Scars on Broadway - s/t

ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΕΜΙΚΑΛΣ. ΦΤΙΑΞΤΕ ΤΟΥΣ ΣΟΑΝΤ. ΚΕΜΙΚΑΛΣ.

εεεεεεετσι θρας κουλτουρα σεπουλτουρα :papas:

α ναι … προλαβα :lightsabre:

ωραίος δίσκος, πολύ ωραίος…πολύ soad που μου έλειψαν, hardcore, punk, metal. προσωπικά καλύτερος από του φίλτατου Tankian. serious, funny(έχει κάτι από σκαθάρια), world long gone, kill each other/live forever, chemicals, they say, enemy…κομματάρες!

τωρα το ακουω…
επανερχομαι…

πάντως έχει κυκλοφορήσει εδώ και μια βδομάδα στο internet…

εδώ και μια εβδομάδα είναι το 80% της μουσικής που ακούω.

δεν ξέρω ρε πούστη μου αλλά αυτή τη γαμημένη αισθητική τόσο του Tankian, όσο και του Malakian τη λατρεύω μέχρι αηδίας.

το 3005 το έχω ακούσει ν φορές. παίζει συνέχεια. στο i-pod, στο σπίτι, στο αμάξι, όπου μπορεί.

το They Say το ακούω ασταμάτητα εδώ και μήνες.

το Chemicals είναι άλλο τρελό λιώσιμο.

το Serious κομματάρα. το exploding/reloading επίσης.

το Enemy με το κλασσικό we’re on drugs που ανοίγαν κάποτε τις συναυλίες οι SOAD.

στάζει οξύ κάθε φορά που ο Malakian παίρνει το ρόλο του μαστουρομένου, του νέγρου, του προβληματσμένου ή οτιδήποτε άλλο.

Είναι το όλο πακέτο. Μουσική straight in your face, στίχοι ιδιαίτεροι, εκφραστικότητα τέζα.
Απαραίτητο όσο και το Elect The Dead. Νωρίς για περεταίρω συγκρίσεις.

Αυτό. Για συγκρίσεις τώρα μήπως αδικήσεις κάποιο από τα 2; Φαντάσου μόνο τα 5 καλύτερα τραγούδια του καθενός σε ένα δίσκο κάτω από το όνομα SOAD. Δε θα ήταν ένας τρομακτικά ωραίος δίσκος; :smiley:

και εγω το γουσταρα τρελα το cdακι,αγαπημενο το Funny θα ελεγα,αν και δεν ξερω γιατι…ισως αυτη η ηλεκτρονικη μαλακια που ακουγεται στο ρεφρεν με φτιαχνει απιστευτα :smiley: :smiley: :smiley:

το cd απλα ειναι γαματο!!ολα τα κομματια πολυ καλα!!το σημαντικοτερο ειναι οτι ακουγωντας το cd δεν σε κανει να βαριεσαι οσο περναει η ωρα.

και επίσης σημαντικό είναι ότι όσο το ακούς τόσο περισσότερο σου αρέσει! όντως σκέφτομαι ότι αν βάζαμε τα καλύτερα τραγούδια και από τους 2 δίσκους θα είχαμε ένα ακόμα θαυμάσιο soad album :!:

τ’ακουσα.
Δυο λεξεις. Φάκντ Απ!
Και γω ομως ολιγον φακντ απ ειμαι…οποτε…
Εσπειρε, στην παραξενια του μεσα σε κολλαει.
Σολιντ Αλμπουμ.
Τοπ Τρακς: Enemy, Chemicals

:-({|=

One of my top faves of the year…:bow: :bow: :bow:

Πολύ καλό άλμπουμ και για μένα.Ακούγεται άνετα ολόκληρο πράγμα που δείχνει πόσο καλό είναι.

ειναι μια χαρα δισκος…

ακουγετε ανετα απο την αρχη εως το τελος…

επισης το funny=beatles…

επισης τσεκαρετε αυτο…:

στο bandsvideos.com

καποιος ειπε αυτο :

this album was very disapointing…was expecting alot more…the guitars are very simple and the lyrics are terrible.

και απαντηση ειναι το εξης κουλο…:

The lyrics and Music are simple because they were written by a Punk , Mr Casey Chaos and stolen by Daron .
If you don’t beleive me have a look on the Amen website , the demo’s are on there and they have been for over a year now .
It was suppose to be Casey’s and Darron’s band , but Daron decided to keep it to himself plus BYOB , which Casey had to threaten court action to get his name on the credits of writing .

ξερει κανεις τιποτα…???

:-k

World Long Gone 8O 8O 8O To agapao to albumidi…8)

ρε σεις μπερδευτικα … ενα που ξεκιναει με το serious και τελειωνει με το ΤΗΕΥ SAY .ΑΥΤΟ δεν λεμε?εχουνε βγαλει και αλλο?

Esy perimene Metallica…

τωρα με προσβαλλες αλλα δεν μιλαω γιατι το με περνας στο καλτομετρο.χαχαχαχα .ελεος ομως τι μεταλλικα ρε.απλα σκαρς ακουω αυτο που σου λεω και δεν νομιζω να εχουνε βγαλει αλλο γιαυτο ρωταω.τα σπαει παντως το συγκεκριμενο.συστεμ θεοι γενικα.αρρωστειααααααααααααααααααα

Cult-o-meter? :-k :roll:

ε για να μην πω οτι εισαι πιο γνωστης του μεταλ και του ροκ και πιο ψαγμενος το λεω με πιο συντομια.τελικα σαρεσει πιο πολυ απο του τανκιαν?εγω με του τανκιαν επαθα ζημια