Scott Kelly (Neurosis) acoustic show@ Mo Better Club 17/01/2010

mpamp.

ξεκινάω. :smiley:

Φεύγουμε κι εμείς…

Και παραλίγο να ξεχάσω να τυπώσω το εισιτήριο.

ΘΕΟΣ έστω και για τη σκάρτη μια ώρα… Ευτυχώς ήταν γεμάτο κι έδειξε να γουστάρει… Άντε και με Neurosis και Shrinebuilder…

Bleeding History οι οδηγίες σου έπιασαν τόπο απ’ότι φαίνεται… :slight_smile:

Μαγικό, κατά διαστήματα…

όμορφα ήταν. περισσότερα αύριο. :slight_smile:

Ένα πράγμα μονο θα πώ και θα την πέσω για ύπνο: πόσο Θ-Ε-Ο-Σ πρέπει να είσαι για να παίξεις διασκευή το ‘Tecumseh Valley’ του Townes Van Zandt??? 8O 8O 8O

Τα λόγια περιττά…

Όσο είσαι για να αποδομήσεις και το John Lee Hooker…

Τρομερές ανατριχίλες με το I can see you, όπως και με το The ladder in my blood.

Αλλά κυρίως συγκίνηση για έναν άνθρωπο που μοιράστηκε ένα κομμάτι τoυ μαζί μας.

Γενικώς από τις εμπειρίες που δεν περιγράφονται με πολλά λόγια, από τα καλύτερα πράγματα που έχω δει.

Ωραία η ατμόσφαιρα και αρκετός σεβασμός.

Είπαμε και δυό κουβέντες με το Σκότυ.

Έχω την εντύπωση πως το δώρο με το I can see you ήταν προάγγελος του ερχομού των Neurosis, όποτε και αν συμβεί.

…We burn through the night…

Μαγικός ο Κέλυς όπως τον έχουμε (8)) συνηθίσει.
Στις φάσεις που έβαζε την ηλεκτρική στην πρίζα θύμιζε το κτήνος των νιουρόσις. Ευχάριστη έκπληξη το i can see you (που δεν νομίζω να θυμάται κι ο ίδιος πότε το έπαιξε τελευταία φορά με τους νιουρόσις) σε μια αποδομημένη βέρσιον. Ρισπέκτ η διασκευή Λι Χούκερ.
Συναισθηματικός με την ακουστική, πολύ ζεστός, πολύ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ρε παιδί μου. Πάντα τέτοια. Ο κόσμος τον σεβάστηκε σε γενικές γραμμές (πλην 2-3 καγκουρέων που παρακαλούνται όπως αυτοκτονήσουν το συντομότερο και του άτσαλου μπάρμαν με τα ποτήρια του) και δημιούργησε μια πολύ ζεστή και όμορφη ατμόσφαιρα.
Ο Κέλυ φάνηκε να γουστάρει πολύ, αν και τον χάλασαν τα φλας στην αρχή.
Κρεντιτ στο πιο απαράδεκτο σαπόρτ από καταβολής κόσμου. Το νόιζ πρέπει να προκαλεί τρόμο κι όχι γέλωτα παίδες.

Αυτά. Φιλιά στους πολλούς φορουμίτες (μπαναρισμένους ή μη :wink:) που είδα.

I Can See You και Catholic Blood :’)

100 άτομα περίπου, 5-6 ΚΛΩΣΣΕΣ του Mo Better που ήρθαν ΓΙΑ ΤΗ ΦΑΣΗ και μας έπρηξαν τον πούτσο. Απ’το φόρουμ όσοι περίμενα, έκπληξη ο Μάκιντος που ήταν και σωστότατος και ούτε πόσταρε “καλά στο myspace ακούγεται φοβερός” και “πωπω είμαι εκεί” και λοιπά Angel_Death κολπάκια, και δεν έβγαλε και άχνα στο λάηβ. Μάγκας.

Το Μο Βεττερ το φοβόμανε, αλλά τελικά αξιοπρεπές.
Το σαππόρτ για κλάμματα, ήμαρτον. Μάλλον δεν είμαστε αρκετά ψαγμένοι να τους καταλάβουμε.

το σαπορτ ηταν πραγματικα αθλιο.
ο kelly ηταν μαγικος.ιδιαιτερα σε καποιες φασεις χανοσουν.το κοινο τον σεβαστηκε πολυ περισσοτερο απο οτι περιμενα και μου εκανε πολυ θετικη εντυπωση.η διασκευη στον john lee hooker ηταν ο ορισμος του sludge ετσι οπως εγω το θελω.απλα υπεροχος.φανηκε και να γουσταρει.λετε να γινει κανα καλο?δεν εχω και ιδιαιτερες αλπιδες απλα λεω…

πολύ όμορφα ήταν χτες, τι να λέμε τώρα. ειδικά στο νιουρόσις, πολλές ανατριχίλες!

ο τύπος είναι θεός και πολύ προσιτός από κοντά. καλό είναι πάντως ορισμένοι να καταλάβουν ότι δεν είναι καλή φάση να τον πιάνουν μονότερμα για μισή ώρα, έλεος δηλαδή.

για κάτι κλώσσες (κυρίως) που μιλάγανε τα είπανε άλλοι, άντε ψοφήστε παλιοσακοράφες ναούμε. τον μπάρμαν έπρεπε να τον πιάσουμε και να του χώσουμε ένα ένα τα παγάκια στον κώλο, ήμαρτον. και νισάφι με τα φλας, πόσο αούγκαλοι πια.

ψ. μας γάμησε την οικονομική πολιτική του μήνα το merch γμτ. είπα να μην πάρω κανένα cd αυτό το μήνα κι έσκασα 62 ευρώ χτες :?

για το σαπορτ, τι να πει κανείς… ανεβαίνω εξώστη, πετυχαίνω bleeding κ κράζω. και μου λέει ότι κάθονται από πίσω του, lol.

Τι πήρες?

ετούτα

Scott Kelly - Spirit Bound Flesh
Scott Kelly - The Wake
Scott Kelly - Winter Tour 2010
Neurosis - Through Silver in Blood (Reissue)
Neurosis - Times of Grace/Tribes of Neurot - Grace

Δεν λέω, γαμώ η διασκευή στον JLH αλλά έχει κανείς ιδέα πως λένε το κομμάτι; :roll: Κάποιοι στίχοι που σημείωσα (αλλά το google δεν μου τους ταιριάζει πουθενά):
I lost everything i had
next thing i lose definitelly be my mind

Υ.Γ. Όσο για το merch… γίνεται να μην τσιμπήσεις το double cd release του times of grace? Αμαρτία 8)

Το times of grace και το grace είναι σε ξεχωριστά cd ε?
Δεν έχει κυκλοφορήσει ενωμένο απ’ότι ξέρω.

ναι, σε ξεχωριστά δισκάκια είναι.

Ένα ριπορτ της συναυλίας διαβάζετε εδώ

Όσον αφορά το σχήμα Stylianos Tziritas Trio, που άνοιξε τη βραδιά, τα λόγια περισσεύουν. Πραγματικά, χρειάζεται πηγαίο ταλέντο και πλούσια έμπνευση για να καταφέρεις να προκαλέσεις πονοκέφαλο (σε σημείο να ψάχνεις παράθυρο να πηδήξεις) σε κάποιον σε μόλις μισή ώρα. Αν πρέπει να περιγράψω τους ήχους που έβγαιναν από το κλαρινέτο, το σαξόφωνο, τις μαγνητοταινίες και το στόμα του trio, θα έλεγα πως μου θύμισαν μια σκουπιδιάρα, δέκα γατιά που ουρλιάζουν και δώδεκα χορδές κιθάρας που έχουν υπέρ-τεντωθεί ? όλα αυτά ταυτόχρονα. Καλό είναι να παίζεις μουσική για να παίζεις μουσική. Αρκεί, όμως, να παίζεις μουσική. Θορύβους μπορεί να παράγει ο καθένας?
:lol::lol: