Scorpions σε ΓΙΑΝΝΕΝΑ (5/6) ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (7/6) και ΠΑΤΡΑ (9/6)

Φίλε του Γιώργου του αξίζουν χίλια μπράβο για αυτά που προσπαθεί και καταφέρνει!!! Άντε να βγάλει το νέο άλμπουμ γιατί τοάργησε πολύ

Ναι βρε. Χιούμορ κάνω.
Είναι πολύ συμπαθής.

Αφου εκανε τα κονε ο Γακης τοτε το θεωρω δεδομενο!!!Μας εχει φτιαξει καλα φετος!!! :D:D:D

Παρ ότι μένω Αθήνα, έχω ανέβει 2 φορές σε Γιάννινα για συναυλίες του Kip Winger. Ο Γάκης προσπαθεί συνέχεια, χίλια μπράβο του (off topic)

Άντε να έχουμε κ τις επίσημες ανακοινώσεις για Πάτρα και Γιάννινα κ να ακολουθήσουν κ άλλες πόλεις…

Τους Scorpions έχει προσπαθήσει να τους ξαναφέρει το 2007,στα πλαίσια του Castle Rock Festival(και θα επαιζαν μονο Γιαννενα,σε καμια αλλη ελληνικη πολη), αλλά του τα χάλασε το Δημοτικό Συμβούλιο… Έχει φέρει τον Glenn Hughes 2 φορές, τον Κip Winger, τους Winger, τους Over the Rainbow και φυσικά τους Whitesnake!!!

Άσε φίλε ο Γάκης είναι άξιος σεβασμού οργώνει όλη την Ελλάδα για lives και μόνος του πραγματικά μόνος του έχει κάνει πολύ σημαντικά πράγματα για τά Γιάννενα και όχι μόνο τα ανέφερες ποιο πάνω και δεν έχει σημασία να τα ξαναγράψω.Άντε να βγάλει και καινούργιο cd γιατί το έχει και όσοι έχουν ακούσει το forbiden paradise ξέρουν!!!

Πολυ καλο που θα παιξουν στα Γιαννενα με καινουριο αλμπουμ στις αποσκευες τους. Αντε να παιξουν και σε αλλες πολεις…

Εγώ πάντως, θα τους δω στο καφενείο του Κώστα του Μπουτάρα και θα φύγω με την κερδισμένη βενζίνη από τον Τάκη τον Κωλοκωτά!!! :lol: :lol: :lol:

τίποτε άλλο πέρα από Πάτρα και Γιάννινα?

Η ενημέρωση που έχω προς το παρών είναι οτι οι σκορπιοί θα παίξουν μόνο Πάτρα και Γιάννενα προς το παρών!!!

Εδώ και κάτι χρόνια το περίεργο είναι να ΜΗΝ βλέπουμε τους Scorpions σε κάποιο φεστιβάλ. Αλλά καλά κάνουν οι άνθρωποι από τη στιγμή που τους τα ακουμπάμε γερά! Μόνο στην Άνω Ραχούλα δεν έχουν παίξει και στα Φιλιατρά. Του χρόνου τους κόβω για εκεί…

Σχετικά είναι όλα φίλε μου.Οι Scorpions πέραση έχουν και όλοι κερδίζουν από αυτό ,και οι διοργανωτές και το κοινό τους φυσικά που αποζημιώνονεται γιατί σπέρνουν.Δηλαδή αν το αγαπημένο σου συγκρότημα παίρναγε σχέδον κάθε χρόνο απο την χώρα σου θα σε χαλούσε ?? Eξάλλου δεν είσαι υποχρεωμένος να πας.

Βρες συγκρότημα στα χρόνια τους που να παίζει όπως παίζουν στα live τους και με διάρκεια 2 ωρών plus και τα λέμε…

Τους θέλουμε κάθε χρόνο, δεν χορταίνουμε να τους βλέπουμε επι Ελληνικού εδάφους.

Α ναι, η προσέλευση δεν είναι υποχρεωτικη…

Μακαρι να ερχονται καθε μα καθε χρονο, οσο εχουν τετοια παρουσια στα live… Δεν μπορω να βρω ανθρωπο που να μην εχει περασει καλα σε συναυλια τους και να εχει απογοητευτει… Οι ανθρωποι το εχουν, για αυτο και καθε φορα παει τοσος κοσμος. Μεγαθηριο τι λεμε τωρα.

το χουνε χασει τελειως αυτοι
σε λιγο θα πηγαινουν να παιζουν και στα καμμενα βουρλα να ουμ

όσες φορές και αν παίζουν σε Ελλάδα θα προσπαθούμε να είμαστε εκεί… 8)

Όταν λες τα ακουμπάμε γερά εννοείς τα 30 ευρώ? Δηλαδή οι συνομίληκοι Deep Purple που θέλουν καμμιά 40άρα είναι καλύτεροι επειδή παίζουν μόνο σε Αθήνα - Θεσσαλονίκη? Κάθε χρόνο η ίδια ιστορία… Εγώ που είμαι από την επαρχία, έπρεπε να περιμένω μέχρι τα 21 που κατέβηκα Αθήνα για να δω συναυλίες. Ειλικρινά δεν την καταλαβαίνω αυτή την απαξίωση για την επαρχία. Δείτε καλύτερα τα μούτρα σας που είστε τόσα εκατομμύρια και παίζουν μπαντάρες με 50-100 άτομα κοινό και αφήστε τις ειρωνίες… (μάλλον ξύπνησα στραβά σήμερα…)

εμ, καλά τα λέει ο από πάνω…

Μια χαρα τα λεει, γινανε ολοι ειδικοι και απαξιωνουν τους παντες και τα παντα… Σεβασμος ρε…

Καλά τους χώνουν τα γερόντια…