Samael - Greece 2009

[B]Sun, Feb 1st 2009 Mylos Thessaloniki, Greece

Mon, Feb 2nd 2009 Texas Necropolis Athens, Greece [/B]

Από το official site τους.

Πακετο με Keep of Kalessin λεει η περιοδεια τους.

Αυτο θα θελα να το δω. Ειδικα απ τη στιγμη που τη προηγουμενη φορα τους εχασα, λογω τροφικης δηλητηριασης. :?

μου είχαν στείλει στο facebook οτι θα έρθουν φλεβάρη αλλά το είχα ξεχάσει…

αυτά είναι!!!

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

Αν πω οτι θελω να δω μονο τους ΚοΚ θα με βρισει κανενας ?
Δεν με ψηνει καθολου ο νεος ηχος των Σαμαηλιτων…

Γιατί να σε βρίσει? Λογικό το βρίσκω.

Παντως δεν θα με χαλαγε καθολου να δω τους ΚοΚ με το προηγουμενο line-up με Attila & Frost.
Αν και δεν νομιζω οτι κανανε λαηβ τοτε.
Γιατι δεν φερνουν τους ΚοΚ με το ακολουθο πακετο ? Ε ? Ζηταω πολλα ?

Amon Amarth will be headlining a European tour next year alongside death metal legends Obituary. The “Full Of Hate” tour [tour flyer] will also include Legion Of The Damned aswell as Keep Of Kalessin.

Πάλι ερχονται??? Τους είχα δει πέρισυ με dark tranquillity (ΘΕΟΙΙΙΙΙ) και η μισή υδρόγειος άδειασε στα πρώτα 3 τραγούδια είχαμε βαρεθεί τη ζωή μας!!!:lol::lol::lol:

Το Solar Soul, προσωπικά, είναι δίσκαρα. Βέβαια πολλοι οπαδοι τους, κατέβασαν τα αυτιά, διότι δεν τους αρμόζει ένας τέτοιος δίσκος. Απλά δεν μπορούν ακόμα να εμπεδώσουν οτι απο Passage και μετά οι Samaεl, είναι διαφορετικοί. Κάτι σαν και αυτο που πάθαν, οι οπαδοι των Dissection όταν βγήκε το ReinKaos - επίσης δισκάρα.

Όπως και να έχει, η συναυλία τους μάζι με DT δεν τους κάθησε καλά νομίζω, αυτο βέβαια δε σημαίνει οτι δεν είναι γκρουπάρα. Εγω θα πάω με χίλια πάντως και καλά θα κάνουν και Samael-ιστές :wink:

Υ.Γ. Το Solar Soul, έχει παραγωγάρα, έχει απίστευτο ήχο - μέχρι και μηχανικό ειδικο για τα ProTools πήραν. Αμα παιχτεί σε καλό ηχοσύστημα το δωμάτιο γεμίζει συχνότητες, με καταπληκτικούς ρυθμούς και μελώδίες. Give it a try dudes !!

yeahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh πως και πως θα περιμένω!!!

απορω πως θα ξαναρθουν παλι εδω?με τα περσινα μπιμπλικια οπως περσι?τους βλεπω να παιζουν μονοι…φερτε τους ΚΟΚ ρε!!!

@ΜικεΣταν: Θα το τιμησουμε εγκαιρως. :wink:

DstroiD Productions
02-02-2009
Samael / Keep of Kalessin / Noctiferia @ Texas Necropolis
Cost: 20 euros

βασικα οσον αφορα τους ΚΟΚ ειτε ερθουν ειτε δεν ερθουν λιγο με νοιαζει (πλαστικουρα του κερατα και επιπλεον τα δυο τελευταια ablum τους ειναι αφορητα κουραστικα).

ως προς τους Samael, βγαζει ματια πλεον οτι δεν μπορουν να αναπαραγουν live αυτο που κανουν στο studio.Ωραια τα τελευταια album τους και ειδικα στις διακοπες αλλα για live :-k

εισιτήρια που έχει προπώληση??? :-k

Η αφίσα για το live λέει πως με κάθε εισητήριο από προπώληση δίνει και δώρο ένα CD. Ξέρει κανείς τίποτα?

Λοιπον…
Οντως εχετε δικιο καμια σχεση με τα πρωτα albums και το βλεπω φυσικο να τους μπινελικωνουν οι οπαδοι στα live…
Αντικειμενικα αμα το δει κανεις ομως το τελευταιο τους θαρρω πως ειναι συμπαθητικο album… και γενικα μ’αρεσει αυτο το Industrial/avantgarde.
Οσο για τους ΚοΚ ειδα μονο ενα βιντεακι στο utube…μου φανηκαν Dimmu Borgir Wannabes…
Τεσπα…20 ευρω εχει :lol::lol: θα παω.

:yes:

σήμερα πήγα και πήρα 2 εισιτήρια απ’ το monstervile και μου έδωσαν 2 cd…

exhumation - dance across the past
ufych sormeer - crazy mac (Middle Ages Cyborgs) :lol: :lol:

ΠΩ-ΠΩ… Θεοι… Απιστευτοι… Εχω ενα αλλο, κατι με dream στον τιτλο…

Ενιγουει, το θεμα ειναι πως τοσα χρονια περασαν κι ακομη παραμενει εκπληκτικο σουβερ!! Δε χαμπαριαζει τιποτα λεμε!! Το γραφειο. Εχουν περασει ζεστα, κρύα, σοκολάτες… Αστα να πανε, στο προτεινω α-νε-πιφυ-λα-κτα!!!

Ορέ ξεραΐλα, 13/01 το τελευταίο comment!!! Ούτε 50 άτομα δε θ? άμαστε.

51… raises hand

Βασικά στο Eternal τους έχω αφήσει…

Πολλα τα λαιβ…
Μοονσπελλ - Κρεατορ μεσα σε 2 εβδομαδες + Σαμαελ…
:-k