Savatage

Δεν ξέρω αν το λες σαρκαστικά (κι επομένως αχρείαστη η απάντησή μου) ή όχι αλλά είναι τέλεια η ειρωνία του να λες ότι θυμάσαι στιγμές μιας παλιάς/χωρισμένης σχέσης ενώ πίνεις το απογευματινό σου τσάι σαν να είναι αυτό (το να επαναφέρεις επίπονες αναμνήσεις) μέρος της (πολλές φορές ασυνείδητης) καθημερινής σου ρουτίνας…

1 Like

Σαρκαστικά το είπα, κομματάρα απίστευτη είναι, ειδικά το ρεφρεν είναι από τα καλύτερα τους.

1 Like

Εθιστικά το είπε, έχει θέμα με την μπύρα :sunglasses:

2 Likes

Δεν ξέρω κανέναν που να πίνει τσάι κάθε μέρα, μπύρα όμως πολλούς!

3 Likes

Να πατε ολοι στους ΑΑ!

1 Like

To “Miles Away” είναι το καλύτερο tribute to Rush από την καλύτερη power metal μπάντα. Αυτό.

1 Like

Αυτούς εννοούσα ότι ξέρω :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

:joy: :joy: :joy:

Επίσης να αναφέρουμε ότι σύμφωνα με τους στίχους του επόμενου τραγουδιού το all that I bleed τελικα ισως το γράμμα το έστειλε ο τύπος του conversation piece.

And all is well
Until the heart betrays.

Κομμάτι για να κόψεις φλέβα…έπος

2 Likes

Τι είναι αυτό το έπος; πρώτη φορά το βλέπω. Μάλλον συλλογή με ακυκλοφόρητα. Το εξώφυλλο τα σπάει πάντως!
https://www.youtube.com/watch?v=wfUDmyTJIb0

5 Likes

4 Likes

Περιττό να πω ότι τα Lost Tracks παίζουν εδώ και δύο ημέρες στο repeat. Τι μπαντάρα, ρε πούστη!

Τσεκάρετε το κανάλι του τύπου από το link που έβαλε παραπάνω ο @stammargg_v2. Ο τύπος (αυτός που έχει το κανάλι, όχι ο φίλος συμφορουμίτης) τρολάρει ασύστολα, μπλέκοντας κυκλοφορίες (όπως και στην περίπτωση των Savatage) και δημιουργώντας “full album” από το πουθενά. “Nordic Killing” και “41” οι Maiden… Κοίτα να δεις!

2 Likes

https://youtu.be/6jRJn7KZjQ4
Ο τυπάς ξαναχτυπησε!

1 Like

“This is the thing: there is no official thing that we’re going to do a SAVATAGE album; there’s nothing official. Because you know what? As soon as I say, ‘Yeah, we’re gonna do a new SAVATAGE album,’ something will happen to fuck it up. And then I look like a liar. So all I’m gonna say is there are many surprises in the future.”

λέει και άλλα ενδιαφέροντα μέσα…

12 Likes

Έρχονται επανεκδόσεις όλων των άλμπουμ σε βινύλιο…

3 Likes

200w

( πού πατάμε add to cart? )

2 Likes

image

4 Likes

κάτι που δεν ξέραμε ? να ναι κάλα ο υπερσιβηρικό$. βσκ πως και δεν έχει πεθάνει απο το πιώμα είναι το θαύμα.

3 Likes