Savatage

Εμένα μου αρέσει και το Poets And Madmen. Το Fight For The Rock βέβαια το θεωρώ μελανό σημείο τους. Το Poets And Madmen για`μενα είναι επίσης δισκάρα. Όσο για Fight For The Rock, ο Oliva είχε πει ότι αν δεν υπήρχε αυτό δεν θα έβγαινε το Hall Of The Mountain King και οι Savatage δεν θα εξελίσσονταν όπως εξελίχθηκαν, αλλά και ο ίδιος το θεωρεί ως το πιό αδύνατο album τους. Εγώ το έχω για αρχειακούς λόγους αλλά δεν μπαίνει ποτέ στο cdplayer μου.

Εννοείται ότι το poets and madmen είναι τεράστιος δίσκος!8)

σκατα ειναι αλλα τεσπα, ενα δυο κομματια αξιζουν

Και μόνο το Morphine Child να ήταν ολόκληρος ο δίσκος πάλι θα έσπερνε8)

Μια χρυσή μετριότης για μένα το Poets…Για μένα το κύκνειο άσμα τους (κυριολεκτικά) είναι το Wake of Magellan 8)

μα μονο το Morphine child ειναι ολοκληρος ο δισκος :smiley:

προτιμας να το παιζω οτι μου αρεσουν? αφου δεν τρελαινομαι τι να κανω:?: :!:

Ελατε ρε παιδια και το Fight For The Rock μια χαρα ειναι.Και μονο που εχει Hyde και Red Light Paradise φτανει.

Εντάξει, έτσι κι`αλλιώς γούστα είναι αυτά. Πάντως το Fight For The Rock μου φαίνεται πολύ βαρετό, ενώ τα Τhe Wake Of Magellan και Poets And Madmen δεν συγκρίνονται με την καμμία μαζί του.

Το The Wake Of Magellan ειναι πραγματι δισκαρα και μαλιστα σε μια εποχη που λειπουν και τα δυο αδερφια Oliva απ’το συγκροτημα.Α και ο Zac Stevens εχει φωναρα.

Αυτο ξαναπεστο!!!

:thumbup: :thumbup: :metal:

O Jon itan akoma ekei!(meta apo ena syntomo dialleimma vevaia…)

Το wake of magellan ειναι κατα τη γνωμη μου το καλυτερο concept album EVER!!!

+666

Και ο Damond Jinyia δεν νομίζω να έχει άσχημη φωνή. Αν και κανείς δεν φτάνει το μεγαλείο του Jon “Ξωτικού” Oliva.

Ακριβώς…

Καλοι ειναι μωρε…το when TheCrowds Are Gone…from the album ‘‘Gutter Ballet’’ μου αρεσει πολυ…

Loosers,σύμφωνα με το γούστο μου πάντα.

Ενα απο τα αγαπημένα μου συγκροτήματα . Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να ξεχωρίσω κάποιο αλμπουμ τους ιδιαίτερα γιατι ολα ειναι πολύ καλά και ειναι ανάλογα με τα γούστα του καθενός .

Που θα βρω το DVD στη Japan? Εχει κανεις καμια ιδεα?:-s

:ban:

Ένα από τα καλύτερα συγκροτήματα της metal(και όχι μόνο) σκηνής το οποίο για άγνωστους λόγους δεν έλαβε την απήχηση που του άξιζε… Μακάρι να ενώθουν ξανά κάποτε:wink: