Septic Flesh - Communion

thanks για τα lyrics, νταξει απλα δεν καταλαβα για ποιους θεους μιλανε, κι επειδη τελευταια το ψωνισμα πεφτει αβερτα κουβερτα νομιζα λενε τους εαυτους τους ετσι…

κα τους εαυτούς τους να λέγαν, με τέτοιο άλμπουμ ποιος νοιάζεται?

wintersun βλεποντας και τους στιχους εφτιαξα ενα βιντεακι με φωτο…

We The Gods

Πολυ καλη προσπαθεια :thumbup:

τελειος!αψογος δισκος!!!πολυ σκοτεινος και με πολυ ωραια συμφωνικα στοιχεια!!

Έχω ακούσει τον δίσκο λίγες φορές και προς το παρον μόνο τα τελευταία 4 κομμάτια μου αρέσουν. Είδωμεν…

Είναι πολύ καλός αρκετά καλύτερος από το προηγούμενο! μπράβο στα παιδιά…συνδυάζουν όλες τις εποχές του συγκροτήματος.

Καταπληκτική η μουσική αλλά με χάλασε ιδιαίτερα η παραγωγή. Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα οι ελληνικές μπάντες. Συνολικά, από τους καλύτερους δίσκους που έχουμε βγάλει σα χώρα πάντως.

η παραγωγη ειναι τουμπανο!
δεν μπορω να καταλαβω τι δεν σου αρεσε…

Ακριβώς ότι ήταν τούμπανο. Τα έθαβε τα κομμάτια αντί να τα ανεβάζει. Δεν ήταν και εύκολη παραγωγή πάντως. Έχει καλά ντραμς και αυτό είναι το δυσκολότερο. Δεν είναι τραγική, απλά σε καμία περίπτωση δεν είναι στα στάνταρ της μουσικής. Τα μεταξωτά βρακιά…

Βασικά και εγώ δεν καταλαβαίνω αυτό με την παραγωγή…απείρως καλύτερη από ΠΑΡΑ πολλές ξένες παραγωγές, για να μην πώ τίποτα πιο χοντρό. Μήπως κάτι είχαν πάθει τα ηχείο που το άκουσες? Εγώ πέρα από την μουσική και τις συνθέσεις έπαθα πλάκα με την παραγωγή επίσης…μη τρελαθούμε κιόλας…εν έτη 2008 το τελευταίο πράγμα που θα έπρεπε να απασχολεί ένα ελληνικό συγκρότημα είναι η παραγωγή…πρέπει να είσαι τελείως άσχετος για να μην βγάλεις σωστό ήχο πλέον…και τα παιδιά έκαναν απίστευτη δουλειά…

Ρε παιδες το αλμπουμ ειναι στα καλυτερα της χρονιας και ενα πραγμα που βοηθαει σε
αυτο ειναι η παραγωγη.Ειναι οπως πρεπει.Τονιζει ολα τα καλα στοιχεια της μπαντας,
ακους τα παντα ξεκαθαρα.Παω να το ξαναβαλω τωρα. :stuck_out_tongue:

Αν πούμε ότι η μουσική είναι του 9.5 για μένα η παραγωγή είναι το πολύ του 7.5-8. Ότι είναι καλύτερη απο άλλες είναι πασίδηλο. Είναι όμως και χειρότερη απο άλλες :smiley: Ειδικά το μπάσο με σκοτώνει. Περιμένω ένα καλό σύστημα B&O αυτές τις μέρες και θα το ξαναακούσω σίγουρα να δω μήπως φταίνε τα παλιά μου ηχεία. Ίσως είναι το subwoofer. Για μένα είναι απλά άλλη μια τσιτωμένη παραγωγή προς το παρόν. Το να τα βάζεις όλα στο τέρμα για “να ακούγονται” δεν είναι και ότι καλύτερο, ειδικά με τέτοια ποικιλομορφία στη μουσική.:-k

γενικά οι septic flesh είχαν καλές παραγωγές από παλιά, αν εξαιρέσουμε εκείνο το άτιμο drum machine, οπότε και στον καινούριο δίσκο έχουν πολύ καλή παραγωγή, μια χαρά για τα δεδομένα και του εξωτερικού. είναι πολύ δύσκολο να βρεις άσχημη παραγωγή σήμερα(st. anger)

Πωπω ρε φιλε εκεινο το drum machine ηταν απαλευτο.Ειδικα στα 2 πρωτα.