Satan's Host - By the Hands of the Devil (2011)

Εδω και λιγο καιρο κυκλοφορει η νεα δουλεια των Satan’s Host.

Η φωναρα του Tyrant (Jag Panzer, Titan Force) συνανταει την black/death νοοτροπια και το αποτελεσμα? Εκπληκτικο.
Δυνατo υφος, ακραιο παιξιμο, φοβερο κοπανημα, κυριως απο τα drums, και τα φωνητικα δινουν και παιρνουν οπως παντα, οσοι γνωριζουν τον Tyrant, θα καταλαβουν.

Τα κομματια μεγαλα σε διαρκεια(6λεπτα) ωστε να δινουν και την καταλληλη ατμοσφαιρα, η μπαλαντα Bleeding Hearts of the Damned σε ταξιδεύει και τα Shades of the Unlight και Fallen Angel θα σου δείξουν ποια κυκλοφορία πρεπει να μπει στις κορυφαιες για φετος. :bye:

Δειγμα εδω.

[SIZE=“3”][B]ΤΙ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑΑΑΑΑΑΑ !!! [/B][/SIZE]8O8O8O

:bow2::bow2::bow2:

Τον αγαπαω αυτονανε. 8)

μόνο που υπάρχει Η φωνη φτάνει.!

[B][SIZE=“4”]ΤΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΡΙΦΦΑΡΕΣ ΟΡΜΑΝΕ Η ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΡΕΕΕΕ !!![/SIZE][/B]
:vibrate::vibrate::vibrate:

[B]Καλα για την ΦΩΝΗ δεν χρειαζεται να τα ξαναλεμε…: Ειναι ο Νο1 που γνωρισε ποτε ολοκληρος ο rock/metal ηχος. [/B] :metal::bow::metal:

Μπραβο στο φιλο που ανοιξε το νημα, τι κομματαρα ειναι αυτη!!! Εχω ενα σπλιτ απο δαυτους μαζι με το into the mirror live των θεων.

Αν παει ετσι ολο το αλμπουμ καναμε την τυχη μας παλι.

KOMMATARA !! τιναι τουτο ?? δεν ηξερα οτι ειχε επιστρεψει ο Tyrant σε αυτους ! ειχα μεινει στην Black metal εκτελεση του υψιστου υμνου Metal From Hell του 2006 κ αφου ξερασα αποφασισα να μην ξανασχοληθω μαυτους τους γλιτζηδες… αλλα αυτο που ακουσα σημερα μου εφτιαξε τη μερα, θενξ !

…σας το λεω, προβλεπω λαιβ Satan’s Host στην Ελλαδα…

Η καλυτερη φετινη κυκλοφορια μεχρι στιγμης!Ολοκληρος ο δισκος γαμαει,δερνει και τα συναφη!
Η καλυτερη ερμηνεια του Τυραννου απο την εποχη του Winner/Looser!

Ρε, ρε βρωμιάρηδες, μου βάζετε φωτιά στον κώλο μ’ αυτά που γράφετε ρε!

Ω ρε πούστη, δε βλέπω την ώρα να πάω σπίτι να τ’ ακούσω τώρα…

Ενταξει, μονιμο repeat στο Fallen Angel… Δεν με αφηνει να παω παρακατω το γαμημενο ε… :papas:

[SIZE=“7”][COLOR=“DarkRed”]BEFORE THE FLAME[/COLOR][/SIZE]

ΧΕΒΙΜΕΤΑΛΟΙ+(ΣΟΥΗΔΟ)ΜΠΛΑΚΜΕΤΑΛΑΔΕΣ ΑΓΚΑΛΙΑ,ΔΙΣΚΟΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ,ΠOΙΟ SCOURGE OF LOL ΤΩΡΑ.

Εσυ περαστικε στο θρεντ,τσεκαρε

και κατεβασε.

Μόλις ολοκλήρωσα την πρώτη ακρόαση του δίσκου και έχω μείνει ΕΝΤΕΛΩΣ μαλάκας.

Γαμώ την πουτάνα μου, εδώ έχουμε κάτι πραγματικά σπουδαίο. Περίμενα κάτι καλό μετά το λαχταριστό ομώνυμο κομμάτι που είχε βγει εδώ και λίγους μήνες, αλλά όχι κι έτσι ρε Satan’s Host, εσείς μας γαμήσατε χωρίς σάλιο.

Περισσότερη αποθέωση τις επόμενες μέρες. Δε γίνεται αλλιώς - αιώνια πιστός.

Α ΡΕ ΤΥΡΑΝΝΕ.

ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Νταξει,υπερφωνή…εμπρος στους DIO Disciples στη θεση του Ripper.

είμαι κοντά στο τέλος στης δεύτερης ακρόασης… ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ.!
ο δίσκος δεν σε αφηνει να τον αμφισβητήσεις …δεν προλαβαίνεις να το κάνεις…:stuck_out_tongue: (τι ωραίες ταχύτητες έχει?)
οσο για τον ΘΕΟ έχουμε γίνει γραφικοί, αλλά…ε είσαι ΘΕΟΣ ρε πούστη μου.!

Νομιζω πως ο φιλος Pumpkin βρηκε το καλυτερο ισως κομματι της χρονιας. 8)
Κοιταχτε μαλακες να το βαλετε και στη λιστα σας για φετος, ε.
Απαιτουμε και ρεβιου απο το σαητ.

[I]Stand Before the Flame
Profanely inclined
Commerce of the flesh
In darkness we shall bind…[/I]

Αυτη την αδιανοητη τσιριδα στο 2:51 του Revival τωρα τη συνειδητοποιησα,μιλαμε για δαιμονισμο:papas:

Πραγματικά επική κυκλοφορία! Φέρνει στο νου εποχές Burnt offerings από Iced Earth. Πόσο μου λείπει αυτό το κακιασμένο αλλά και ατμοσφαιρικό μέταλ με καθαρά φωνητικά!! Μπράβο τους!

[I]Let me see beyond creatiooon![/I] (τσιρίδα tyrant)

ακολουθεί ριφφάρα

[I]Dark spirits - Illumination
Lord of Beast - Transformation
Cloak of darkness - Recreation
Shadows beyond liiife[/I]

και μετά εκτροχιάζονται. το ριφφ που σέρνεται κάτω από το

[I]Shades awakened beyond light
The dead have left their tombs
The fallen rise from graves
In darkness they shall call[/I]

ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ!!!

μετά τα παίρνει και ο ντράμμερ και ολοκληρώνεται το πάρτυ…

Λοιπον ναι καποια ριφφς θυμιζουν πραγματα,ναι τα blast beats παραειναι συχνα για καποιον που το βλεπει απο καθαρα ολντ σκουλ χεβιμεταλικη σκοπια(λογω Tyrant),ναι οι στιχοι οσο πιο κλισε παει αλλα για μενα ο δισκος ειναι ηδη κλασσικος και το εννοω.Η τριαδα Shades of the Unlight/Before the Flame/Fallen Angel ειναι το κατι αλλο και ολα τα κομματια σκιζουν εκτος απ’το Bleeding Hearts of the Damned που ομως λειτουργει περισσοτερο σαν prelude για το Black Hilted Knife παρα στεκει σαν κομματι απο μονο του.

Μεταλ.

  1. Δεν μας νοιαζει…

  2. Δεν μας νοιαζει…

  3. Δεν μας νοιαζει…

…ΕΠΕΙΔΗ :

[SIZE=“5”]4) [B]ο δισκος ειναι ηδη κλασσικος και το εννοω[/B][/SIZE]

:wink: