Satan's Host - By the Hands of the Devil (2011)

Εγω παντως ακομα το λιωνω. 8)

Ακομα δεν εχετε βαλει review στο site?

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ???

SATAN’S HOST will enter Flatline Studios on July 18 with producer Dave Otero (CEPHALIC CARNAGE, COBALT) to begin recording a [B]“celebration album”[/B] to commemorate the 25th anniversary of the band’s debut LP, the cult classic “Metal From Hell”. The as-yet-untitled compilation will contain a[B] few new songs and revamped versions of classic tunes[/B] that span the band’s career, with returned original vocalist Leviathan Thisiren (a.k.a. Harry Conklin of JAG PANZER and TITAN FORCE) offering his unique take on the songs. Tracks set to appear on the CD include [B]brand-new songs[/B] “For The Love Of Satan” and “Conviction”, the title cut to “Metal From Hell”, “Witches Return”, “Nightside Of Eden”, “H.E.L.L.”, “Dark Priest (Lord Ahriman)”, and the title track to “Satanic Grimoire”. [B]A November release via Moribund Records is expected.
[/B]
In other news, a special [B]“making-of” documentary[/B] for SATAN’S HOST’s latest album, “By The Hands Of The Devil”, can be viewed below.

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=160096

άντε ρε τρέλα.!!

και που να δεις όταν μπει τι θα λες…:lol:

δεν μπορώ να φανταστώ οτι θα υπάρξει αρνητική κριτική.

[SPOILER]και μόνο το before the flame να υπήρχε , θα μιλούσαμε για αλμπουμαρα.![/SPOILER]

τι να σου πω. δεν την έκανα εγώ, αλλά το άκουσα για χάρη του Tyrant και μόνο και δεν έχω ιδιαίτερη κάψα να το ξανακούσω, να είμαι ειλικρινής…

με σκοτώνεις…:stuck_out_tongue:

[B]edit[/B] τα φωνητικά ο θεός τα ηχογράφησε σε 3 μέρες.!

Τα review είναι καθαρά προσωπική άποψη του reviewer, ΜΙΑ απλή γνώμη ΕΝΟΣ ανθρώπου, αυτό έλλειπε να ταυτίζονται πάντα τα γούστα όλων. Το δικό σου άσπρο είναι το δικό μου μαύρο. Το τι νομίζει ο καθένας για το εκάστοτε άλμπουμ μπορεί να μας ενδιαφέρει να το ακούσουμε/διαβάσουμε εφόσον αυτά που γράφει είναι ενδιαφέροντα ώς κριτική, ώς γνώμη, ώς επιχειρήματα. Το review του συγκεκριμένου δίσκου δεν περιέχει κάτι από τα παραπάνω και δυστυχώς το μόνο που διακρίνω είναι εμπάθεια, nothing more, sorry gus αλλά το review σου είναι απλά τραγικό, όχι λόγο του ότι είναι αρνητικό, δικαιωμα σου εννοείται, αλλά όχι έτσι ρε μεγάλε, κάντο όπως πρέπει ή μην το κάνεις καθόλου. Και εννοείται οτι δεν πρέπει να πιέσεις τον εαυτό σου να σου αρέσει κάτι αλλά μόνο και μόνο που το αναφέρεις ήδη έχεις πέσει στην παγίδα του εγωισμού σου και της άρνησης και χάνεις την ευκαιρία να απολαύσεις πραγματικά μεγάλους δίσκους, δεν είναι πάντα έτοιμο το κεφάλι του καθένα να καταλάβει τα πάντα, chill out λοιπόν.
Όπως και νά χει τα πράγματα είναι απλά, ο καθένας μπορεί να τον ακούσει τον δίσκο έστω και μέσω youtube και να κρίνει ο ίδιος χωρίς εμπάθειες και λοιπά εφηβικά κόμπλεξ.
Εγώ θα εκθειάσω τον δίσκο γιατί εκτός των άλλων είναι ένα θαυμαστό [B]δείγμα[/B] συνθετικής πρωτοπορίας, δεν είναι καθόλου μα καθόλου εύκολο να χωρέσεις blastbeats και Tyrant μαζί, κι όμως απέδειξαν ότι γίνεται και γιαυτό και μόνο το λόγο μπορείς να συγχωρέσεις 2-3 πραγματάκια, όπως την χειρότερη στιγμή του δίσκου, το cover των Beatles…

γίνεται το BEFORE THE FLAME, να είναι κάτω απο την βάση??
το εχω ακούσει 216574021 φορές και κάθε φορά μου σηκώνεται…

επισης
[B][I]Πραγματικά άκουσα το “By The Hands Of The Devil” πολλές φορές αρνούμενος να πιστέψω πως έχουμε να κάνουμε με ένα [U]τόσο μέτριο album[/U] αλλά δυστυχώς η γνώμη μου δεν άλλαξε[/I][/B]

ε δεν είναι και τόσο άσχημα τα πράγματα ρε παιδιά…εγω ακούω τον δίσκο και περνάω καλά…

Δεν εισαι και ο μονος.

Αλλα προφανως ο ανθρωπος εχει λιωσει τοσο πολυ Jag Panzer που αν ακουσει δυο blasts παραπανω θα του κακοφανει, οπως επισης του κακοφανηκε και η κακη μιξη του δισκου.

Μου πεσανε τα μισα μαλλια απο το review. Κριμα, γιατι θα τον πιστεψουνε και δεν θα μπουν καν στο κοπο να το ακουσουν. Πολυ κριμα.

χμμμ , έχω βρεί άπειρη μουσική εδώ μέσα είτε απο ριβιουζ είτε από προτάσεις από το φόρουμ αλλά είναι από τις σπάνιες φορές που υπάρχει τέτοια διαφορά ανάμεσα στην παρουσίαση του δίσκου και την γενική αντίληψη των περισσότερων εδω μέσα … περίεργο :-k

μπάι δε γουέι το σιντι ακούγεται νεράκι ακόμα και από κάποιον που δεν είναι λάτρης του στυλ…

μπορώ να καταλάβω απόλυτα κάποιον που δεν γουστάρει το άλμπουμ αλλά η δική μου ένσταση σε οτι αφορά το ριβιού είναι η αναφορά σε συνθετική ένδεια… εκεί διακρίνω το “φάουλ”. ο δίσκος έχει ΠΟΛΥ μουσική μέσα και τραγούδια που χτίζουν, που φτιάχνουν ατμόσφαιρα, που τα ζει ο ακροατής ρε παιδί μου

Άθλια κριτική, εκτός τόπου και χρόνου. Ενώ οι Satan’s Host έχουν επαναλάβει τον άθλο του “Metal From Hell”, δηλαδή έχουν παντρέψει μαγικά τον κλασσικό και τον ακραίο ήχο, δίνοντας τρομερή ανάσα φρεσκάδας στο heavy/power, ο συντάκτης αναρωτιέται “γιατί τόσα blastbeats”. Καληνύχτα. Μα την Παναγία, μου θύμισε τον εαυτό μου όταν ήμουν 16 χρονών και άκουσα για πρώτη φορά στη ζωή μου blackmetal. “Ααααααα, γιατί βαράνε τόσο”. Τί να πω, για άλλη μια φορά αποδεικνύεται πόση σημασία έχει να πηγαίνει ένας δίσκος για κριτική στο σωστό άνθρωπο - ή έστω, να μην πηγαίνει στον λάθος άνθρωπο.

Και κάτι τελευταίο, καλό θα είναι όταν κάποιος κάνει κριτική σ’ ένα συγκρότημα, του αρέσει δεν του αρέσει, να είναι υποτυπωδώς ενημερωμένος. Όχι να λέει ότι οι Satan’s Host πριν το τελευταίο είχαν βγάλει και το Metal From Hell το '86 και σήμερα για να δούμε γιατί “επαναδραστηριοποιήθηκαν”, ενώ το By the Hands of the Devil είναι [U]το έβδομο full length τους[/U] και [U]η ένατη δουλειά τους συνολικά[/U] (ήμαρτον όμως ε).

γελαει ο κοσμος

Δεν καταλαβαίνω την έκρηξή σας για το ριβιού πέρα από τα πόιντς του Γράκχου. Υπάρχει κανείς που δε θα ακούσει το δίσκο επειδή “τον έθαψε το ρόκιν?”

ε καλα…οταν κάποιος διαβάζει για κατω του μετρίου συνθέσεις, και γενικά για τοσο μέτριο δίσκο, ε δεν θα τρέξει να τον ακούσει…
ειδικά αν δεν εχει επαφή με την μπάντα…
δεν λέμε οτι έγινε και έγκλημα, απλά κάποιος θα ανακαλύψει τον δίσκο το 2021…:stuck_out_tongue:

Υπαρχουν ατομα που επηρεάζονται και το ξερεις.

Κοίτα ότι το κείμενο ήταν τραγικά εκτός είναι προφανές (πριν λίγο μπήκα στο μεταλαρκάιβς και είδα ότι το “η σκέψη που κυριαρχούσε στο μυαλό μου ήταν για πιο λόγο επανδραστηριοποίηθηκαν” άργησε δέκα χρόνια και γέλασα λιγάκι) και αυτό το λέει κάποιος που δεν έχει ακούσει πάνω από ένα δίσκο τζαγκπάντσερ στη ζωή του οπότε καταλαβαίνουμε όλοι το εύρος του φέηλνες, αλλά δεν είναι εκεί το ζήτημα.
Όσοι ήταν να ακούσουν το δίσκο τον άκουσαν, όσοι ενδιαφερθούν θα τον ακούσουν και παρά το θάψιμο του σάιτ, γενικότερα η έννοια “επίσημο ρηβιού” στη ψηφιακή εποχή (σικ) μου φαίνεται λίγο κλάιν και αχρείαστη γι αυτό και ρώτησα για την αντίδραση (μπαντάρα οι αντίδραση btw).

Οντόπικ, τον άκουσα κι εγώ το δίσκο και μ’άρεσε.

εδιτ. Έχει και ορθογραφικό στο “πιο λόγο”. Είναι “ποιο λόγο”. Διορθώστε πλιζ.

Και δεν γινεται και πρωτη φορα αυτο το πραμα εδω μεσα. Νταξ, εχω νευρα τωρα θα βαλω τον δισκο τερμα για να τον ακουσουν τουλαχιστον οι γειτονες. 8)

Αχαχα δώσε τέρμα να καούν τα τσιμέντα, έτσι με τρέλα:p