Septic Flesh - Communion

Μιας και ο καιρός γαρ εγγύς είπα να ανοίξω το αντίστοιχο thread με την ελπίδα να μην θαφτεί.

Στην σελίδα http://www.myspace.com/septicfleshband υπάρχει ένα νέο κομμάτι από τους septicflesh (?). Το κατεβάζετε και από δω [http://soundworks.nerim.net/SeasonOfMist/Downloads/Septicflesh/Septicflesh%20-%20Communion%20-%20Lovecraft%27s%20death.mp3] .Μπόλικη καφρίλα στα βήματα του Sumerian Daemons με ελάχιστη μελωδία. Δεν με ενθουσίασε.

Επίσης υπάρχει μια εικόνα, που ίσως είναι το εξώφυλλο του δίσκου. Μακάρι να μην είναι αυτό γτ είναι λίγο αντιαισθητικό το ψηφιακό πρόβατο.:stuck_out_tongue:

προσωπικα το κοματι το γουσταρα πολυ!!τωρα αν αυτο εινα το εξωφυλο…:frowning:

καλο το κομματακι
γουσταρα
αλλα δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα

To κομματι το εχω ξανακουσει.Αρκετα καλο το βρηκα.Την εικονα που λετε
δεν την εχω δει.Το εξωφυλλο του δισκου θα ειναι προιον του φοτοσοπ οπως
μας εχει δειξει ο Set’h.

Τον άκουσα όλόκληρο.
Μαμεί, και ασ μην είμαι ο μεγαλύτερος φαν ακραίου ήχου. Έχει και 2-3 πολύ μελωδικά και ελαφρώς Θηριονιζέ.

εγω απο το κομματι που ακουσα στο myspace τους δε μπορω να πω οτι εντυπωσιαστικα. σιγουρα προτιμω το τελευταιο τους αλμπουμ. πολλα ατμοσφαιρικα στοιχεια προσθεσαν νομιζω, σαν να το παρακαναν λιγακι, το κομματι στρωνει καπου γυρω στο 3:23 κι ακουγετε καλυτερα. προσωπικα πιστευω οτι αποτυχαν μ’αυτο που θελαν να κανουν σαν The Devilworx και γιαυτο ξαναβλεπουμε το reunion, θελει λεφτα ο Σπυρακος…:lol:

ναι, μιλάμε για εκατομύρια τώρα που αφήνουν τα torrent downloads… με 5.000 πωλήσεις που πουλάνε πλέον οι πιό πολλές μπάντες ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΕΣ και ο δίσκος πολύ καλος, πχ παγκοσμίως, πέρνεις ακριβώς ενα @ απο την εταιρία. πόσο μάλλον λεφτά για να ζήσεις…
μόνο απο κάνα gig μπορεί να πάρεις τπτ φράγκα !

xαχα δεν εχεις κι αδικο, οταν ξανακουσω το αλμπουμακι ολοκληρο θα γραψω περισσοτερα…

Αρκετα καλο,αν και ειναι νωρις.Καλυτερα να περιμενουμε να βγει ο δισκος.Μακαρι τουλαχιστον να φτασει τα επίπεδα του Sumerian Daemons.Για επίπεδα Revolution DNA δυσκολο το κόβω.

Αγαπημενοι oi Spetic Flesh…για να δουμε…

Ο karja που το ακουσε ολοκληρο ? Θελω και εγω.Τα τελευταια 2
αλμπουμ τους ηταν σκετη απολαυση.

την ιδια απορια εχω κι εγω, κι απο τι ξερω στους δημοσιογραφους δεν εχει δωθει υλικο ακομα, θα υπηρχε review αν ηταν…

Μπα, πολλες φορες μπορει να παρουν το promo κανα-δυο μηνες πιο νωρις, αλλα με οδηγια να ανεβει το review λιγο πριν βγει ο δισκος :wink:
Το κομματι τα σπαει ασχημα παντως!

Nαι και συνηθως ετσι leakαρει στο net. καποιος απ’αυτους το ανεβαζει νωριτερα απο τι του πανε. απλα για το album τουτο δεν εχω δει κανενα link ακομα πουθενα…

To κομματι που ακουσα στο myspace γαμαει… ενταξει η σεπτικ ειναι εγγυηση πια… Δεν περιμενω τπτ λιγοτερο απο αυτους απο την κορυφη…

Στο δισκαδικο εχει προμο ! Γιατι δεν υπαρχει στο ιντερνετ γαμω ?!?!

lol πουλανε promo στα δισκαδικα ? οποιος εχει link παντως ας κανει μια καλη να δωσει και σε μας…:slight_smile:

Οχι ρε ανθρωπα! Η εταιρεια του το εστειλε.Και εγω λινκ αν παιζει τιποτα!

Προβλεπω να το ακουμε κατευθειαν απο το cd που θα αγορασουμε…ετσι κι αλλιως θα γαμαει…

Ωπ το βρηκα!Το κατεβαζω!Αυτα ειναι.Την τριτη ερχεται δισκαδικο οποτε
θα το αγορασω στα καπακια.
Να και το εξωφυλλο του δισκου.