Septic Flesh - Communion

Ρε τα σπάει το εξώφυλλο του ντιτζιπακ. Τόσο που ψήνομαι να το πάρω χωρίς να ξέρω σχεδόν καθόλου τη μπάντα.

παρτο γιατι αξιζει και μουσικα, αλλα το εξωφυλλο εμενα προσωπικα δεν με ξετρελανε και τοσο, αλλα οκ γνωμη μου παντα. μια παρατηρηση που χω να κανω, ειναι οτι ολοι τους λενε Septicflesh πλεον απο τοτε που καναν το λαθος και το γραψαν ετσι στο myspace τους, ενω κανονικα δεν αλλαξαν ονομα, προφανως βαριοταν οποιος διαχειριζεται το profile να αφησει κενο :stuck_out_tongue:

οχι ρε συ το ονομα αλλαξε

δεν το νομιζω. και η Season of Mist ανακοινωσε οτι πλεον λεγονται Septicflesh (μια λεξη ολη δηλαδη) επειδη το γραφουν ετσι στο myspace τους απλα. τεσπα και να ισχιει, λεπτομεριες σιγα.

Παρτο ξερα!!Και μεσα ειναι πολυ ομορφο το Digi!!

Αν άλλαζαν τα ονόματα από ένα τυπογραφικό… Οι Septic Flesh θα έκαναν ότι ήθελαν μιας και θα είχαν υπογράψει συμβόλαιο σαν septicflesh και όχι σαν δύο λέξεις. Δεν νομίζω ότι έγινε κατά λάθος. Αλλά τον λόγο δεν μπορώ να καταλάβω. Ελπίζω να πάρουμε απάντηση από τους ίδιους σε λίγο καιρό.

Μα και στο cd πανω μια λεξη ειναι γραμμενο,νομιζω υπηρχαν κατι νομικα κολληματα και δεν θα μπορουσε να γινει reunion ως Septic Flesh

Εγω παντως απο την αρχη της επανασυνδεσης ηξερα οτι θα ειναι μια λεξη το ονομα τους.
Σημασια δεν εχει τι λεει το εξωφυλλο αλλα το περιεχομενο το οποιο ειναι φοβερο !

O καλύτερος δίσκος ατμοσφαιρικού metal της ελληνικής σκηνής. :bow2: :metal:

το τσιμπησα και εγω χθες το digipack… τελειως Nile αισθητικη το artwork…κατα τα αλλα ο δισκος σκιζει και το Περσεπολις υπερτατο κομματι…

To artwork αυτο θα μου ταιριαζε πιο πολυ στο προηγουμενο αλμπουμ τους.

Οι φλογες αγκαλιασαν τους ξυλινους τοιχους
Σαν πεινασμενα φιδια
Καταβροχθιζοντας σστο περασμα τους
Χειρογραφα και υπολειμματα των παλαιων χρονων
Η Περσεπολη κλαει ενω οι φλογες απομακρυνουν τις σαρκες της.

:bow:

Δεν τον εχω ακουσει ακομα αλλα θα το πραξω τις επομενες μερες!!

Πάρτο με κλειστά μάτια. Το άλμπουμ είναι θεεικό. :metal: Όλα τα κομμάτια είναι απίστευτα. Εμένα μου άρεσε πολύ το babel’s gate και το we the gods που χώνει απίστευτα.

το we the gods εχει και γαμω τους στοιχους επισης…

¶σε. Είναι αρρώστεια σου λέω το cd-άκι. Ποτέ δεν πίστευα ότι ελληνική μπάντα θα μπορούσε να βγάλει κάτι τόσο αξιόλογο. Αυτοί και οι rotting christ πιστεύω είναι με διαφορά οι κορυφαίοι στον ελληνικό ακραίο ήχο.

Και δεν φαίνεται τόσο στημένο όσο το επίσης υπέρτατο Sumerian Demons! :bow2:

Δεν ειναι διασκευη απο Anathema αυτο,ετσι?:-k :lol:

βασικα το συγκεκριμενο κομματι μου χει κανει εντυπωση λογο του τιτλου του και μονο, μου φαινεται σαν να ψωνιζονται λιγακι και να αυτοαποκαλουνται θεοι. μπορεις να ποσταρεις τους στιχους του μηπως (ή οποιος αλλος το χει αυθεντικο) να δω περι τινος προκειτε και τι λενε ακριβως ?

We the gods,we the gods live high.To the heavens,right above your heads.
We the gods,we the gods hide well.It’s so difficult to find us.
Don’t ever claim we are dead.We rest here and we guide you.
You need to be controlled.So yes we will direct you.
Betrayers of our faiths,must pay the higher price.
Damnation for the weak,salvation for the faithful.
You pray and call our names,and think that we will hear you.
Maybe you don’t deserve,an audience with your masters.
We the gods,we the gods send dreams,to the humans of our choise.
We the gods,we the gods give signs and you must recognize them.
We the gods,we the gods save lives but we demand some sacrifice.
We the gods,we the gods praise love but also we know war.
Hold the spear,face our enemy.
Abondon yourself,to the storm of battle.
We came in here,to live forever.
We smell your flesh,and we smell your fear…

καμια σχεση με αυτο που νομιζεις,καλυτερα ψαξε να διαβασεις καπου το concept του δισκου αν πραγματικα σε ενδιαφερει!

Septicflesh ειναι ρε, δεν ειναι Manowar:lol: :lol: :lol: