Saturnus

Release date for Saturn In Ascension will be Friday 30 November 2012.

Tracklist

Litany Of Rain
Wind Torn
A Lonely Passage
A Fathers Providence
Mourning Sun
Call Of The Raven Moon
Forest Of Insomnia
Between

+Bonustrack on the Digipack Version
Limbs Of Crystal Clear taken from the first demotape 1994.

επίσης από το fb. Υπέροχα νέα. Ανυπομονώ πως και πως για αυτόν το δίσκο.

Αν δεν είχε τη νεκροκεφαλή θα ήταν τέλειο. Με χαλάει λίγο. Τέσπα δεν έχει σημασία το artwork…

Η αλήθεια είναι ότι η νεκροκεφαλή και εμένα με ξενερώνει. Ακούμε Saturnus, είμαστε ρομαντικοί γαμώτο :stuck_out_tongue:

ε ναι…μες τη ρομαντζάδα ήταν και ο 1ος δίσκος με το ψοφίμι στο εξώφυλλο :stuck_out_tongue:

ευτυχώς αργεί να βγει, γιατί με το νέο bride στην αγορά, όλα τα άλλα του είδους θα μου φανούν τσιγκολελέτες…

αγαπάμε όμως και στηρίζουμε τη μπαντάρα

doom on!!!

Μπαμπ. Λοιπον, το καινουργιο το ακουω σε καθημερινη σχεδον βαση και δεν απογοητευσε. Εχει μεσα ενα κομματι, το A Fathers Providence που ειναι μιξη Starres και Empty Handed, θυμιζει λιγο το δευτερο σε δομες, αλλα θετει τις κιθαρες πιο πισω και σου σκαει κατι πληκτρα τυπου Starres απο πανω. Γενικα παντως ειναι πιο κοντα στο ντεπουτο, χωρις τα πιο βαρια στοιχεια του, μεγαλα κομματια με πενθιμες μελωδιες και τετοια. To πολυ μεθαυριο θα εχω στειλει το κειμενο μου οποτε θα τα διαβασετε και επισημα (ροφλ).

Πού το βρήκες δε μας λες όμως… (σε ΠΜ) :slight_smile:

Το εχω παρει για ριβιου, δεν εχει διαρρευσει. Απλα θα στειλω που θα στειλω το κομματι μου, τι να πω μια γνωμη τωρα τι μετα απο λιγες μερες, το ιδιο και το αυτο.

Προμηνύεται δισκάρα κάτι μου λέει, άντε να δούμε…

Μερικα ειναι ηδη στo youtube παντως, λογικα θα υπαρχει και το υπολοιπο καπου



Ναι, τα πρόσεξα αυτά, αλλά δε βρήκα κάτι άλλο.

Περίεργο πάντως, βγαίνει σε 3 εβδομάδες.

Μπα ολοι παιρνουν απο νωρις, δεν εχει να λεει.

γιάννη πότε θα ανέβει η κριτική?

Καλο ερωτημα, το ξεχασα τελειως. ;p Θα ειδοποιησω

[B]goodbye christ[/B], [B]I long[/B], [B]For your demons [/B] & [B]Softly on the path you fade [/B]ξέρω μόνο και πέραν τούτου…ουδέν :frowning:

Εεεεε ναι, δεν τους έχω ψάξει περισσότερο. Καιρό έχω να τους ακούσω. Σήμερα πέτυχα το θρεντ. Ενώ κομμάτια τους μ’ άρεσαν, δεν μου κάναν το μπαμ για να τσακιστώ να αγοράσω δίσκο τους και να ρίξω σαν βεζύρης τ’ άπειρα τα προσκυνήματα…

Πάνε άκου Veronika Decides to Die και θα σου δώκω και αφίσα μου να με προσκυνάς κάθε πρωί πριν πέσεις για ύπνο άμα θέλεις.

Πιο άκρα του τάφου σιωπή πεθαίνει :Ρ

Τραγική κατάσταση.

Τι κομματάρα το Forest Of Insomnia γαμωωωωώ!

…αδύνατον να χιλιοπροσκυνήσω: [I]απανωτά ριφφ-ο-καρφώματα τα μυαλά στον δεξί τοίχο, τα μάτια βγαλμένα κ καρφωμένα στον αριστερό και τα σαγόνια κάπου στο πάτωμα ποτισμένα στο αίμα.[/I]…[B]Ναι ρε εσύ φταις[/B]!!!

:metal: :stereo:

Το ακουσε κανεις?