Savatage

Yep…:frowning:

Edge of thorn και Chris Oliva :respect:
Από τους καλύτερους metal δισκους μαζί με το painkiller.

apisteytos kitharistas…me ousia…kserei kanenas pou tha vrw to live sto tokyo? ay8entiko h oxi!to thelw

Απο τα PMW το εχω παρει εγω… Γυρω στα 16 ευρω…

Οι Savatage είναι κορυφαίοι.

Αγαπημένα τα Gutter Ballet, Hall Of The Mountain King, Dungeons Are Calling, Streets και επίσης τρέφω μια ιδιαίτερη αδυναμία στο Power Of The Night.

Great great band!

Πάντα είχα και θα έχω αυτή την απορία : πως είναι δυνατόν αυτό το εκπληκτικό συγκρότημα να έγινε όσο του άξιζε επιτυχημένο (εμπορικά εννοώ).

Οι άνθρωποι δεν είναι εκπληκτικοί μουσικοί; Δεν έχουν απίστευτα κομμάτια; Δεν είναι πολύ περισσότερο από πολλά συγκροτήματα πιστοί στο κοινό τους μουσικά;

Όλα αυτά είναι. Και όμως, το μεγάλο μπαμ τους δεν έγινε.

Απλά, ένα από τα 3-4 αγαπημένα μου metal groups.

Μ Ο Ν Α Δ Ι Κ Ο Ι !!!

Αγαπημένοι δίσκοι :
Gutter Bullet
Streets
Dead Winter Dead

Pepiptwntos seayto to live den paizei o Oliva kithara! To Ghost in the Ruins einai all the money san live.

Απλα θεοι…κ θα συμφωνησω για το ghost in the ruins οτι ειναι ολα τα λεφτα…νταξει μου πηρε λιγο καιρο για να τους “εκτιμησω” αλλα τωρα μπορω να πω πως απορω πως ζουσα πριν!!!χεχε!!YOU RE APPROACHING THE ISLAND OF THE SIRENS…

ti na peis gia tous savatage?apisteutoi ayth einai h leksh…einai to agaphmeno mou metal group…apla pisteuw oti einai adikhmenoi para poly…episis eixan enan apo tous pio gamatous kitharistes se ayto to xwro…to sunaisthima pou bgazei ayto to group dn mou to exei dwsei kamoia allh mpanta…kai oute nomizw… criss oliva…his music lives on…

Εμενα παντως απ’οσα εχω ακουσει δεν μου χουν κανει το φοβερο “κλικ”. Το edge of thorns καλο ειναι αλλα δεν μ’εχουν πορωσει ακομα…:-k :-s

Φιλαράκο, άμα συνεχίσεις να λες τέτοια θα σε κάνω :ban:

:stuck_out_tongue:

Ακου τοτε Hall Of The Mountain King να σου φυγουν τα μυαλα!!!

:ban:

  • 100000

-1993

Γιατί? Τι σας χαλάει πια στους Savatage ?

Τίποτα, ίσα-ίσα πού το συγκεκριμένο είναι και το αγαπημένο μου άλμπουμ! Απλώς, το θεωρώ αντιδεολογικό να συμφωνώ με τον dyingfreedom. :slight_smile:

Το Edge of Thorns είναι ένα από τα κορυφαία άλμπουμς στην ιστορία της μουσικής. Δεν γίνεται να λές ότι είναι απλά καλό.-

Επίσης, οι Savatage εκτός του ότι ήταν τεράστιοι, η δισκογραφία τους αγγίζει το τέλειο και συνδυάζει τόσα πολλά γούστα μαζεμένα, που ελάχιστα μεταλ γκρούπ το χουν καταφέρει αυτό. Γενικώς ότι δημιούργησαν μέχρι ΚΑΙ το Wake Of Magellan είναι αριστουργηματικό.

Ο eagleheart σαφώς και συμφωνεί :!:

Απο Savatage μονο Hall Of The Mountain King.Ο μονος δισκος US power metal που κυκλοφορησαν!!
Τα αλλα απλως δεν ειναι του γουστου μου

Παιξε ρε Olivaaaaa, παιξε ρε μουνιιιιιι