Sarabante - Remnants (2011)

Καρδούλες στον προμηθευτή, μην μπει άλλος στον κόπο, I’m good. 8)

Πρώτη ακρόαση αυτή την ώρα. Ντάξει δε με εκπλήσσει, η μουσική τους μου είναι πολύ οικεία, μάλλον έχει να κάνει με το λιώσιμο που είχα ρίξει στα (υπάρχοντα τότε) τραγούδια τους την εποχή του Φεστιβάλ της Νέας Μάκρης. Τί ωραία όμως που επιτέλους όλα αυτά τα γαμηστερά που παίζουν είναι σε full-length δίσκο!

Επίσης πολύ γαμάτο που έχουν και κομμάτια στα ελληνικά!

Περισσότερα in time.

Πολύ δυνατός δίσκος:!:
2-3 ακροάσεις μέχρι στιγμής, μ’άρεσαν πιό πολύ τα πιό πάνκικα προς τα πρόν και τα υπόλοιπα έχουν ζουμί σίγουρα.

Και κάτι άλλο ψιλοάσχετο με το δίσκο, σε σχέση με το neocrust που έγραψε ο Ντίνος πιό πάνω, κάποια στιγμή μάλλον πρέπει να πούμε ότι όλα τα γκρουπς του neocrust χώρου ακούνε/άκουγαν black metal ε. Απ’το καλό, το Νορβηγικό.
Δηλαδή πάρτε το μισό άλμπουμ των Sarabante π.χ. αλλάξτε ρυθμό στα ντράμς, αλλάξτε τη φωνή και τσουπ…

Για περισσότερα αν θέλετε να πούμε στο κραστοθρεντ.

:–:anyone::please:

Αφήστε, θα τον σερβίρω εγώ.

είσαι λατρεία:bow:

link k apo dw plaese. γιατι εχει αρχισει το στεριτικο συνδρομο απο χθες που τους ακουσα live κ τα 5-6 του myspace δε μ φτανουν:p

SARABANTE

edit: ετοιμος κ γω, thnx

Φαντάζομαι θα 'χετε βαρεθεί να στέλνετε αλλά ας κάνει κάποιος μια καλή πράξη και 'δω. Thanks προκαταβολικά

grym μηπως οι blackmetalαδες ακουγαν punk ? think about it :smiley:

Ο δίσκος είναι μόνο κλάμα τελικά … μου λείπει το αγαπημένο

αλλά δεν πειράζει …για τον επόμενο ένα μήνα παίζει να μην μιλάμε για τίποτα άλλο

Nαι ρε γαμώτο, κι εμένα. Αυτό πρέπει να είναι το καλύτερο κομμάτι τους btw.

Έλλειψη και η άλλη τελειότητα, το Ablaze.

Τουλάχιστον το θεϊκό Remnants όχι μόνο το βάλανε, αλλά ονόμασαν και το δίσκο απ’ αυτό!

Κι εγώ αυτό άκουσα πριν κι έμεινα ψιλομαλάκας.
Ένα pm κι από δω αν μπορείτε <3

Τρομερός δίσκος. Βέβαια, έχω επιδερμική επαφή με το κραστ, οπότε δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς τι μου άρεσε, αλλά αυτό που άκουσα ήταν μπομπάτο και τρελά πωρωτικό.
Μπράβο στα παιδιά.

[SPOILER]Και τσιρζ στον Γουόρστ που με καβάτζωσε.[/SPOILER]

σπαστικός :roll:

εχμ, μια καλή πράξη κιαποδώ κάποιος…
τενκγιου.

Στείλτε και απο εδω αν δεν σας κάνει κόπο.:–

Ένα και απο εδώ plz αν είναι εύκολο…:stuck_out_tongue:

το λινκ εδω παιδια :s

Παιδιά μια παράκληση, όσοι έχετε πάρει το λινκ κάντε κι εσείς κάτι, μοιράστε το κι εσείς σε όποιον το ζητάει.
Επίσης αν μπορείτε μη στέλνετε πιέμς, απλά ζητήστε το εδώ.

Αυτό εννοείται ρε συ.
Άσε που στο πρώτο κύμα μπλακ μεταλ φαίνεται ολοκάθαρα και μουσικά.

Αλλά ας πούμε π.χ. οι Emperor μπορεί να ακούγαν πανκ ξέρω γω αλλά αυτό δεν φαίνεται πουθενά στη μουσική τους.

Ενώ αυτό που παρατηρώ εγώ τουλάχιστον στις crust κυκλοφορίες/μπάντες των τελευταίων χρόνων είναι ένα έντονο μπλακ μεταλ στοιχείο (π.χ. Emperor). Και εννοώ [B]BLACK[/B] metal, δηλαδή όπως ανδρώθηκε το είδος στις αρχές των 90’ς στη Σκανδιναβία και όχι ένα υβρίδιο heavy/thrash/punk (π.χ. Venom) όπως ήταν στις αρχές του.

Και γενικά κυρίως στα 00’ς υπάρχουν πολλές αλλαξοκωλίες του μπλακ μεταλ με πολλά άλλα είδη μεταλ και μή που μπορεί φαινομενικά να είναι αταίριαστα αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα 8)

ό,τι έχω ακούσει σπέρνει… καλή φάση και πιστεύω τους αξίζει η Southern Lord.
Live δεν έχει τύχει να τους δω ακόμη, αλλά αν βγάζουν και στη σκηνή το συναίσθημα που ακούγεται στα τραγούδια έχουν πολύ μέλλον…

Ο δίσκος έχει κυκλοφορήσει ή όχι ακόμα? Αν όχι, γνωρίζουμε πότε κυκλοφορεί?

edit: ο δίσκος τα σπάει. ελπίζω να εκτιμηθεί όπως πρέπει και εκτός των συνόρων.

Eπειδη πολλοι πωρωθηκαν με το δισκο, χωρις να εχουν ακουσει crust, ας πανε μια βολτα απο το thread και να ακουσουν για αρχη τα πρωτα αλμπουμ που εχουν προταθει που ναι και τα πολυ κλασικα!!

Πολύ δυνατός δίσκος όντως, αλλά για πείτε τι παίχτηκε, τον έχουν κυκλοφορήσει μόνοι τους ήδη και θα κοπεί ξανά από τη Σ.Λορντ;
Βρίσκεται για αγορά; Ή θα πρέπει να τα σκάσουμε στους γερολαδάδες;