Sanctuary-The Year The Sun Died 29.9.2014

Νειμ. τα ίδια(και χειρότερα) έλεγα για fates. να τον ξαναπιασεις. εχει ψωμί ο δίσκος.

για Sanctuary δεν περιμένω υπερδισκαρο, αλλά δεν περιμένω(θελω μάλλον) και πάτο. αντε να δούμε

πάτος δεν είναι σίγουρα.

και τίποτα να μην σ’αρέσει (δύσκολο) υπάρχει το ομώνυμο τραγούδι που κλείνει το δίσκο, που όποιος έχει νιώσει λίγο Warrel δύσκολα δε θα συγκινηθεί.

και για να τα δέσω με αυτά που συζητάτε απογοητεύτηκα με Fates και Sabbath (χωρίς οι δίσκοι να είναι απαραίτητα τόσο κακοί - σίγουρα δεν ήταν τόσο καλοί όμως) και πραγματικά απορώ πως υπάρχει κόσμος που του αρέσει τόσο το νέο Judas Priest.

πάτος για κανέναν λόγο… αλλά μην περιμένετε να ακούσετε παλιούς Sanctuary (ψήγματα εδώ και εκεί μόνο)… πιο μοντέρνα προσέγγιση

εγώ πάντως δεν χαλάστηκα καθόλου

εδιτ+οφ τοπικ: πάω να (ξανα)βάλω Wolf… δισκάρα βγάζουνε

To Fates είχε τα and yet it moves και falling further που ήταν δεκαράκια ακατέβατα.

Ον τόπικ, πού σκατά το ακούσατε ρε :frowning:

Επίσης ενάμιση μήνα πριν και ακόμα δεν έχει βγει το εξώφυλλο, wtf

κρίμσον αν γίνει αυτό, θέλω χρόνια να ξεπεράσω την ξενέρα. Και κωλοτούμπα να κάνω, μόνο και μόνο που θα χρειαστεί τέτοια διαδικασία για να συνδεθώ με ένα δίσκο Fates Warning, δεν περνάει η πίκρα.

τα καλά του “επαγγέλματος” :stuck_out_tongue:

ε κάποια στιγμή θα βγει και το εξώφυλλο… εδώ ο Dane μου είχε πει στην συνέντευξη που είχαμε κάνει το 2011 πως ο δίσκος θα κυκλοφορούσε το 2012… μην βιάζεσαι … αγάλι αγάλι…

νειμ, πάλι (ακριβώς!)τα ίδια έλεγα.
αλλά με
O Chloroform
Into The Black
Falling
And Yet It Moves
και
Firefly
δεν σε νοιάζει μόλις συγχρονιστείς.
σταματάω γιατι το γάμησα στο οφ τοπικ.

*ρε παιδια. μια φλου κουβέντα είπα για πατο. νταξ. πάτος δεν θα είναι, αλλά δεν θέλω διαδικαστικό άλμπουμ να περάσει απλά στην ιστορία στο ντούκου.
** ban σε Outshined που ειπε για fates και sabbath. Και τους έβαλε και στο ίδιο χαμηλό επίπεδο με το νεο πριστ.!!!

NamelessDead προσωπικα μου αρεσαν παρα παρα πολυ και το 13 και το Darkness In A Different Light. Γουστα ειναι αυτα βεβαια, συμφωνω με τον crimson ομως, κανε την χαρη στον εαυτο σου και ξαναπιασε το Darkness In A Different Light, για το 13 δεν στο λεω γιατι αν δεν σου εκανε κλικ εξ’αρχης μπορει να μην σου κανει ποτε, αλλα το Darkness θελει λιγο τα ακουσματα του. Μετα σε κολλαει ασχημα οπως ολα τα Fates Warning…

Δεν μπορούσε να μην είναι Travis Smith ε =/

Όμορφο, υπάρχουν και δυο καινούρια κομμάτια στο συσωλήνα από την εμφάνιση τους στο Bloodstock.

Μην προσπαθητε να πεισετε ατομα που πανε μποφιλιου να τους αρεσει το καινουργιο Fates. χανετε αδικα τον χρονο σας.

και εγώ τι είμαι?

εσυ ξερεις

πανάθεμα σε. και είπες καλή κουβέντα για το x factor . σταμάτα την πίπα με την μποφιλιου.

και δεν περνάνε και οι μέρες να ακούσουμε τίποτα. άντε γαμωωωω

εγω σταματαω αλλα το ζητημα ειναι σοβαρο και χρηζει διερευνησης.
ακου τo x factor

Φίλε μου, είπες τις παπαρίτσες σου για τη Νατάσσα, σε χλεύασα γιατί τι να κάνουμε, ένας κτηνοτρόφος μεταλλάς είσαι, τώρα πας να κρίνεις τη σχέση τη δική μου με τους Fates, παίρνω τον Private Joker και τρεις Ρώσους και θα σε πάνε στη μάνα σου κρύο και τεμαχισμένο σε τάπερ

ενταξει επειδη χεστηκα πανω μου σταματαω.

Φρέσκο φρέσκο!!! https://www.youtube.com/watch?v=dywhFx-piIE

Λογικό να θυμίζει αρκετά Nevermore στο λιγότερο τεχνικό τους αλλά σαν κομμάτι μ’ άρεσε πολύ με μια πρώτη ακρόαση. Γαμάτο ριφάκι στην παύση πριν το solo και υποψία για κάτι νότες “εκεί ψηλά” απ’ τον Wally στα multitracked φωνητικά!!!

Πολυ δυνατο!! \m/