Same title,different song

Εδω είσαι

4 Likes

Έχεις δίκιο, πρέπει να το είχα ξανακούσει, αλλά μάλλον έθαψα την πληροφορία σε κάποια ξεχασμένη γωνία του εγκεφάλου.

Κλασσικό hard rock τραγούδι, απλά δε γίνεται να μην το έχεις ακούσει σε κάποιο μπαρ και να μη σου αρέσει. Βγήκε μάλλον σε λάθος εποχή, και δεν δόθηκε το κατάλληλο credit. Extra πόντους που ο James παράτησε την περιοδεία του st. Anger και πήγε να παίξει μαζί τους, respect

Κλασσικό hard rock τραγούδι, απλά δε γίνεται να μη σ’αρεσει αλλά σίγουρα δεν το έχεις ακούσει σε μπαρ γιατί… δεν υπάρχει λόγος, δώσανε έτοιμη playlist 2.30 ωρών και την αγνοούν. Ohhhh, watch the puppets dancing

  • Velvet Revolver
  • Metallica

0 voters

3 Likes

Metallica δαγκωτο οχι γιατι ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες, αλλα γιατι το συγκεκριμενο τραγουδι το θεωρω 10αρακι ακατεβατο, και μαλιστα ολως τυχαιως το ακουγα σημερα στην διαπασων στο αυτοκινητο, πηγαινοντας με 60 μιλια την ωρα μια ομορφη φθινοπωρινη μερα με 25 βαθμους Κελσιου.

1 Like

εγω ψηφιζω Opeth

3 Likes

Προφανώς, α) εκτός θέματος, και β) στα @@@δια σας, να αναφέρω εδώ ότι ένα σεβαστό ποσοστό των θεάσεων της ακόλουθης live εκδοχής του εν λόγω κομματιού των VR (στο οποίο πήγε αβίαστα η ψήφος μου) ανήκει σ’ εμένα. Προσέξτε τον Weiland. Μιλάμε για εικονική εμφάνιση, με κινήσεις, attitude και αύρα που συγκρίνεται μόνο με τους πολύ μεγάλους (Axl στα '80s, Bon κ.λπ.).

Κάπου εδώ να πω ότι απ’ όλες τις συναυλίες που έχω δει, δεν θυμάμαι να είχα για τόση πολλή ώρα το βλέμμα μου στραμμένο σε frontman, όσο στην εμφάνιση των VR στο Rockwave του 2005. Απόλυτος θεός ο Weiland. Το είχα αποτυπώσει καλύτερα κάπου στα Εγγλέζικα (sic):

2 Likes

Τεράστιος ο Weiland αλλά στο Rockwave του 2005 ο πιο badass από εκείνη την εμφάνιση των VR ήταν ο McKagan.

Δεν ήμουν σε εκείνο το Rockwave, αλλά ευτυχώς είχα την τύχη να δω ζωντανά τον Weiland στο εξωτερικό. Τρομερός frontman και τρομερός τραγουδιστής. Κρίμα, έφυγε νωρίς.

2 Likes

Διαφορετικό στυλ αλλά τραγουδάρες και τα δύο. Τι προτιμάτε;

  • The Cure
  • Nickelback

0 voters

1 Like

επίσης σήμερα άκουσα αυτά από tower kai converge οπότε ευκαιρία να βάλω HIGH VIS

3 Likes

Τρία πολύ διαφορετικά συγκροτήματα, ένας τίτλος.

Ένα από τα highlights του πολύ αγαπημένου μου δίσκου τους. (Μαζι με το Sin/Pecado).

Πολυ αγαπημένη μπάντα επίσης και από το καταπληκτικό ντεμπούτο τους…

και ένα χιτ από τους Godsmack

Θα ψήφιζα Moonspell, αλλά επειδή έχω ιδιαίτερη αδυναμία στους B.R.M.C συν ότι πιστεύω πως θα πάνε άκλαυτοι, θα την ρίξω εκεί :crazy_face:

  • Moonspell
  • Black Rebel Motorcycle Club
  • Godsmack

0 voters

2 Likes

Ένας είναι ο awake οπότε ψηφίζω TOOL, WIRE (τη σειρά) και VINYL RIP :exclamation:

Awake γύρνα πίσω ή έστω τηλεφώνα.

Έδιτ: κατά λάθος πάτησα στο godsmack και δε βλέπω δυνατότητα revoke, αλλά δεν πειράζει, μου είναι συμπαθής μπάντα.

3 Likes

Αν πατήσεις show vote, μπορείς να το αλλάξεις

Ναι αλλα εγώ δεν ήθελα να ψηφίσω τίποτα.

1 Like

Vinyl rip mono apo PBTHAL ομως ε. Να τα λεμε ολα.

Creature Comfort

  • Arcade Fire
  • Woods
  • Thank You Scientist

0 voters

2 Likes

Πώς γίνεται στα 9 από τα 10 post του JTN να μην ξέρω ούτε καν ένα συγκρότημα, ούτε για δείγμα. Ε γάμησε μας, ρε φίλε, οι υπόλοιποι πασχίζουμε με τίτλους τύπου “Awake”, “Slither”, “Sanctuary” και ο άλλος λέει “Creature comfort” με τρία κομμάτια. Than you Scientist, λέει, ΟΚ ναι, γεια σας.

2 Likes

δεν φταιω εγω που κοιμοσουν το 16!!! Τεταρτος καλυτερος δισκος της χρονιας

*οι Arcade Fire δεν μου λενε πολλα αλλα ειναι πασιγνωστοι και αναγνωρισμενοι

2 Likes
  • Rolling Stones
  • Alice Cooper
  • Oasis
  • Radiohead

0 voters

2 Likes

ας παίξω κι εγώ , βάζοντας ένα poll

Δεν χωράει αμφιβολία ότι υπάρχουν εκεί έξω αμέτρητά ωραία τραγούδια με τον τίτλο
"The River" , εγώ θα βάλω 4 που μου ήρθαν χωρίς καν να μπω στη διαδικασία να σκεφτώ και είναι πολύ αγαπημένα μου κομμάτια όλα

The River
  • Parkway Drive
  • Good Charlotte
  • Bruce Springsteen
  • The Tea Party

0 voters

Θα ρίξω ψήφο στους Tea Party για να μην πάνε όλες στον Boss κι ας το δικαιούται τέτοιο διαμάντι :stuck_out_tongue:

*** έχω και ένα άλλο αγαπημένο , του Blues Saraceno που άκουσα σε ένα compilation album με τίτλο Dark Country , δεν το βάζω γιατί πολλές φορές τα τραγούδια που έβαζαν ήταν διασκευές παραδοσιακών τραγουδιών και δεν έχω την παραμικρή ιδέα αν είναι δικιά του σύνθεση . Είναι όμως πραγματικά πολύ ωραίο και αυτό

2 Likes