Satan's Host - By the Hands of the Devil (2011)

H διαφορα λοιπον ειναι οτι δεν εβαλα bold?:stuck_out_tongue:

Νταξ ψηθηκα απειρα να το ακουσω και το κατεβασα το μεσημερι αλλα αδυνατω να ακουσω το δισκο γιατι το 2ο κομματι του που ακουσα ηταν το before the flame…
Οποτε μετραει πανω απο 15 ακροασεις και εχω μεινει εκει.

Πως προχωραω παρακατω γιατρε?

[SPOILER][B][SIZE=“5”]ΤΙ ΚΑΒΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΓΑΜΩ[/SIZE][/B][/SPOILER]

Οχι μωρε, μια επαναδιατυπωση εκανα και κυριως να το τονιζουμε γιατι εδω να εχουμε με κατι ΜΟΝΑΔΙΚΟ !!! :vibrate:

ο οικοδεσπότης του σατανά επέστρεψε. τρέμετε

έχω βάλει 10 κομμάτια να παίζουν εδώ και καμιά ώρα…όλα γαμάνε…

[SPOILER]

*δεν εννοώ ολο τον δίσκο, αλλά…

:bow2:

[SIZE=“4”][COLOR=“DarkOrange”]before the flame[/COLOR]
[COLOR=“Olive”]before the flame[/COLOR]
[COLOR=“DarkSlateBlue”]before the flame[/COLOR]
[COLOR=“Magenta”]before the flame[/COLOR]
[COLOR=“SeaGreen”]before the flame[/COLOR]
[COLOR=“SlateGray”]before the flame[/COLOR]
[COLOR=“DeepSkyBlue”]before the flame[/COLOR]
[COLOR=“PaleTurquoise”]before the flame[/COLOR]
[COLOR=“LemonChiffon”]before the flame[/COLOR]
[COLOR=“DarkRed”]before the flame[/COLOR][/SIZE][/SPOILER]

Ποιον μακαριτη σας φερνει στο μυαλο η ερμηνεια του Tyrant σε πολλα σημεια του Fallen Angel?Ειδικα στη φραση ‘‘You are the master of mankind’’ ειναι σαν να κοιταει ψηλα και να του το λεει προσωπικα.

Αυτό τώρα είναι τί, ψαγμένο χιντ ας πούμε; :stuck_out_tongue:

[SPOILER][/SPOILER]

Βασικά υπάρχει κανένας που να ΜΗΝ του ήρθε στο μυαλό στο συγκεκριμένο κομμάτι;

το shades of the unlight ειναι το πιο γαμηστερο κομματι του δισκου!!! o tyrant δινει τα ρεστα του!!! :bow2::bow2:

τι να πει κανείς για τον τύρανο??? απλά respect απο εδώ ώς τα βαθύτερα δώματα του άδη!!!

Επισης στο ιδιο κομματι δεν υπαρχει μια μυρωδια απο τη καταληξη αυτου του ριφφ http://www.youtube.com/watch?v=kzV1jBAf4Xs#t=5m27s (κομματος)?Βασικα απο εναν τετοιο μικρο συνειρμο ξεθαψα Midian:p

Αλεξ μη πεταχτεις να μου τη πεις ε,καθαρα τριβιαλ ρωταω!:stuck_out_tongue:

Χα, με τετοιον καβλωτικο δισκο σιγα μην καθομαι να ψαχνω αν μου θυμιζουν κατι τα ριφφιδια που πετουν πανω απο το κεφαλι μου. :smiley:

Και ποσο μαλλον το μυαλο μου να παει στα καρναβαλια…που by the way το εχω το Midian ε, για να μην λετε οτι μονο κραζω… :stuck_out_tongue:

Χμ,καποιος Αλεξης στο θρεντ του Hammer of the North ελεγε οτι 1-2 ριφφς του θυμιζουν At the Gates,παππουδιαζεις και συ σαν τον Γρακχο και ξεχνας8)

[SPOILER]Εχουν γραψει μελωδιαρες τα συγκεκριμενα καρναβαλια ε.[/SPOILER]

Μια χαρα γαμαει το Midian μην λεμε οτι θελουμε :slight_smile:

Ειναι αντιδεολογικο να οφτοπικιζει μοδερατορας,οποτε κυριε Ντεθστερ πειτε μας ποσο μια χαρα γαμαει και το By the Hands:D

Ο Pumpkin πουλάει και την ψυχή του στον διάβολο για bump/περισσότερα posts στο παρών θρεντ :stuck_out_tongue:

ον τόπικ: Την διασκευή στο Norwegian Wood δεν την έχει σχολιάσει κανείς ακόμα??!

pumpkin δεν το εχω ακουσει ακομα εκτος απο μια φορα που ακουσα 2-3 τραγουδια.
Δεν ειμαι ποτε σπιτι γι’αυτο και δεν εχω ακουσει πολυ μουσικη τον τελευταιο καιρο.

Φοβερος δισκος… Και ο Τυρανος δινει ρεστα… Μακαρι να ειχαμε περισσοτερο Black/Death με καθαρα φωνητικα…Τετοιες δουλειες μας δειχνουνε και το γιατι.

Τί είπες ρε αναιδέστατο μειράκιο :!:

Good point.

Διασκευάρα ε!

και πέρα από τα blastbeats πάνω στην βασική μελωδία και γενικά το metal ντύσιμό της, την διαφορά στη διασκευή την κάνει ο Tyrant

Αχαχαχ είσαι εσύ ένας…

Το άλμπουμ τσακίζει κόκκαλα πάντως…αυτό και το Hell κρατάνε γερά για φέτος, άσχετη σατανίλα μεν αλλά μουσικάρες, φωνάρες, riffάρες…

Γιατί το πάτε γύρω γύρω, διπλωματικά? Είναι σαν αυτόν με την αρχικάμπια γκόμενα που τον ρωτάνε αν είναι καλό μ…νι και εκείνος λέει “έχει καλό χαρακτήρα”:lol:

Εντάξει όντως είναι τόσο καλό το άλμπουμ, μα τόσο καλό που δεν μπορεί κανένας να πεί κακό λόγο για…την διασκευή? Ποιά διασκευή…