Savatage

O χώρος στο βίντεο πάντως δεν ειναι Ρόδον.

2 Likes

Τελικα δεν ειναι καν Ελλαδα (ή τουλαχιστον δεν βλεπω πως) αφου παρολο που το ανεβασε Ελληνας, εψαξα τα σετλιστ των Jon Oliva Pain στο setlist.fm , και δεν εχουν παιξει ποτε το Summer’s Rain στην Ελλαδα απο οσο μπορω να δω. Λειπουν βεβαια 2 σετλιστς απο Θεσσαλονικη, αλλα θα μου προκαλουσε μεγαλη εκπληξη αν δεν ηταν πανομοιοτυπα με τα αντιστοιχα της Αθηνας, θα μου το ελεγε ο ηλιθιος φιλος μου που ειναι καμμενο φανμποη και ειναι απο την συμπρωτευουσα η παλιομπουγατσα με μπλε γυαλια.

Z7 Pratteln, Switzerland, 8/2006

4 Likes

Εγω θα εκπλαγω αν υπαρχει τετοιος χωρος στη Θεσσαλονικη, κι ας μην εχω παει ποτε :smiley: Αν υπαρχει, τοτε αν μου πειτε οτι ο Κρις εχει παιξει στην κορυφη του Λευκου Πυργου, θα το πιστεψω.

1 Like

Το παλιό Principal θυμάμαι πάντως ότι ήταν αρκετά άνετο και ψηλό, ας μας πει κάποιος βόρειος συμφορουμίτης γιατί εγώ είχα βρεθεί μόνο 2-3 φορές εκεί!

Φλωρακια Ελβετοι.

Θυμηθηκα τωρα οταν ο Τζον ειχε ερθει Αθηνα με το σχημα του κι επαιξαν σε μια αιθουσα εκδηλωσεων, απο αυτες που κανουν γαμους ξερω γω, στα Πατησια. Ψιλοπαρακμιακη φαση, καλουτσικη συναυλια, κακουτσικος ηχος.

Εκει νομιζω ημουν κι εγω τελικα… και οχι σε αυτες του Ροδον και του Αν το 2004.
Ρε @pantelis79 μηπως ειχαμε παει μαζι? Νομιζω ειχε μεσα φατσες gathering η φαση…

1 Like

Εγω το '04 θυμαμαι ειχα παει, και τις δυο μερες. Τη δευτερη ηταν ακουστικο στο Αν. Την επομενη φορα δεν ειχα παει. Το '04 ειχε σιγουρα φατσες Gathering, αλλα εσυ τοτε απειχες :stuck_out_tongue:

1 Like

Στο post αυτό του angel7, ολόκληρη η συναυλία στο γήπεδο του Σπόρτινγκ.

Την έχω δει 2-3 φορές ολόκληρη, βάλτε άλλη μία σήμερα…

2 Likes

Δεν την βλεπω γιατι θα συγκινηθώ.

2 Likes

Μαιος του 08 ηταν το εν λογω live.Εξαιρετικο σετλιστ,επιβλητικος Oliva ακομα κι αν για να σηκωθει ορθιος χρησιμοποιουσε μπαστουνακι! (καλυπτε με ανεση και το ανεπαρκες γκρουπ που τον συνοδευε) και γενικως συγκινηση(ο χωρος ,blue κατι…οντως για γελια).

2 Likes

τουλάχιστον βάλε την αφού έχει τελειώσει, εκεί γύρω στο 2:02:35 μπας και σε τονώσει λίγο…

Γιατι να με τονωσει ο χακος; Κατι δεν καταλαβα μαλλον

Ανατριχιαστικο θα ελεγα

20 Likes

Χεβυ και γκλουμυ
No one knows what it’s like to be in my mind
A prison of thoughts if you like to step by

7 Likes

Λίγα δευτερόλεπτα και μερικές πρόχειρες ιδέες χρειάστηκαν για να εξαϋλώσουν ότι βγήκε στο heavy metal τα τελευταία 25 χρόνια. Γιατί μας βασανίζετε έτσι ρε άτιμοι;

Εγώ; Υπερβολικός; Fanboy; Μήπως με μπερδεύετε με κάποιον άλλο;

11 Likes

Αγαπημένα τραγούδια tonight he grins again (απίστευτο κομμάτι) και το κλασικό που αρέσει σε όλους, hall of the mountain king

Και summer’s rain!!! Πώς το ξέχασα;;;;; Γδφ

3 Likes

Μλκ πως μας παίζουν μπάλα έτσι ;;

Ανατριχιασα ολόκληρος απλά με μια πρόχειρη ηχογράφηση

4 Likes

ΩΝΣΓΜΣ!!!
Ένα ο θεός να το κάνει demo και το κέρατο μου το τραγιο δακρυσα και ανατριχιασα στα 44 μου σαν να είμαι ο 16χρονος Νίκος που ακούει πρώτη φορά ξανά το dungeons are calling!!! Τι ήχος,τι ατμόσφαιρα,τι riff!!! Και ο άτιμος ο Chris βγάζει to the point φωνή Jon! Το riff φωνάζει Criss από χιλιόμετρα λες και βρέθηκε σε καμία από τις κασσέτες που είχε ο jon! Αυτό ΕΊΝΑΙ το heavy metal! Riff, Τσιριδα, ατμόσφαιρα και στίχοι horror style και φύγαμε!
Μαζέψτε επιτέλους τον Jon, και απλά ΚΆΝΤΕ ΤΟ.
Όχι θα δούμε,αν μείνει χρόνος, υποχρεώσεις ,Transiberian κλπ κλπ
Απλά ΚΆΝΤΕ ΤΟ!
( Και συνεχίστε κανονικά τους Transiberian για να βγαίνει το ψωμί, κάνεις δεν είπε να διαλυθούν )

6 Likes