Sabbath(Ozzy) vs Sabbath(Dio)

[SIZE=“5”]BLΛCK SΛBBΔTH[/SIZE] … με Ozzy ή με Dio ???:-k

Τον οζζυ δεν τον παω τοσο πολυ (ποσο μαλλον οταν ειναι και ο ντιο στην μεση) αλλα σιγουρα στους σαμπαθ τον προτιμω. Βγαλαν δισκαρες και με ντιο αλλα με την καμια δεν συγκρινονται…

Μπορει ο Ozzy να μην εχει καλυτερη φωνη απο τον Dio ομως αυτα που εχει κανει με τους Sabbath ειναι ανεπαναληπτα.

Kαι με τους δύο οι Sabbath ξέσκιζαν (αν εξαιρεθούν τα Technical Ecstasy και Never Say Die), αλλά με δυσκολία εγώ επιλέγω Dio.

με Ozzy . ο dio μπορει σε φωνη να ειναι μακραν καλυτερος του Ozzy αλλα τους sabbath ετσι τους γνωρισα και μου αρεσαν . οποτε [SIZE=“4”]OZZY[/SIZE]

Sabbath=με Ozzy…

Oσο και αν γουσταρω περισσοτερο τον Dio…

Ετσι!!!

προτιμω τους sabbath οταν ειχαν τραγουδιστη την καλυτερη φωνη που υπαρχει, και οχι τους sabbath που ειχαν στις ταξεις τους εναν κακο τραγουδιστη που απλως ετυχε να ταιριαζει καπως η φωνη του στα κομματια που εγραφαν ο iommi και ο geezer…

βεβαια οι sabbath με τον κακο τραγουδιστη που ανεφερα παραπανω εχουν διαφημιστειι τοσο πολυ απο rock/metal εντυπα που διαβαζω εδω και χρονια σαν οι αρχιερεις του μεταλ και λοιπα που και να μη σ αρεσουν θα σου περασουν στο υποσεινιδιτο οτι ειναι η απολυτη μπαντα, οποτε δεν υπηρχε ποτε περιπτωση αυτο το poll να εχει αλλο αποτελεσμα…

ΥΓ¨)οι sabbath μ αρεσουν και με ozzy και με dio αλλα ορισμενα πραγματα που εχω διαβασει κατα καιρους τα θεωρω υπερβολικα…

Black Sabbath να 'ναι και ας ειναι με οποιον θελουν.

Και με Gillan…

τραγουδια που εγραψε ο Dio στους sabbath οπως Heaven and hell&Sign of the southern cross δε ξαναγραφονται.Μη τρελαθουμε κιολας,ο dio κουτουπωνει στον πρωκτο τον ozzy(το πα και ευγενικα)

Τρομπιες λες αλλα τεσπα… , αν δν θεωρεις κομματια το War Pigs , το Iron Man , το Children Of The Grave , το Into The Void , το The Wizard , το N.I.B. και αλλα πολλα ε… τοτε ΕΛΕΟΣ .
(Εγω γουσταρω και Ozzy και Dio στους Sabbath αλλα παραπάνω Ozzy)

Μην ασχολεισαι ρε TexasFlood, δε χρειαζεται…

Δεν ασχοληθηκα και πολυ αλλα ουτε προκειτε να ξανασχοληθώ . :smiley: 8)

Ολοι οι τραγουδιστες που περασαν απο τους Black Sabbath ειναι κορυφαιοι, αλλα προτιμω την Ozzy Era. 8)
To αγαπημενο μου συγκροτημα. :drunk:

λολ ρε.Τι μουσικη δε τη γραφει ο οζζυ.το ξερω οτι ειναι ωραια κομματια τα προιγουμενα αλλα προτιμο την ντιο ερα.Παντως εξακολουθω να πιστευω πως τα κομματια που προανεφερα δε τα φτανει κανενα οζζυ ερα κομματι.

Πως φαινεται φιλε μου οτι δεν εισαι οπαδος των Black Sabbath…

1ον το τοπικ δν λεγετε “Sabbath(Ozzy) vs Sabbath(Dio) ποιος εγραψε την καλυτερη μουσικη?” .
2ον Ουτε ο Ozzy ουτε ο Dio γραψαν ποτε μουσική (ισως ο Dio λιγο στους Elf αλλα παλι δν ειμαι σιγουρος)
3ον δν ειπα ποτε οτι τη μουσικη την γραφει ο Ozzy
4ον και τελευταιον : δικαιωμα σου ειναι να εχεις οτι γνωμη θελεις αλλα να μην προσπαθεις να την επιβαλεις με ακαρπα επιχειρηματα

1ον ξερω τι γραφει το τοπικ,και ξερω οτι θελει να συγκρινουμε τους sabbath με ozzy kai me dio.Εγω ειπα οτι προτιμω dio
2ονξερω οτι δεν εγραψαν οι τραγουδιστες μουσικη(ο ντιο εγραφε στιχους),και δεν ανεφερα κατι τετιοιο
3ον.Δεν ειπα οτι ειπες οτι τη μουσικη τη γραφει ο ozzy
4ον.Το ξερω οτι ειναι δικαιωμα μου μη μας το λες,και τα επειχηρηματα μου δεν ειναι καθολου ακαρπα

πανω λες : λολ ρε.Τι μουσικη δε τη γραφει ο οζζυ. <— και αυτο τι μας το γραψες ?? για να εχουμε εκγυκλοπαιδικες γνώσεις ??