Savatage

Όπου και να ψάξεις, διαμάντια…

1 Like

είναι μικρό σε διάρκεια και είναι πολύ έντονο…δεν μπορεί να πιάσει άλλα (δεν θα αναφέρω ποια για να μην έχουμε ιντρούντερς εδώ στο αγνό αυτό τόπικ)…αλλά σίγουρα στα τοπ έβερ…τιγκα συναίσθημα

1 Like

Το ‘χω γράψει κάπου εδώ σίγουρα, αλλά το Back To A Reason από TSO μ’ αρέσει περισσότερο από Savatage :stuck_out_tongue:

υπάρχει μια γριά σε ενα βουνο που λέει πως ακόμα και το FFΤR είναι οκ άλμπουμ…πέρα από την πλάκα…έχουν μόνο 2 μέτρια άλμπουμ (το Poets ο θεός να το κάνει μέτριο) …πόσοι το έχουν κάταφέρει αυτό;

2 Likes

Γαμάει το Fight For The Rock (γραφικός!). Μακράν το χειρότερο τους αλλά εμένα μ’ αρέσει :stuck_out_tongue:

2 Likes

Και το poets σε καμία περίπτωση μέτριο

Μπάντα φαινόμενο μουσικά

Και η δική μου αγαπημένη

3 Likes

Δίσκος που υπάρχει το Morphine Child μέσα είναι αυτομάτως δισκάρα.

3 Likes

Δισκαρα το Poets τι να λέμε

1 Like

Δισκάρα σε σχέση με άλλες δισκάρες…σε σύγκριση με τις δισκάρες των Savatage ένα σκαλί πιο κάτω

Ναι είναι ένα 8αρακι ανάμεσα σε 10ρια

Αυτό ισχύει

1 Like

Ε βέβαια…προσωπικο αγαπημένο πέρα από την Αγία τριάδα(gutter,hall, edge) το Dead Winter Dead πάντως.

Αγία τριάδα;α …έκανες έντιτ (εκανα και εγω)

Πρόλαβα κι έκανα edit :wink:

θυμήσου…είμαι μαζί σου

το Dead το πρόλαβα όταν βγήκε…ήταν…δεν ξέρω πως να το πω…τόσο advanced σε σχ’εση με ότι ακουγα μέχρι τότε…το λάτρεψα αμέσως

1 Like

Γκιγκαντας που λέει και ο Αλέφαντος…
Κι εγώ κάπως έτσι θυμάμαι να διαβάζω την κριτική στο Hammer. Βέβαια τελικά ξεκίνησα από το Gutter Ballet

ναι ρε και εγώ…ήταν όλα τα cd τους τότε σε nice price…3.500 δρχ

1 Like

Δεν ξέρω αλλά η ζεστασιά στην φωνή του Stevens με συγκινεί ιδιαίτερα και νομίζω ότι στο Dead έχει εξαιρετική απόδοση

θυμάμαι η κριτική έλεγε τότε “αν το operation mindcrime κοιτάξει στα δεξιά του θα δει το DWD” ή κάτι τέτοιο…o Ζαχαρίας πρόσθεσε τη δαντέλα στο τέλειο αραχνοΰφαντο μουσικό πλεκτό των Savatage …λατρεύω όμως Jon…βρωμικη χροιά αλλά τόσο μα τόσο ζεστή και ανθρώπινη

2 Likes

https://www.youtube.com/watch?v=EfB3hPWbJ5Q

Αυτή είναι εκτελεσάρα.

2 Likes

Μ αρέσει ελάχιστα περισσότερο η φωνή του Ζάχου τολμώ να πω

Edge of thorns magnum opus τους

Αλλά τα λατρεύω όλα . Πεθαίνω λιώνω

Btw δεν θα ξεχάσω ποτέ την 1η φορά που άκουσα το wake of magellan το κομμάτι. Με την ανατριχιαστική πολυφωνία

1 Like