Scars on Broadway - s/t

To metal me exei paratisei xronia tora (kanadyo dekaeties). To rock jamais. Den ksero to agapisa apo to proto deyterolepto. Einai pos milaei stin psyxi tou kathenos.

ρε το κεμικαλς ειναι οντως γαματο, το ακουσα στον ανχολη πριν κατι μερες (αρκετες φορες!) και εχω κολλησει απο το πρωι που το κατεβασα κι εγω :smiley:

Τουλάχιστον θα μπορούσες να μην το αναφέρεις δημόσια… [-X

it’s the internet era!!

Τι λες ρε,η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική :!:

και η πολύ μουσική σκοτώνει την τσέπη!!!

Πολυ γαματο δισκακι.SOADιζει σε αρκετα σημεια και μας αρεσει.

Stoner-Hate,Chemicals,World Long Gone,They Say εχω ξεχωρισει μεχρι στιγμης απο τις πρωτες 5-10 ακροασεις.

για μένα πάντως κορυφή το world long gone.

+1 κόμματος!

το album γαμάει… πολλά καλά κομμάτια… ξεχωρίζω they say, serious, funny, world long gone, chemicals και enemy…

Μεγαλος δισκος παιδες… μαλλον στα καλυτερα της χρονιας…

χαλαρότατα!

αυτός ο δίσκος δείχνει και κάτι παραπάνω, όπως και του Serj Tankian.

Ότι για να φτιάξεις κάτι καλό δεν χρειάζεται να κολλάς ή να επιστρέφεις στον ήχο που σε έχει κάνει δημοφιλή. Υπάρχουν στοιχεία SOAD αλλά ενσωματομένα στο όλο μουσικό ύφος.

Ότι δεν χρειάζεται να επαναπροσδιορίζεις τον εαυτό σου και τη μουσική που παίζεις για να προοδεύεις μουσικά.

Δεν χρειάζεται το σημερινό rock/metal να είναι ακραίο ή πολύπλοκο ή intellecual για να ακουστεί πρωτότυπο.

Εν τέλει αρκούν μόνο καλές ιδέες και προσωπικότητα.

Το καλό με αυτό το δίσκο είναι πως ακούγεται πολύ φρέσκος και γεμάτος ενέργεια. Η ειρωνία και ο χλευασμός παράλληλα με το χιούμορ είναι παρόντα με ακόμα πιο άμεσες προκλήσεις. Από το “I like suicide mixed with Jesus Christ” μέχρι το refrain του Chemicals και παντού διάσπαρτα.

Τα αγαπημένα μου 3005 και They Say διαολοστέλνουν πολύ κόσμο.

πολυ καλυτερο και πιο ολοκληρωμενο απο το serj…προσωπικη γνωμη…

Λεπον, πιο εμπεριστατωμενα.

  1. Πιο αμεσο και στρωτο σε υφος σε σχεση με τις δουλειες των Soad.

  2. Απιστευτα πολυδιαστατο. Το Chemicals ανετα παιζει σε κλαμπακι, το They Say χωνει αλα Biafra ενω το Cute Machines εχει black metal επιρροες!! Παρολα αυτα παρουσιαζεται δεμενο κι ομοιογενες.

  3. Καλοκαιρινο σε ακουσμα, οτι πρεπει για την εποχη.

  4. Δεν εχει φιλλερς. Σημαντικοτατο.

Το ακουσα κι εγω.Απλα δε παιζεται,απο τα καλυτερα της χρονιας.Το they say ειναι κομματαρα(εντελως biafra ο τυπας).

Εξαιρετικό album , πολύ όμορφα κομμάτια , χωρίς αδύναμη στιγμή , πιο καλό και φρέσκο από του Tankian.
Μπράβο τους…

παρολο που μου αρεσε πολυ το αλμπουμ θα παραμεινω σε μερικα σημεια τα οποιο με ψιλοενοχλησαν.

-θυμιζε πολυ σοαντ και περιμενα κατι διαφορετικο
-η πλειονοτητα των κομματιων εχουν διαρκεια 2-3 λεπτα

επισης προσεξα οτι η φωνη του μαλακιάν εχει βελτιωθει, αλλα ακομη παραμενει μετρια
θετικο ειναι οτι η φωνη του ταιριαζει στο ολο υφος της μουσικης και ετσι δεν την προσεχεις πολυ

θα το ακουσω παραπανω και επιστρεφω με αλλες ‘‘παρατηρησεις’’

το ακούω για δεύτερη on the row φορά με εναλλαγή το all hope is gone.

το album τα σπάει, είναι κορυφή. δεν πρόκειται να μπω σε σύγκριση με το elect the dead, είναι 2 ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικά πράγματα.

δεν ξέρω αν παρατήρησε κανείς στο enemy το στίχο “we’re on drugs, we’re on drugs…do you like drugs?”, αλλά αυτό τον στίχο κ το riff-ακι τα έχει χρησιμοποιήσει ο daron σε live των soad, κάτι σαν εισαγωγή.

Τι δισκαρα ειναι αυτη ο Θεοι!Αργησα να το ακουσω αλλα ειναι τελειο απο την αρχη ως το τελος!