Scorpions - Unbreakable

edo yparxoyn atoma poy akoyne akoma zelepin purple rainbow kai dio kai kavlonoyn sto revenge me paranoid ti moy les tora?

ego soy tin eipa gia ta group zontana kyttara poy anafereis kai soy egrapsa ti kanei to kathena .oso gia tis polles kyklofories symfono me kapoia alla exo dei kai kati alla group poy asxoloyntai me ena disko kai bgainei mia patata NA .den xei kanenas sto 87 an zoyse den tha akoygame kainoyria group poy opos xereis toylaxiston ego kai o andreas psaxnomaste poly .tora an einai na akoyso kai tin kathe malakia poy o kathenas baftizei neo hard rock den peirazei as meino sta palia .

Τεσπα … το θεμα μας ειναι οι scorpions … οι Scorpions ειναι Scorpions και το θεμα εληξε … :lol:

oso gia tin nea moysiki den xero kamia mpanta na paizei kainoyria moysiki toylaxiston ston horo toy hard rock poy gnorizo sxetika kala .ama breis kamia pes moy

Επειδή μου είπες για γκρούπ ζωντανά κύτταρα… Εγώ βέβαια εννοούσα μόνο τους Scorpions και τους Velvet Revolver αν και θα σου απαντήσω για ένα προς ένα…
Motley Crue best of kai reunion periodia gia tin masa είπες… Το θέμα μάσα δεν θα το αναλύσω, γιατί η άποψη μου είναι ότι όλοι ενδιαφέρονται για τη μάσα, οπότε γιατί όχι και οι Motley crue. Anyway το If i die tomorrow δείχνει ότι το group επανέρχεται και μάλιστα δυνατά…
Για τους Van Halen και τους Def Leppard κράτα μια επιφύλαξη, διότι πάντα υπήρχαν μεγάλα κενά ανάμεσα στις κινήσεις τους κι εκεί που τους είχε τελειωμένους, επέστρεφαν και γαμούσαν…
Για Bon Jovi τα είπες μόνος σου, για Europe τα έχεις πει στο πρόσφατο παρελθόν, οι ΤΝΤ, οι Tesla και οι Skid row έβγαλαν νέα cds τα οποία είναι διαφορετικά από το παρελθόν και γαμάνε και βέβαια οι Scorpions, που γι’ αυτούς είναι το θέμα μας, επέστρεψαν και δείχνουν ζωντανοί…

jim_lick φαντάζομαι αστειεύεσαι όταν λες για deep,zepelin κτλ και άτομα που πορώνονται ακούγοντάς τους στο revenge…

Τέλη το νέο των skid row δεν θα το έλεγα τόσο καλό…Τα παλιά ήταν πολύ ανώτερα!!!

Πραγματικά το υπεραναλύουμε το θέμα! Είναι αδύνατον να βγει μια μπάντα και να παίξει κάτι εντελώς νέο και να το εντάξουμε στο hard rock! Κατά πάσα πιθανότητα θα είναι “νέο είδος”! Αλλά και πάλι,αυτό δε σημαίνει ότι όλα έχουν παιχτεί!Σιγά σιγά γίνονται οι αλλαγές!Τι ονομάζαμε hard rock το 80 και τι σήμερα? Ο καθένας παίζει με τον δικό του τρόπο!Και οι scorpions με τον τέλειο τρόπο :twisted: :twisted: :twisted: Όσο για leppard Τέλη τοποθετήθηκες σωστά!

Αν του χρόνου οι scorpions βγάλουν κάτι καινούριο κανείς δε μπορεί να εγγυηθεί ότι θα είναι σαν το τελευταίο και όχι σαν το πρωτοτελευταίο! Είναι έμπνευση και δε μπορείς να κατηγορήσεις μία μπάντα για αυτό!

Oi Tnt διαφορετικοι απο το παρελθον ?
Οι Skid Row λογικο , αφου ο εχουν αλλαξει τα 3/5 της μπαντας .
Τesla δεν εχω ασχοληθει πολυ στο παρελθον για να εχω αποψη …
Μotley ? ακου το ομοτιτλο που ειχαν βγαλει πριν απο χρονια και θα δεις οτι παιζαν και πιο heavy ακομα απο οτι τωρα … α μονο που δεν παιζανε ποτε Ηard Rock και παει λεγοντας

kala me to skeptiko soy den bgazoyme akri stamato edo alla pare xampari den hard rock den eiinai 5-6 group mono

Γιατι δεν κανουμε ενα ωραιο topic να βγαλουμε τα ματια μας σχετικα με την πορεια του HARD ROCK και το μελλον του?Σχετικα με τους SCORPIONS ειμαι παρα πολυ λιγος για να τους κρινω…Απλα απο τα 2-3 σχηματα που ορισαν το ειδος…

fysika den asteieyomai me ti na porotho me kati poy to exo akoysei 10000 fores?

fadastiko album! :stuck_out_tongue:
…kriamas pou to ferane omos tin idia mera me tin sinavlia tous! :frowning:

Δεν είναι έτσι, εγώ το είχα 2 βδομάδες πριν. Και με φυσιολογικό τρόπο (από δισκάδικο).

Αυτό λέω τόση ώρα ο μαλάκας… Ότι καλώς ή κακώς κάποια σχήματα ορίζουν το είδος… Και λέω ότι αυτά τα σχήματα την τελευταία διετία εξελίσσονται και δεν μένουν στάσιμα στον ήχο των 80’s… Φυσικά Δημήτρη, το hard rock δεν είναι μόνο 5 μπάντες, αλλά το γεγονός ότι οι 10, 15 πιο γνωστές και πιο επιδραστικές μπάντες του χώρου ακολουθούν μια διαφορετική πορεία, δείχνει κάτι…

Δεν είναι έτσι, εγώ το είχα 2 βδομάδες πριν. Και με φυσιολογικό τρόπο (από δισκάδικο).[/quote]

hehe esi omos den zeis kypro!! :stuck_out_tongue:

Έχεις δίκιο δεν το πρόσεξα…

=D> =D> =D>
Nai o gnwstos kafros (egw)xethavw kai allo thread! :twisted: Den xerw an to anaferate alla to album g@m@ei! (plaka kanw ola ta diavasa…) Nwris bika kai egw e? Gia tokainourgio xeretai tipota?