Satan's Host - By the Hands of the Devil (2011)

Επιτρέψτε μου να απαντήσω εκ μέρους του Κωστή γιατί δεν μπαίνει στο φόρουμ.

Κυρίως, αναφορικά με το θέμα περί “επαναδραστηριοποίησης” θεώρησε προφανές ότι αναφερόταν σε συνάρτηση με τον Tyrant στα φωνητικά. Ελπίζω τουλάχιστον να συμφωνούμε ότι οι Satan’s Host δεν “πολυ-υπήρχαν” (με την έννοια ότι δεν ενδιέφεραν και πολλούς) όλα αυτά τα χρόνια.

Από την άλλη, όταν ξέρεις τόσο καλά τη σταδιοδρομία του Tyrant, θεωρώ πως μπορείς να εκφέρεις μια σεβαστή άποψη για το δίσκο.

Όπως έχω ξαναπει συμφωνώ με το review και ειδικά γύρω από τη σκοπιμότητα της κυκλοφορίας του δίσκου τώρα που το concept της “σατανίλας” είναι ολίγον στα πάνω του (Ghost, Hell, The Devil’s Blood κλπ).

Peace.

Σύνελθε Outshined, η σατανίλα είναι το κύριο χαρακτηριστικό των Satan’s Host εδώ και 25 χρόνια. Κι αν το Metal From Hell έχει να κάνει και με την εποχή του, θυμίζω ότι σ’ αυτό το κόνσεπτ έχουν γαμηθεί να βγάζουν δίσκους εδώ και 11 χρόνια, απ’ όταν επαναδραστηριοποιήθηκαν (την… πρώτη φορά εννοώ, πριν τη δικιά σας). Βέβαια μάλλον εσάς δε σας λέει και πολλά αυτό, έτσι; Άλλωστε οι Satan’s Host μέχρι φέτος “δεν αφορούσαν και πολλούς”. Άρα με το να συνεχίζουν φέτος να κάνουν ό,τι ακριβώς έκαναν σε όλη τους την πορεία, με ή χωρίς τον Tyrant, σημαίνει ότι πηδάνε πάνω στο τρένο της μόδας.

Makes perfect sense! =D>

Πρώτα από όλα χαλάρωσε γιατί νομίζω ότι γίνεσαι λίγο προκλητικός και δεν θυμάμαι να είσαι τετοιος τύπος. Και πριν και τώρα.

Εγώ από ότι είδα μια χαρά βγάζουν και documentary για να συνοδεύσουν την κυκλοφορία (http://www.youtube.com/watch?v=2Ts-cz0CTzc&feature=youtu.be) που σημαίνει μια χαρά θα ήθελαν έστω και τώρα να πετύχουν. Κάτι που δεν με ενοχλεί διόλου και για κανέναν, απλά να ξέρουμε για τι μιλάμε.

Από την άλλη, δε θυμάμαι όλα αυτά τα χρόνια που λες να ασχολείται και κανένας εδω μέσα σοβαρά. Ή γενικότερα.

Κούλαρε και μάθε να σέβεσαι και άλλες απόψεις λίγο περισσότερο.

Πάντως πέρα από το “κούλαρε, μάθε να σέβεσαι κτλ.” σε διάφορες εκδοχές, δε βλέπω να μου αντιπαραθέτεις κανένα επιχείρημα της προκοπής στο πόιντ μου. Μόνο ότι… έβγαλαν documentary, κάτι δηλαδή που κάνουν, χμμμμ γύρω στις 2/3 μπάντες στις μέρες μας; Κάτι τέτοιο.
Θεωρώ ότι παραμένει αναπάντητο αυτό που επί της ουσίας λέω στο ποστ μου, ότι δηλαδή η υπόνοια εκ μέρους σας ότι οι Satan’s Host πάνε να εκμεταλλευτούν τη “σατανομόδα” ή κάτι τέτοιο, είναι εντελώς άκυρη, δεδομένου ότι αυτό το πράγμα το κάνουν από το 1986 και χωρίς διακοπή από το 1999.

ναι οκ. απλά τώρα πουλάει αυτό.

εγώ βρίσκομαι κάπου στη μεση…
1)λατρεύω τη φωνή του Tyrant σε τέτοιο βαθμό που στις πρώτες ακροάσεις απλά πρόσεχα τη φωνή του.
2)ο δίσκος είναι συμπαθέστατο heavy power τελικά αλλά δε σας κρύβω ότι o ήχος στα τύμπανα δε μου αρέσει (και το γεγονός ότι είναι τίγκα στα άχρηστα blastbeats δε βοηθάει). Τον ακούω ευχάριστα αλλά δε θα τον αγοράσω γιατί δε θα μου λείψει, είναι ο κλασικός δίσκος του 7 :slight_smile:
3)για να πω τη μαύρη (sic) αλήθεια δεν ήξερα ότι κυκλοφορούσαν δίσκους τόσα χρόνια και η κριτική δε το κάνει ξεκάθαρο, αντιθέτως υπονοεί διαφορετικά “κίνητρα” πράγμα που είναι εντελώς λάθος όταν γράφεις “επίσημα” και όχι σε φόρουμ. Τον αν άρεσε ή όχι στον συντάκτη δε θα έπρεπε να μας νοιάζει όμως. Καλώς ή κακώς στις μέρες μας μπορούμε να ακούσουμε τον δίσκο χωρίς να πληρώσουμε μία (αν και αυτό οδηγεί και στα αντίθετα αποτελέσματα καμιά φορά πχ “[I]άκουσα ένα κομμάτι στο youtube, απαράδεκτοι[/I]”

Outshined, δεν είναι ανάγκη σε κάθε διαφωνία που έχουμε με τα κείμενα του rocking να ποστάρεις σε ύφος εκπρόσωπου της κυβέρνησης. Τα ίδια με VIRUS, τα ίδια και εδώ, προσπαθήστε να συνειδητοποιείτε ότι κάποιες φορές δεν είναι στραβός ο γιαλός.

Δηλαδή πραγματικά, “συνθέσεις που δεν έχουν καμία συνοχή”?

Ναι ρε καμία συνοχή ποιο το πρόβλημά σας, το Fallen Angel που άκουσα απλά έχει θέσει σε οποιοδήποτε δίσκο του Dio. Είναι τόσο καλός όλος ο δίσκος;

Όχι, είναι καλύτερος.

Το πιστεύω μόνο αν το επιβεβαιώσει ο Bleedin.

Μπλιντινόσκυλο :!: Ουστ.

Φιλούμπες σε believers και unbelievers, φεύγω για Rockwave!

Και τι είμαι γω ρε? το πουτανάκι των ίντερνετς???
ε δύο ακροάσεις έριξα, δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη, με αυτές τις δύο είμαι κοντά σε μαιντκράιμΚ, ωραίο είναι, δυνατές στιγμές, σε σημεία έπος, σε κάνα-δυο άλλα σημεία ο συνδυασμός τιραντοφωνή-μπλαστ κι εμένα δε μου’κατσε καλά αλλά οκ δεν είμαι και του αθλήματος. Άκου το θα σ’αρέσει λογικά.

Aν και θα μπορούσες να λάβεις ένα ξερό ΝΑΙ! στην ερώτηση που έθεσες, θ’ αρκεστώ στο ότι με σένα έχω αρκετά κοινά γούστα απότι με τον παπού. Θα τον ακούσω όλο πάντως γιατί μου άρεσε και το Before the flame (ωδή στον χρήστη the_horror o τίτλος??)

Μόλις διάβασα αιτιολογία Outshined και κατάλαβα για ποιό λόγο έγινε και το review, χριστιανοί vs satan, είναι όντως τόσο γελοίος ο λόγος, μπράβο παιδιά να χαίρεστε την φιλελευθερία σας…γελάω με την ρηχότητα σας και κλαίω γιατί θα υπάρχει φόρα παρτίδα για αρκετές μέρες το review ενός καταπληκτικού δίσκου με ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΑ στοιχεία που θα έπρεπε να αναδείξετε ώς “έμπειροι” reviewers και αντι για αυτό κράζετε με εμπάθεια το περιεχόμενο/θεματολογία και αφήνετε την μουσική στην άκρη, ακόμη και ένας άσχετος θα διέκρινε πολλά πράγματα και θα έλεγε ακόμη περισσότερα.
Το κερασάκι στην τούρτα της ΑΘΛΙΟΤΗΤΑΣ είναι η [B]ελεινή και τρισάθλια [/B]επισήμανση περί “σκοπιμότητας της κυκλοφορίας λόγω του ότι το concept της σατανίλας είναι στα πάνω του”…ειλικρινά τα πιστεύεις αυτά που γράφεις? Εϊσαι σοβαρός τώρα? Οι Hell βγάλαν ένα δίσκο (διαμάντι παρεπιπτόντως αλλά ψιλά γράμματα μάλλον για εσάς), μετά από 30 χρόνια και προφανώς βγήκε όπως είχε γραφτεί τότε…τότε που όλο το metal και τα συγκροτήματα που προσκυνάτε είχαν βουτήξει μέσα στην σατανίλα, αυτή που τόσο πολύ αγαπήσατε…τώρα δηλαδή τι έγινε? Ανακάλυψε κάποιος χριστιανός ορθόδοξος συνομωσία σατανιστικών κυκλοφοριών?

Θυμάσε την ταινία του Βέγγου στο κουρείο με τη φωτογραφία του Κόκοτα και ένα τεράστιο βέλος το οποίο έγραφε “ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ” να δείχνει στις φαβορίτες του Κόκοτα? Ένα τέτοιο βέλος αξίζει να μπεί και στο review, παράδειγμα προς αποφυγή.

Πραγματικά τέτοια εμπάθεια σε review δεν έχω ξαναδεί, ένας φοβισμένος χριστιανούλης κάνει review σε ένα δίσκο με θεματολογία σατανική και προσπαθεί να μας πείσει με επιχειρήματα ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ ότι οι συνθέσεις είναι ότι να ναι…τι να πώ ρε παιδιά…τι άλλο…

μολις διαβασα καποια κριτικη εδω καποιου Κ.Πολυζο και εχω να πω μλλον τι να του πω οκ ας το αφησω καλυτερα…ακουω την μουσικη μας απο τα μεσα του 80 περιπου τοτε που βγαιναν ολα αυτα τα συγκροτηματα…τεσπα για να μην πολυλογω ενας απο τους καλυτερους δισκους της χρονιας ειχαμε να πορωθουμε χρονια ετσι μας ειχε φαει η μαλακια με τα τεχνικα τεχνικα τεχνικα 20λεπτα τραγουδια που το μονο που καναν ειναι να μην ξανακουσεις ποτε τον δισκο απ ολα τα δηθεν συγκροτηματα που παιζαν μουσικη απλα για να δειχνουν τι ξερουν…σε αυτο τον δισκο δεν χρειαζεται τεχνικη ξερουν πολυ καλα τι σημαινει καλο και ατοφιο μεταλ…φιλε δεν σε ξερω προσωπικα αλλα ειναι αποψη σου και ειναι σεβαστη…φυσικα πρεπει να ειναι μονο αποψη σου αν κρινω απ οσους εχουν ακουσει το δισκο…!!!

σορρυ παίδες δεν έχω χρόνο να απαντήσω, αλλα ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την επιθετικότητα.

matia δεν μπορώ καν να καταλάβω από που βγάζεις τα συμπεράσματά σου (τα οποία είναι αστεία). Πραγματικά πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρχει εμπάθεια σε ένα review για τους Satan’s Host; Seriously?

ChrisP, απάντησα εκ μέρους του παιδιού που τυγχάνει και είμαστε παρέα στο εξωτερικό και δεν έχει ιδέα τι γράφεται εδώ (και καλά κάνει μάλλον…).

Σοβαρά τώρα…όλα αυτά γιατί διαφωνείτε απλά με την άποψή σε μια κριτική;

Χαλαρώστε ρε μαγκιόπουλα. Κάντε ένα μπάφο και αράξτε τα κιλά σας λίγο.

Τον δίσκο δεν τον έχω ακούσει, αλλά από τα λίγα τραγούδια που άκουσα στο γιουτουμπ, μου άρεσε που ήταν πολύ πιο επιθετικές οι συνθέσεις, απ ότι είναι στους Πάνζερ.
Ίσως κιόλας επειδή περνάω μια μπλακ φάση τώρα, αλλά μου άρεσαν.
Επανακυκλοφορία CD του Metal From Hell και του άλλου που χε το House Of The Rising Sun μέσα (μόνο 60’ς διασκευές οι σέητανς χόουστ).

Οχι μαν, αν ηταν γι΄αλλο δισκο δεν θα εκανα ετσι, εγω τουλαχιστον.
Αλλα προκειται για κυκλοφορια που χωνεται ανετα στα τοπ5 για φετος και το site, το οποιο ειναι απο τα πιο διασημα, το κραζει.
Τελος. Ι rest my case. Μαλλον θα κανω αυτο που ειπε ο αποπανω, καλη ιδεα φαινεται.

Toσο συγκλονιστικο σας φαινεται να μην αρεσε σε καποιον το Satan’s host? Κι ολα αυτα επειδη τραγουδαει ο Tyrant? Δλδ αν διαβαζατε κακη κριτικη για το Titan Force πχ, θα μαχαιρωνατε τα παιδια του reviewer για τιμωρια?

διαφωνούμε γιατι ο δίσκος είναι καλός και όχι κάτω του μετρίου ή ότι παρόμοιο…δεν εχει σχέση ο Tyrant…

και σιγά μην φέραμε και το τέλος του κόσμου…