Santana, 8 Ιουλίου, Ολυμπιακό Στάδιο, κοινώς ΟΑΚΑ!

http://www.santana.com/frameset2.html
ANTE :p:p:p:p:p 8)
το λεει στο tour το επίσημο site!!

Yeah!
Μακαρι να ισχυουν και τα σαππορτ που γραφτηκαν στο φημες

Βεβαια οι Foals δεν δενουν τοσο, εκτος αν ειναι κατι αλλο απο τους Foals που εχω στο μυαλο μου:-s

όχι ρε δεν είναι σαπορτ, είναι ξεχωριστα events…

αααααα

:oops:

σκατο παξιμαδι φετος γαμω

Και μιλάμε για 8 Ιουλίου όχι για 7 Αυγούστου…

αξίζει ο carlos!! και παξιμάδι να το κάνουμε και κουφέτο να το κάνουμε το σκατό!! :stuck_out_tongue:
sorry λαθος μου ιούλιο ειναι!! sorry παιδια

Kαι ναι επισημως ο προγραμματισμος του φετινου καλοκαιριου γαμηθηκε τελειως…:!:

[ξεπαραδιασμένο ημότικον που ζητιανεύει]

Καλή φάση 8)

Παίδες τον έχω δει στο Λουξεμβούργο προ 10ετίας… τρίωρη συναυλία, ο άνθρωπος είναι απλά μάγος της κιθάρας… αυτά είναι :):):slight_smile:

Mεγάλος κιθαρίστας, ιστορική μορφή, σίγουρα αξίζει να τον δεί κανείς και ειδικά αν το σετ λιστ μοιάζει με αυτά που έπαιζε πέρυσι στην περιοδεία του με τον Derek Trucks προμηνύεται γαμάτο live που θα μας αποζημιώσει για τη σουπίτσα που σερβιρίστηκε εκείνο το απόγευμα του καλοκαιριού του '91 στη λεωφόρο (ευτυχώς που ήταν και οι Tull τότε! :roll:) και για τα ραδιοφωνικά ντουέτα με τη Michelle Branch :?-δεν ξέρω αν γράφω σωστά το όνομα της… #-o

Είναι τεράστιος ο Carlos!! Είμαι ήδη εκεί!

Aν ερχοταν την εποχη του Supernatural θα ειχε χαλαρα 20000 κοσμο… τωρα δεν ξερω:-k

Θα ειναι ωραια φαση, αλλα με τοσες συναυλιες φετος κατι πρεπει να κοψουμε και μαλλον ο “Μαματζολας” θα ειναι στις κομμενες:(

Η γνώμη μου είναι ότι ο άνθρωπος είναι τόσο χαρισματικός, που ό,τι και να παρουσιάσει η κάθε συναυλία του είναι απολαυστική εμπειρία. Τον είδα στην περιοδεία του Supernatural και παρά τον ιδιαιτέρα «mainstream pop» παράγοντα και διάφορους μετρίους προσκεκλημένους, η μουσική βάση έχει κάτι το αποστομωτικά αυθεντικό.

Θυμάμαι ότι είχε πει, κάποια στιγμή, περίπου το εξής: «You people need to know that Shakira, Ricky Martin and myself keep latin music alive… κλπ», το οποίο με είχε απογοητεύσει ως δήλωση, γιατί δεν ανήκουν στο ίδιο τσουβάλι. Αλλά, όταν το υπερανέλυσα, στο μυαλό μου, συνδυάζοντάς το με την όλη αίσθηση που μου προκάλεσε η συναυλία, νομίζω πως κατάλαβα τί εννοούσε.

Πάντως, Santana και (σχεδόν) Ten Years After… πολύ Woodstock! Πού είναι ο Richie Havens; Πού είναι ο John Fogerty;

Ολα τα παπουδια περνανε απο Ελλαδα ? Εχουμε καλα ΚΑΠΗ ? :stuck_out_tongue:

Ενταξει δε λεω ! Καλη φαση, μεγαλος μουσικος , καλη φαση για τους φαν .

Περυσι Νοπφλερ και Μουρ(δυστυχως το ταμειον ησαν μειον), φετος μαεστρο Σαντανα :smiley:

Ελα να μαζευονται οι γκιταρ λεντζεντζ!

Ψηθηκα:p:p:p…Tιμη ποσο θα ειναι πιστευετε?

πολύ ψήθηκα κ εγώ. κ όπως λένε κ τα παιδιά, ακούγετα ότι κάνει εξαιρετικά live.

θα θελα να δω κ κανα support της προκοπής… έστω κ ελληνικό.

Κοντεψα να παθω εμφραγμα οταν το ειδα…ενας απο τους καλυτερους κιθαριστες εβερ,με δισκαρες και απιστευτη καριερα,στην αθηνα…νταξ,λε πουλ μαλλον τωρα μαστοντον-σλιπνοτ,πρωτος πρωτος θα παρω εισητηριο για καρλος…τι να λεμε τωρα,ζωντανος θρυλος και εξωπραγματικος παιχτης…(καλα,αν ειναι παππους,δεν λεει απολυτως τιποτα,ο σαντανα ειναι,δεν χωραει καν θεμα,ο τυπος παιζει τον κ@λο του οποτε γουσταρει…)…

Εστω και παππους ρε σεις…Για την κιθαρα που παιζει τον γουσταρουν οι πιο πολλοι…Οσο και να περασουν τα χρονια παλι θεϊκη κιθαρα θα παιζει:p

Μάλλον δεν θα πάω scorpions, για να δω τον Carlos…Δεν γίνετε διαφορετικά…Όταν το είδα λέω δεν παίζει, αλλά τελικά θα καταφέρω να τον δω και εγώ μια φορά τουλάχιστον:)


Now playing: 30 Seconds To Mars - Year Zero
via FoxyTunes