SEPTIC FLESH - DARK FUNERAL 06.01.2012 Thessaloniki-Block 33,07.01.2012 Athens-Fuzz

Το οτι δεν παιζει με πενα και δεν “ξυνει” ολη την ωρα δεν σημαινει οτι το μπασο δεν ειναι λαηβ παντως, αν ακουσεις τις μπασογραμμες του στον δισκο ειναι οπως στα λαηβ, εγω τουλαχιστον οταν τους ειχα δει δεν αντεληφθην κατι περιεργο.

Φιλε διχως παρεξηγηση μαλλον εισαι λιγο βαθια νυχτωμενος για να γραφεις κατι τετοιο… Και πιο συγκεκριμενα αν νομιζεις οτι το ετσι κι αλλιως θαμμενο μπασο στα αλμπουμς τους εχει ηχογραφηθει/παιχτει απο τον ιδιο (τουλαχιστον στις προσφατες κυκλοφοριες).:wink:

Εγω ειπα οτι στο λαηβ οτι εβλεπα να παιζει το ακουγα, αν αυτο με κανει βαθια νυχτωμενο, νο προμπ.

20 ευρουλάκια τελικά.

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=6247

nice…

τελικά οι Φλεσ θα είναι σαπόρτ ή όχι;;

Σύμφωνα με την αφίσα επικεφαλής θα είναι.

Θέλω να δω Decenting και Septic Flesh που δεν έχω δει ακόμα. 20 ευρό το εισιτήριο είναι μια χαρά. Από Dark funeral δεν έχω ιδέα αλλά αυτές τις μέρες για τους τσεκάρω, 5 δίσκοι είναι οπότε καλύτερα να αρχίζω σιγά σιγά.

…φυσικά και [B]20[/B] θα χρέωναν!!!

Γιατί νομίζατε 40+ ευρουδάκια το λαιβ τους; [I]Από το Μόντρεαλ του Καναδά κατάγονται μήπως, και δεν ξέρουν γρυ τι συμβαίνει στην Ελλάδα;[/I]:sleep:

Ελληνες είναι τα παιδιά. Ξέρουν για Κρίση και τι παίζει εδώ…:tomato:

απο το facebook των Septic Flesh :
"Οι SEPTICFLESH επιστρέφουν στην Ελλάδα μετά από την επιτυχημένη περιοδεία που είχαν για την προώθηση του ?The Great Mass?, στην Αμερική με τους Children of Bodom και στην Ευρώπη με τους Ammon Amarth. Το 2012 θα ξεκινήσει δυναμικά με δύο Headlining shows, έχοντας ως co-headliners τους DARK FUNERAL. Το πρώτο θα πραγματοποιηθεί στην Θεσσαλονίκη στο Block 33 την Παρασκευή 6 Ιανουαρίου 2012 και με support τους DESCENDING, ενώ το Σάββατο 7 Ιανουάριου 2012 θα παίζουν στο FUZZ CLUB, με support τους Heavier Than God. [B]Αξίζει να σημειωθεί ότι η μπάντα θα εμφανιστεί με όλα της τα μέλη, καθώς θα είναι παρόν και ο Sotiris Anunnaki V.[/B]"
Eπιτελους, ελπιζω οτι ο Σωτηρης σιγουρα θα σωσει το live.

Σωτηρης??? Ναι ρε, επιτελους!

Κανα σετλιστ εχουμε? Οχι οτι ελπιζω σε πολλα απο DNA και πισω αλλα κουβεντα να γινεται. Αν και με τετοια τιμη+Σωτηρη+Dark Funeral δεν το χανω με την καμια.

Το εισητηριο στη πορτα ιδια τιμη δεν εχει?

8O8O8O Θα ναι και στη Θεσσαλονίκη ο Σωτήρης??? Είχα πει να μην τους ξαναδώ γιατί στα λαιβ είναι τεράστια απογοήτευση. Τους έχω δει 4 φορές η μόνη πολύ καλή τους εμφάνιση ήταν στη Θεσσαλονίκη μετά το reunion που είχε γίνει ΧΑΜΟΣ! Οι υπόλοιπες κλαύτα Χαράλαμπε! Αλλά αν είναι και ο Σωτηράκης αξίζει άλλη μία προσπάθεια μπας και πάρουμε το αίμα μας πίσω και μας κάτσει επιτέλους κανα Sangreal!!!

Τελικά θα θυσιαστεί αυτό το live ελέω Entombed :stuck_out_tongue:

Πάει 22 στο ταμείο

Ε ρε να’χε και καμια Ναταλι (οκ πολλα ζηταω :stuck_out_tongue: ).

Γενικά οι Flesh σε πρόσφατες σχετικά συναυλίες τους (όχι σαν σαπορτ) παίζουν και από παλιότερα αλμπουμ τους (πχ Ophidian Wheel, Fallen Temple κλπ), ή μόνο από τα 3 τελευταία να υποθέσω?
Αν ξέρει κάποιος, ας απαντήσει με spoiler…

[SPOILER]Με τους Amarth που τους είδα τελευταία φορά έπαιζαν μόνο από τα 2 τελευταία αλλά σε αυτή τη συναυλία αποκλείεται να συμβεί κάτι τέτοιο. Όμως το μόνο σιγουρο είναι ότι πλέον δίνουν βάση αποκλειστικά από Revolution DNA και έπειτα, οπότε μην ελπίζεις σε θαύματα.[/SPOILER]

Για οποιον ενδιαφερεται παντως,απο σετλιστ που βρηκα του Νοεμβριου '11,οι Dark Funeral ειχαν παιξει κομματια ακομη κι απ’το ομωνυμο ΕΡ.Μακαρι…

κατω κατω

…αυτό ήταν! Τσίμπησα το τίκετ. [B]Θα’μαι εκεί!!![/B]:slight_smile: