Savatage

:heart:

2 Likes

never clicked so fast before

Ούτε για κλικ δεν είναι δυστυχώς

2 Likes

Μη φάτε (φάμε), έχει γλάρο…

2 Likes

ναι ρε γμτ…

Μπορεί και να γίνει κάτι κάποια στιγμή. Αλλά πλέον δεν είμαι ιδιαίτερα αισιόδοξος. Ούτε για το αν, ούτε για το πως.

Κι από δηλώσεις που διαβάζω κι από συνεντεύξεις που έχω κάνει ο ίδιος, πάντα είναι έτοιμοι όλοι και ποτέ τίποτα δεν γίνεται.

Όλα ξεκινάνε για και τελειώνουν στον Mountain King. Τελευταία φορά που είχα ρωτήσει (πάει λίγος καιρός βέβαια) δεν νομίζω ότι ήταν σε διάθεση για κάτι τέτοιο.

1 Like

Ο νουμερο 1 λογος που δεν εχουμε δει reunion Savatage ειναι τα απειρα λεφτα που βγαζουν απο τις περιοδειες Transiberian Orchestra.

Με την φαση με το κοβηντακι αυτες οι περιοδειες δε θα γινουν καθολου φετος προφανως, και πιθανοτατα και ουτε του χρονου, τυχεροι ηταν που προλαβαν τον χειμωνα του 2019 βασικα.

Οποτε ΑΝ υπαρχει μια πιθανοτητα να γινει κατι με την φαση Savatage, αυτη θα ειναι φετος νομιζω.

3 Likes

Μπορεί, μακάρι κιόλας

Η ελπίδα δεν κοστίζει

2 Likes

5 Likes

Πω ρε… δεν εχω δει ποτε footage απο αυτο το live ε.

Και ποιον δεν εχουν μαζεψει εντωμεταξυ. Ειχα πανω απο δεκαετια και βαλε να δω γνωριμες αγαπημενες φατσες απο πριν 20-25 χρονια, οπως αυτες των Caffery, Middleton, Pitrelli, Plate, δηλαδη το αγαπημενο μου line up των Savatage μαζι φυσικα με Stevens και Oliva.

Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι στα κυριως φωνητικα ο Allen και οχι ο Stevens αφου ειναι παρων κανα 2-3 θεσεις διπλα απο τον Jeff Scott Soto. Εκλαψα λιγο με “χορογραφια” των γυναικων στα backing vocals που απλα κανουν κυμα.

Ενωθειτε για ενα τελευταιο αλμπουμ ρε μαλακεεεεεες

2 Likes

O Allen τραγουδάει γιατί το κομμάτι είναι του Oliva κανονικά και το γρέζι του ταιριάζει περισσότερο. Ακόμα πιο έπος είναι το ντουέτο του Allen με τον Stevens στο Turns to Me, ελπίζω να μην πεθάνουμε μέχρι να βγάλουν το dvd. Mε την ευκαιρία να πω επίσης ένα rip στον μπασίστα των TSO και φυσικά Allen θεέ!

3 Likes

Καλα ας το δεχθω…

Απο τοτε που ανοιξα να δω αυτο το τοπικ παντως πριν 2 ωρες, ακουσα ολο το Wake Of Magellan.

Ειμαι ο μονος που προσπαθει να τραγουδησει και τις 4 φωνες στο ομωνυμο και στο Hourglass?

Ρε Πιτρελλι και Καφφρι θεοι τι εχετε χωσει μεσα στο The Storm γαμω το σπιτακι μου, ποσα χρονια ειχα να ακουσω αυτην την υπερκομματαρα.

Τι δισκαρα, απλα το λατρευω ολοκληρο απο την αρχη ως το τελος. Αγαπημενα μου τα :

  • Turns To Me
  • Blackjack Guillotine
  • The Wake Of Magellan
  • The Storm
  • The Hourglass
5 Likes

*μόνο Πιτρέλλι, κατά τα άλλα ναι σε όλα

3 Likes

Tα Savatage clips που υπάρχουν στο youtube από τότε:

Και μια που κάπου εδώ μέσα αναφέρθηκε και το beethoven’s last night ας βάλω και το solo “αδερφάκι” του the storm από τον ίδιο τον κύριο pitrelli

4 Likes

Ναι δεν κλαίμε από το μεσημέρι κιόλας, ας δούμε κι άλλα :pleading_face: :sweat: :persevere:

2 Likes

ωπ ωραίο trivia , δεν το ήξερα :+1:. Είναι υπέροχο το The Storm πράγματι

Λατρεύω κι εγώ το Wake of Magellan

Μου φαίνεται πολύ περίεργο που δεν έβγαλαν dvd την εμφάνιση στο wacken . Υπάρχουν κάποια pro shots αλλά τα έχω χιλιοδει αυτά

1 Like

Ηθελα να γραψω μονο Πιτρελλι γιατι εχει εντελως τον ηχο του, αλλα ειπα να κρατησω μια πισινη μπας και εχει βαλει κατι κι ο Καφφρι μεσα. Ωραια, ας λιωσω κι εγω με τα βιντεακια τωρα…

Το έχω αγοράσει 2 φορές, γιατί την πρώτη ήταν μια επανέκδοση με μούφα βιβλιαράκι και ήθελα την πρωτη εκδοση με το γαμηστερό βιβλιαράκι, που φυσικά είναι φαγωμένο στις ακρες, καθώς αυτός ο τόμος δεν μπορεί να χωρέσει εκεί :smiley:

6 Likes

Εύκολα το πιο “βαρύ” σιντί στην δισκοθήκη μου :stuck_out_tongue:

1 Like

Morning Sun ρε!

1 Like