Samsara Blues Experiment - Long Distance Trip

του ανοίγω thread γιατί το αξίζει και με το παραπάνω.
έξι συνθέσεις που ακούγοντάς τες νοιώθεις πως είσαι αλλού.ίσως νοιώθεις και πως δεν υπάρχεις εκείνη τη στιγμή ξέρω’γω.
μεγαλείο.
είχα ακούσει το demo τους αλλά αυτό ξεπερνά κάθε προσδοκία.
στο 22λεπτο double freedom προσκυνώ.
η μουσική σαν φιλοσοφία.
το long distance trip είναι για το 2010 ό,τι ήταν το all των colour haze για το 2008.και τελικά ίσως να αποδειχτεί και καλύτερο…
πείτε απόψεις.

Μετά από 2-3 ακροάσεις ακούγεται φανταστικό!
Θέλει φυσικά κι άλλες ακροάσεις, γιατί έχει τόσα πολλά στοιχεία που χρειάζονται χρόνο για να αφομοιωθούν.
Και ναι, όντως, το Double Freedom είναι έπος από τα λίγα! Ειδικά εκεί από το 8:30 και μετά κάτι γίνεται, κάτι εξωγήινο…

Το εχω λιωσει και με εχει λιωσει…τρελο λιωσιμο:D
Φοβερο δισκακι…
θα επανελθω μετα απο περισσοτερες ακροασεις…
Οποιος δεν το εχει ακουσει και γουσταρει Psychedelic/Space Rock ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ:)

πρώτη ακρόαση: 10:30
και απο εκείνη την ωρα δεν σταμάτησε να παίζει…
λιώσιμο!!!
θα επιστρέψω με περεταίρω σχόλια…

thnx again horror!!!:wink: :thumbup:

παιδια ειναι ευκολο καποιο link σε p.m.?

Και εδώ ένα link plz

αυτό.
μάλλον θα αργήσω να ακούσω κάποιον άλλο δίσκο.έχω κολλήσει!
λινκ πήρατε όλοι?

Τρεχω !

Να υποθέσω πως πρώτα διαβάσατε την παρουσίαση του δίσκου στο rocking και μετά αποκτήσατε το δισκάκι με κάθε μέσο, ε;

:lol::lol::lol::lol:

πάντα.8)
btw πολύ καλή η κριτική.εσύ την έκανες?

Χαχαχαχα, τα θελες και τα παθες ποτ!

Η deadimmortality την έκανε.
Οντόπι, η λάιβ εμφάνισή τους στο Roadburn τίποτε το τρομερό πάντως, οπότε εγώ κρατάω και μικρό καλάθι.

Αχαχαχαχαχα!

Ναι μωρέ, στο λάηβ ήταν ψαρωμένοι αλλά έχουν χίλια άλλοθι. Θα στρώσουν, αυτό είναι σίγουρο.

Να σε καλά για τα καλά σου λόγια για τον καλό δίσκο!

Με τέτοιο ΕΠΙΚΟ ντεμπούτο δεν έχουν να φοβούνται τίποτα. Και θα στρώσουν και θα συζητηθούν και θα αφήσουν και εποχή! γραφικός αλέρτ

Ωραίο δισκάκι που εννοείται ότι θα ξανακουστεί!

Εντάξει μαλάκες, το σούπερ ντουμ βαρέων βαρών τρισυπόστατο ριφ που παίζει από το 8:30 και για 6 λέπτα περίπου στο Double Freedom γκρεμίζει πόλεις. Τα παπαδο-σολίδια που παίζουν από πάνω είναι απλά το κερασάκι στην τούρτα. Όπως είπα και πιο πάνω: Εξωγήινα πράγματα…

Τον έχω ακούσει τον δίσκο 10-15 φορές από χθες και όχι μόνο δεν ξεφουσκώνει αλλά γίνεται ακρόαση με την ακρόαση όλο και καλύτερος και ήδη καπακώνει θέση στα κορυφαία της χρονιάς.

ΆΝΕΤΑ είναι από τις καλύτερες κυκλοφορίες του χρόνου. Ο δίσκος είναι σε άλλη διάσταση…

linku plx!

edit: ξηγήθηκε ο neo, thx!

:thumbup:

Ε, αφού τους μανατζάρει ο Matte από My Sleeping Karma, κάτι καλό ψήνεται με δαύτους, οπότε μην απορήσετε αν σκάσουν για κανά live προσεχώς…