Savatage

Τώρα θα γίνω κι εγώ λίγο αιρετικός…αλλά να αυτή εκτέλεση μου αρέσει περισσότερο από την κανονική. :blush:

1 Like

Στο μεταξυ εχουν βγαλει ως Bonus Tracks αρκετα ακουστικα που ειναι το ιδιο διαμαντια (μερικα οπως το απο πανω ισως και περισσοτερο) με τα πρωτοτυπα !

1 Like

Περα απο τα περι διαλυσης Σαβατατζ κλπ, πολυ μεγαλη και σημαντικη προσωπικοτητα ο Πολ και πολυ κριμα που εφυγε. Ο Τζον ειναι σα να εχασε κι αλλον αδερφο πιστευω.

2 Likes

Σιγα την αιρεση! Το Believe εντωμεταξυ ειναι πραγματικα τεραστιο τραγουδι, και σιγουρα θα επρεπε να θεωρειται στα τοπ 5 πιο κλασικα τους τραγουδια, αλλα εμενα δεν ειναι απο τα αγαπημενα μου προσωπικα. Παντως προτιμω την κανονικη απο την ακουστικη εκτελεση, ειναι για τη φωνη του Oliva το συγκεκριμενο νομιζω :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Το θέμα με το believe είναι ότι αντιπροσωπεύει όλο το νόημα της ζωής μέσα σε 5’ 36".

1 Like

Μεχρι Hall … μετά μια άλλη μπάντα, καλή μεν αλλά …διαφορετική. Πολυ μπαλάντα, πολύ κλάμα, και με τους TSO πολλά φράγκα, που τελωσπάντων τι τα κάνει ο άλλος είναι δικό του θέμα. Μακάρι να σταματήσουν τα “κάλαντα” αν και δεν το βλέπω.

Ενα κομμάτι για την κοκαϊνη. Ποιήτικο, και όπως πρέπει.

Μονο Avatar.

6 Likes

:joy:

5 Likes

Τεράστιος κιθαρίστας…


6 Likes

Κάπου είδα στο φβ ότι ο Ο’ Νιλ έφυγε από overdose φαρμάκων.

Το διάβασα κι εγώ… γαμώ τα μυαλά τους.

Οι 2 διαφορετικοί τρόποι να γράψεις την είδηση:

Υπερβολική δόση συνταγογραφούμενων φαρμάκων η αιτία θανάτου του Paul O’Neill

Από υπερβολική δόση ναρκωτικών χαπιών έφυγε ο Paul O’ Neil

Και συγκεκριμένα λένε και accidentally. Διάβασα έπαιρνα διάφορα βαριά φάρμακα [μορφίνη, κοδεϊνη, κλπ].

Πρέπει να 'χε πολλά θέματα.

1 Like

Εδω ο βουνίσος, (ε)παιρνε(ι) χύμα ντρογκια, και δεν αδυνατίζει κιολα, μάλλον απο τα ξύδια… αλλα πρεπει να χει κόψει λιγο τον τελευταιο καιρό φαινεται πιο νηφάλιος. Thorazine έχω πάρει και γώ once, για κρίση. Αλλά αυτοί τα παίρνουν “συνέχεια”. ο Prince πχ, επαιρνε μορφινο-εκδοχα, επειδή σαν ιεχωβας αρνιωταν να κάνει εγχείρηση στα γόνατα και τον πόναγαν… go figure.

Πόσο γαμάει το Power of the Night?

ΜΑΙΤΑΛ ρε.

7 Likes

Γαμάει τόσο ώστε μόλις διάβασα το comment σου απλά το έβαλα να παίζει
Raise the fist of the metal child!

4 Likes

Θυμάμαι πριν κάτι χρόνια παίζαν κάτι φίλοι σε ένα λαιβάδικο στη Λάρισα και πριν από αυτούς ανοίγαν κάτι πιτσιρίκια. Και κλείσαν το λαιβ τους με το Power of the Night. Εκτός του γεγονότος ότι ήμουν ο μόνος που έκανα σα τρελός, ένιωθα λες και ήταν τα πνευματικά μου παιδιά <3.

3 Likes

Το έχωσα και εγώ γιατί ζήλεψα και κούμπωσα το πρώτο μοναστηριακό μπυράκι άμστελ της βραδιάς 1 ώρα νωρίτερα από ότι έλεγε το πρόγραμμα…

4 Likes

Χαχαχα αξίζει να το ρίξεις λίγο έξω, 40 λεπτά σφηνάκι είναι ο δίσκος!

1 Like