Saxon - Call To Arms [2011]

Αφού δεν έχετε κάνει ακόμα topic ας ξεκινήσω εγώ. Σύμφωνα με το αγγλικό hammer έχουμε ημερομηνία κυκλοφορίας την 23η Μαΐου 2011 από την ΕΜΙ και το εξής tracklist:

Call To Arms
Against The Odds
When Doomsday Comes
Chasing The Bullet
Hammer Of The Gods
Dirty Double Dealer
The Ballad Of The Working Man
Afterburner
Back In 79
Mists Of Avalon

Το Back in 79 θα έχει συμμετοχή από διάφορους fans (είχε γράψει ανάλογη πρόσκληση το συγκρότημα όταν το ηχογραφούσαν), θα έχουμε guest εμφάνιση του Don Airey ενώ δύο τραγούδια από το album θα είναι το soundtrack της ταινίας Hybrid Theory.

Σύμφωνα με τον Toby Jepson, co-producer και narrator στο documentary που είχε κυκλοφορήσει: “The Saxon record has just completed and is sounding fantastic to my ears. They have pulled out all the stops to write and perform their best album in years in my opinion. The songs are simple and direct but above all as full of British power and attack as they have always been.”

Το κακό είναι οτι όταν περάσουν από Ελλάδα δεν θα έχουμε τον δίσκο - ελπίζω να έχει leakαρει :stuck_out_tongue:

Αυτά προς το παρόν. Αναμένουμε :slight_smile:

Και να το εξώφυλλο :slight_smile:

Μάλιστα! Ενας ακόμα δίσκος που δεν χρειάζεται να διαβάσω τίποτα για να τον αγοράσω. Ξέρω από τώρα ότι θα είναι καλός!

Α, ρε Αγγλάρες…

[SPOILER][/SPOILER]

…συμφωνώ και επαυξάνω:):!:

Νομίζω μόνο Motorhead και Saxon αγοράζω χωρίς να το ψάξω καθόλου ξέροντας ότι δεν θα με απογοητεύσουν!!!

+1000 στους από πάνω!

Αύριο στις 12:00 θα ανεβεί στο site του συγκροτήματος ένα τραγούδι από το καινούργιο δίσκο για full streaming :slight_smile:

Υπέροχα:):!:

Πρωτο κομματι απο το νεο δισκο, "“Hammer of The Gods” στο επισημο site.

Ήδη αγαπημένο…σε κλασική Saxon φόρμα:):!:

Το εξωφυλλο μονο σε εμενα φαινεται μαλακιουλα?

Το εξωφυλλο ειναι λιγο εκτος κλιματος ειναι η αληθεια.

Βασικα στο κλιμα του τιτλου του αλμπουμ ειναι,αλλα συμφωνω,ως εξωφυλλο ειναι μαλακια.

Δεν είναι κακό το Hammer of the gods. Άντε να το ακούσουμε και live!!!

Λοιπόν, τα κομάτια live ακούγονται καλά, και ειδικά το ομόνυμο μου φάνηκε το καλύτερο, και το Hammer Of The Gods το πιο συναυλιακό, αλλά μάλλον γιατί ήταν ήδη γνωστό:):!:

Το ομώνυμο καλό. Τα άλλα χωρίς λόγο ύπαρξης. Ένα μάλιστα μοιάζει υπερβολικά με Κashmir.

Εντάξει, με το Kashmir μοιάζει…όχι με το ‘‘Εγώ Και Ο Πουφ’’:stuck_out_tongue:
…ούτε εγώ τρελένομαι με την αντιγραφή, αλλά πολλοί θέλουν να γράψουν-αντιγράψουν ένα τέτοιο αριστούργημα
:):!:

Η κυκλοφορία του δίσκου πήγε λίγο πιο πίσω, στη 3η του Ιουνίου ενώ θα είναι διαθέσιμος σε τρεις εκδόσεις, cd, lp και 2cd limited edition που θα περιέχει και 30 λεπτά από τη θρυλική συναυλία στο Donington το 1980. Επίσης δείτε και ένα βίντεο με τον Biff να μιλάει για το Call to Arms και να ακούσετε μερικές τζούρες και από τα υπόλοιπα τραγούδια.

Άντε, δεκαπέντε μέρες υπομονή ακόμα:):!:

μπορει και λιγοτερο:wink: