Saturnus - Shattered Hope An Club 18/05/2013

θεωρητικά κατά τις 21.00 θα βγουν οι Shattered

Και τι ανοίγουν οι πόρτες απ’ τις 19:30;

μπορεί να κάνω και λάθος, το παίρνω πίσω, μην βασιστείτε σε αυτό που είπα… :stuck_out_tongue:

Καλά, κι εγώ αυτό που βλέπω στη σελίδα του An λέω.

Μαλλον δεν ειναι αντιπροσωπευτικο, απο 29 Νοεμβρη Δανια, θα ηταν κανα λαιβ για τη προωθηση του νεου δισκου. Αλλα και παλι μου τρεχουν τα σαλια.

[SPOILER]Intro
Rain Wash Me
Litany of Rain
Wind Torn
Mourning Sun
Inflame Thy Heart
Father’s Providence
Forest of Insomnia
Starres
Call of the Raven Moon
A Lonely Passage
Between
Murky Waters
I Love Thee
To the Dreams
Thou Art Free
Empty Handed
Softly on the Path You Fade
Pretend
I Long
Christ Goodbye [/SPOILER]

Μπορείς δηλαδή να βρεις ένα σέτλιστ με το οποίο δεν θα σου έτρεχαν τα σάλια; :stuck_out_tongue:

Χμου, δεν το λεω απο θεμα σετλιστ αλλα διαρκειας. Αν και ενα Starres θα το ηθελα οπωσδηποτε, που δε νομιζω να μη το παιξουν δηλαδη.

Ωραία πράγματα, πολύ ωραία πράγματα.

Ωραια ητανε, 2 ωρες λαιβ τιμιο και χορταστικο, παρα πολυ καλος ηχος, ωραια παιξαν και οι Shattered Hope. Η προσελευση θα μπορουσε να ναι καλυτερη πιστευω ειδικα με τοσο φτηνο εισιτηριο, αλλα τεσπα απο τις τρεις φορες που μας εχουν ερθει νομιζω πως ηταν και η καλυτερη.

Σετλιστ για οσους δεν ηρθαν, αν και εχω την εντυπωση πως ολο και καποιο ξεχναω. Θα μπορουσαν βεβαια να παιξουν και κανα Lost My Way, ή Loss In Memoriam αλλα μην ειμεθα και πλεονεκτες.

Litany of Rain
Wind Torn
I Love Thee
Softly on the Path You Fade
Father’s Providence
Starres
Inflame Thy Heart
To Τhe Dreams
Forest of Insomnia
Empty Handed
I Long
Murky Waters
Between
Pretend
Christ Goodbye

Πάνω από 2 ώρες Saturnus live. Σε εξαιρετική απόδοση. Με ένα setlist που ήταν λες και το διάλεξα. Πόνεσε λίγο η απουσία του All Alone, αλλά δεν είναι ώρα για γκρίνιες. Όμορφο και το γεγονός ότι φαίνονται να το απολαμβάνουν. Ένας παραπάνω λόγος να τους γουστάρεις ακόμη περισσότερο. Σας ευχαριστώ…

Πραγματικά όμως, σχεδόν σε όλα τα κομμάτια έπαιξαν λίγο πριν το playback.

Well done, απλά.

Προσωπικά δεν περίμενα ν’ ακούσω All Alone, γι’ αυτό και δε χαλάστηκα.

Υπήρχαν κάποια θέματα με τον ήχο, αλλά ευτυχώς έχουν περάσει σχεδόν 2 χρόνια απ’ τα live του Waters οπότε δε μου κακοφάνηκε τόσο πολύ :stuck_out_tongue:

Πάντως παρατήρησα ότι ο κόσμος δεν είχε ακούσει ιδιαίτερα το τελευταίο τους, δεν ήταν ιδιαίτερα ζεστός σε αυτά τα κομμάτια. Ή απλά δεν του άρεσε τόσο.

Μπράβο και στους Shattered Hope, καλά το πήγαν.

Νομιζω πως δεν ειναι και τοσο συναυλιακος δισκος, στο Father’s Providence μια χαρα ανταποκριση ειχε. Γενικα αριστα ισοσταθμισμενο σετλιστ αναμεσα σε ντουμ/χιτακια, ο ηχος εμενανε παντως μου φανηκε πολυ καλυτερος του προηγουμενου λαιβ (αλλα μπορει να θυμαμαι και λαθος). Ακουγες τα παντα δυνατα και καθαρα.

Όντως ισχύει αυτό σ’ ένα βαθμό. Πάντως προσωπικά απήλαυσα Forest of Insomnia που λατρεύω απ’ τον καινούριο.

Σε γενικές γραμμές δεν ήταν κακός για τα δεδομένα του live, απλά οι δύο τελευταίες φορές που παρευρέθην σε συναυλία/παράσταση ήταν στον Waters όπως είπα, εξού και το σχόλιό μου περί ήχου.