(Satan Upon New Long Fest) Athens 12/02/2011

Λοιπόν από τα πιο ενδιαφέροντα εγχώρια λαιβ τον τελευταίο καιρό, που δυστυχώς (μα δυστυχώς) θα χάσω λόγω πουτάνας εξεταστικής στην Πάτρα.

Agnes Vein

Sarabante (ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΟΜΩΣ)

[B]Κvazar

Delete The Mass

Universe 217

Common I[/B]

Pour moi η ούσία του φεστ βρίσκεται στους sarabante, μία από τις καλύτερες crust μπάντες μας, που επανενώθηκαν φέτος, με διαφορετικό line up κλπ.

Kvazar, delete the mass grindcore καταστάσεις

Αgnes Vein, Universe 217 λίγο πολύ θα τους ξέρετε και θα τους αποθεώνετε.

Common I δε ξέρω τί είναι.

NEA MAKΡΗ. Αιθουσα πολυτρόπων

[B]Common I[/B], είναι prog/alternative μπάντα και είναι πολύ καλοί.

Και ΠΡΕΠΕΙ να πάμε γαμώ :!:

Κάποιος με αμάξι?

και τζάμπα η πολύ φτηνά απ’ ότι κατάλαβα. αυτά δε πρέπει να χάνονται

Τι Νεα Μακρη μωρε…Κριμα, θα ειναι καλη φαση!

Ντάξει άμα αρχίζει κατά τις 21.00, παίζει να τελειώσει και 3.00 οπότε τρεις ωρίτσες υπομονή και πρώτο ΚΤΕΛ γι’ Αθήνα μετά.

Kvazar τα σπάνε εεεε!!

Προφανώς εκεί, να δούμε τι παίζει και με το χώρο

Με ψηνει αγρια. Θα δειξει πως θα ειναι τα πραγματα μεχρι τοτε :wink:

To είχα δει κι εγώ το πακετάκι, αλλά είναι πολύ μακριά για καθημερινή ρε γαμώτο. Τώρα που είδα ότι ξεκινάει και 9, δυσκολεύει το πράγμα.

Αφήστε που πάντα εγώ βρίσκομαι να κάνω τον ταξιτζή για Νέα Μάκρη :frowning:

Μάλλον θα αποφασίσω τελευταία στιγμή.

Για καθημερινή θα ήταν όντως μακριά, αλλά για ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ που είναι το λάηβ παλεύεται νομίζω. 8)

χαχαχαχαχαχα ήμουν σίγουρη ότι ήταν την ερχόμενη Τετάρτη - 12/1!
Μέσα - με μεγάλη επιφύλαξη βάζω αυτοκίνητο 8)

Με 1-2 ουίσκια μειώνεται η επιφύλαξη?

Έδιτ: Άκυρο, μιας και θα οδηγείς. 1-2 πορτοκαλάδες.

Πωωω λαϊβάρα ρε! Universe217, Agnes Vein και Common I στο ίδιο λάιβ; Και με τα άλλα δυο συγκροτήματα (που δεν έχω ακούσει) να γαμάνε κι αυτά όπως λένε πολλοί; Γαμώ!

Στην αρχή όταν είδα πού είναι το λάιβ η πρώτη μου, ενστικτώδης αντίδραση ήταν “wtf?” Τελικά όμως το γεγονός όμως ότι είναι Σάββατο παίζει να κάνει ακόμα πιο γαμάτη τη φάση.

Αγαπούλες, ψηθείτε για [B][I]εκδρομούλα[/I][/B] στη Νέα Μάκρη εκείνο το Σάββατο! Κι όταν λέω εκδρομούλα, εννοώ αναχώρηση από Αθήνα ήδη από μεσημεράκι-απόγευμα, σαβούρωμα στη Μαραθώνος (που με βάση όσα έχω ακούσει για τα φαγάδικά της έχει αποκτήσει μυθικές διαστάσεις στο μυαλό μου, πρέπει να πω) και μετά άραγμα και καφέ μέχρι το λάιβ! :D:D:D:p

Άντε, πείτε.

Κάτσε να το δει κι ο Red Rum βασικά, που έχει και τουτού (ο ελεεινός καβατζαδόρος ας πούμε, έτσι;)

Πίνω 2 ουίσκια μόλις μα μόλις φτάσω, που είναι καλό γιατί θα τα πιω στους Agnes Vein.
10 ποτήρια νερό, 2 σουβλάκια και 5 συγκροτήματα μετά είμαι έτοιμη για το δρόμο του γυρισμού.

Το’χω μάθει το κόλπο, τωωωωωρα…:wink:
Θα επανέλθω για το θέμα του αυτοκινήτου, αν καταφέρω να βρω κάποιον να με πάει κι εμένα, καλώς. Που δεν το βλέπω. Θα ενημερώσω.

(εντιτ) η πρόταση του Γράκχου είναι όμορφη! Τα καλοκαίρια παίζει και μπανάκι, είναι ακόμη καλύτερα. Μία χρονιά είχαν κάνει grindcore/deathcore φεστιβαλάκι σε πλαζ, πρέπει να ποστάρω στο "πιο αστείες στιγμές σε συναυλίες"¨τι συνέβη στους λουόμενους μόλις ξεκίνησε το πάρτυ! Είμαι οφτόπικ, συνεχίστε.

Δεν θέλω να σε πικάρω κι άλλο, αλλά οι Agnes Vein βάσει αφίσας θα παίξουν τελευταίοι, θα είναι αυτό που λέμε HEADLINERS. :smiley:

Δεν με πικάρεις.

Αλλά λέω να σταματήσω να μιλάω για λίγο, γιατί έχω πολύ ρέντα σήμερα και δεν με παίρνει :lol::lol::lol::lol:

Live στη Νέα Μάκρη;; :stuck_out_tongue:

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ!!!

ΕΛΑ ΤΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΑΣ!!!

Έχει κ χωράφια εδώ… Ν’αντικαταστήσουμε κ τη Μαλακάσα να τελειώνουμε με τη μ***κία! :wink:

Λογικά μέσα - τί διάολο… :smiley:

Ααα πολύ ωραία, οπότε ο φίλτατος Jim αναλαμβάνει από τώρα το ρόλο του οικοδεσπότη/ξεναγού! :smiley:

αν δε πέφτει μέσα σε εξεταστική, βάζω κι εγώ τουτού.