

Αν ντε και καλά θέλετε να επιμένουμε στις συγκρίσεις, οι μόνοι “παλιοί” με τους οποίους μπορούμε να συγκρίνουμε τους Sabaton είναι οι Manowar. Υπό την έννοια ότι προσπαθούσαν να πετύχουν τα ίδια πράγματα στη σκηνή, να “βγάλουν” τα ίδια συναισθήματα στον ακροατή.

Άξιοι θαυμασμού που χάραξαν τον δικό τους δρόμο οι Sabaton και συμπαθέστατοι κατά τα άλλα οι Accept. Και μετά γκρινιάζουμε για τη σειρά.

Μπορεί αν ήμουν 15 να είχα ενθουσιαστεί με τους Sabaton. Τώρα αυτό το πράγμα μου φαίνεται κάπως αστείο. σόρυ

Εγώ που είμαι από τους παλιούς και μεγάλωσα με Accept, μου φαίνεται περίεργο να παίζουν ως δεύτερο όνομα. Να πω και την αλήθεια μου, έχω ακούσει ελάχιστα Sabaton. Πάντως θα συμφωνήσω, ότι όσο και να με ξενίζει, τα έσοδα που φέρνει κάποιος καλλιτέχνης καθορίζουν τη σειρά εμφάνισης.

Εγώ τους Accept δεν τους ξέρω,οι sabaton όπως καλοί είναι

Προσωπικά στενοχωριέμαι όχι γιατί οι Accept έχουν να αποδείξουν τίποτα, γιατί δεν έχουν, ακόμα κι αν παίξουν στο χωριό μου. Στενοχωριέμαι γιατί είναι σε δαιμονιώδη φόρμα τα τελευταία χρόνια, από τις λίγες μπάντες που αναγεννήθηκαν τόσο ωραία (με το Blood of the nations) και δεν επαναπαύτηκαν στις δάφνες του παρελθόντος, αλλά είναι εδώ, τώρα, γράφουν μουσικάρες και κάνουν απίστευτα lives. Και αξίζουν να παίζουν πάνω από μια μπάντα που σε 30 χρόνια δεν θα θυμάται κανείς.
Σημεία των καιρών και των κερδών, απλά.

Εδώ είσαι 100% λάθος.

Και βέβαια θα τους θυμόμαστε σε 30 χρόνια τους Sabaton.

Και θα λέμε “θυμάσαι ρε στα 10’s κάτι ΜΑΛΑΚΙΕΣ που άκουγε ο κόσμος;”

To running order vgainei eksapanekathen apokleistika vash emporikothtas, einai genika poli aplo. Oi Sabaton einai sth Nuclear (opws kai oi Accept) kai tous exei riksei toso kalo promo pou ta teleftea xronia akoma kai se kati Wacken klp thewrountai pleon megalo onoma. Sto America oi Bad Religion anoiksan gia Rise Against, paromoia fash. Kseperaste to.

Tsekarete posteraki apo Sweden Rock pou einai kai sth xwra tous http://www.sabaton.net/wp-content/uploads/2015/11/12295149_10153291930263693_1341646533_o.jpg

Oi CoF 96-00 sas gamane kai siga tous Accept

Προσωπικά το καταλαβαίνω απόλυτα. Γιαυτό χρησιμοποίησα το ρήμα στενοχωριέμαι.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

λοιπον απο οτι βλεπετε τα εισητηρια εχουν την τιμη που ειχαν και οι accept μονοι τους περσυ…οποτε…πατε και μολις τελειωσουν μετα φυγετε…end of story…μη μας τα ζαλιζετε με το αν σας αρεσουν η οχι οι sabaton

'94-'98 ρε γαβ γαβ.

ontws 94 sori, alla ti de s’aresei to Midian?

Με βαριά καρδιά αλλά ναι, εκεί κόβεται η σχέση μου μαζί τους, κι ας θεωρείται το καλύτερο. Μεμονωμένα κομμάτια μου αρέσουν, συνολικά ως δίσκος όχι.

Κολοκύθα ειλικρινά δεν το περίμενα από σένα.

(Όχι για τους Accept, απ’ αυτούς το θυμάμαι ότι δε νιώθεις - βλάκα - αλλά για τους Poutsabaton)

Αχχχχ, είπα κι εγώ να δω αν τσίμπησε άλλος εισιτήρια σήμερα που έβγαιναν κλπ και βλέπω όλη αυτή τη χαζομάρα, τεσπα όχι πως δεν το περίμενα κι όλας, στο ροκινγκ φόρουμ είμαι, η χαζομάρα είναι τυπικά πράγματα … (αντί να χαίρεστε κι όλας που θα δούμε δυο μπαντάρες σε τρελή φόρμα μαζί, και οι accept θα τραβήξουν καινούριο κοινό στις νεότερες ηλικίες …)
Τεσπά σήμερα μια τετράδα 25άρια τσιμπήθηκε για τη παρέα νούμερα 1 εως 4 :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Πως αντέχεται η αναμονή τώρα τόσους μήνες και πως θα αντέξουμε το κοπάνιμα και στις 2 μπάντες γέροι άνθρωποι … :stuck_out_tongue:

Και οτι οι Rise Against παιζουν μετά τους θεούς Bad Religion μαλακια μου ακούγεται. Δεν κατηγορώ κάποιον που του αρέσουν οι -εντελώς γτπ- Sabaton αλλά εύχομαι τουλάχιστον οποιος τους δει να νιώσει λίγο τι πάει να πει αληθινό μεταλ όταν δει τους Accept. Μην με συγχιζεται άλλο γέρο άνθρωπο

1 Like

λοιπον προτεινω στο λαιβ να γινει wall of death…sabatonikoi vs acceptikoi!

1 Like

και από όσα καταλαβαίνω οι 5-10 ψυχοπαθείς που γουστάρουν κάργα και τους 2 στη μέση να τις φάνε από όλες τις μεριές ? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Pou milhsa gia mousikh Sabaton re? Apla ekshghsa to fainomeno me ta paraksena headlines kata kairous. Den eipa kati pou den isxiei sto post. Sabaton goustariza paliotera stis iperpower meres mou, tous eixa dei kiolas Ellada me 100 atoma apo katw (7 xronia prin) alla pleon den asxoloumai, adiaforoi kai genika kourastikos hxos

Οποιος γουσταρει Accept,που όπως ακούγεται θα παιξουν και full set,παιρνει το εισιτηριακη του με 25 γιουργια ( μια χαρα τιμη για 2 μπαντες + μια support ) και μετα την πουλευει. Οποιος γουσταρει και τους 2 θα είναι κερδισμένος, οποιος γουσταρει μονο Sabaton και δεν γουσταρει Accept ( ελεος αν υπαρχει εστω ενας ) , παει λιγο πιο αργα και βλεπει μονο Sabaton. Είναι τοσο απλα τα πραματα. Δεν μπορω να καταλαβω όταν ανακοινώνεται μια συναυλια γιατι πρεπει εδώ μεσα κάθε φορα να το κανουμε Ολυμπιακος-παο ή παοκ-αρης ή δεν ξερω και εγω τι.
Μια συμβουλη για τους νεοτερους. ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ACCEPT… μονο αυτό εχω να πω.