SepticFlesh - The Great Mass

που θα ειναι αυτο το αρτγοθορκ ομως? θα το κανουν σαν τους σλειερ κομματι-κομματι. γιατι δεν θα λεει ετσι… ωραιο ειναι παντως. καλυτερο απο το κατσικι στο προηγουμενο αλλα χεστηκα απο το αρτγουορκ απο αυτη τη μπαντα…

Το πρώτο review στο αγγλικό hammer

Terrorizer?

πολλές εκθειαστικές κριτικές στο νετ πάντως…αναμένουμε σου λέω …θα σκάσει η μπόμπα!

παντως σε σχεση με αλλα που πριν τα ακουσουμε τους βαζουν 98362934 10αρια σε τουτο εδω η πρωτη ρεβιου του εβαλε 8. για να δουμε…

ποιοι μωρε το αγγλικό hammer ? λιγο πιο σοβαρό από το σιχαμένο kERRANG .
κοιτα και εδώ http://www.metalunderground.com/reviews/details.cfm?releaseid=4553

Αναρωτιέμαι αν οι προπαραγγελίες από τη Season of Mist φύγουν νωρίτερα από τη Μεγάλη Δευτέρα (ημερομηνία κυκλοφορίας του album).

Αναμένω με ανυπομηνησία!
(και αποφεύγω να διαβάζω reviews! :p)

αντε ρε με τα παλιο ριβιουζ σας! τι καταφερατε τωρα? να με κανετε να θελω να βγαλω τριχα τριχα τα μαλλια μου που δεν μπορω να το ακουσω! ασταδιαλα!

sorry :lol: αμα βρώ κανά θάψιμο θα το ποστάρω για να ηρεμήσεις !

Αλλο ενα καλο, στα γερμανικα ομως :stuck_out_tongue: : http://www.metal.de/index.php?option=com_articles&view=article&id=43751

παραθετω τα γεγονοτα με χρονολογικη σημασια:

  1. αποφασιζω να παω στο Alone για να παρω καμμια μπλουζιτσα και να πρηξω τον “μαγαζατορα” μηπως και φερει Vektor.
  2. παω λοιπον και με το που μπαινω ακουω να παιζει το vampire from nazareth.
  3. κανω γρηγορα τον συλλογισμο οτι αυτο το κομματι εχει κυκλοφορησει ομως το μυαλο μου ειχε μπλοκαρει στην ιδεα οτι ακουγα σεπτικ και τον ρωταω με λυσσασμενο υφος “εχει βγει το καινουριο σεπτικφλες???”
  4. και μου απανταει “ναι, εδω και μια βδομαδα” ο τρελος και μου δειχνει ενα σωρο αλμπουμ που ειχε εκει!!!
    5.“ειναι καλο?” λεω εγω…
  5. “παρα πολυ καλο” μου λεει…
  6. “καλυτερο απο το προηγουμενο?”, διερωτω…
  7. “πολυ καλυτερο” μου απανταει.
  8. “ειναι βαρυ αυτο που λες” του λεω και παω να δω καμια μπλουζα αφου συγχηστηκα :lol:
  9. τεσπα προσπαθω να ειμαι ηρεμος και να κανω σαν διχρονο αφοτου φυγω απο το μαγαζι.
  10. κοιτουσα κατι μπλουζακια ησυχος ησυχος μα κατι ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΕΣ μελωδιες απο ενα τραγουδι μου ειχαν παρει τα μυαλα.
  11. τοτε σκεφτομαι οτι ειναι μαλακια να πρωτοακουσω εκει μεσα το αλμπουμ και ο ανωμαλος βαζω το mp3!!!
  12. λιγα λεπτα αργοτερα σκαω 16.50, παραγγελνω το βεκτορ και φευγω.
  13. εκανα 14 λεπτα απο το alone για ανω πολη. οσοι ξερουν απο θεσνικη καταλαβαινουν…

τεσπα, ολα αυτα τα ειπα για να πω οτι ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

ΥΓ: καλα το λεπτο εντερο του Ιησου πρεπει να ειναι το πιο χρησιμοποιημενο του οργανο σε αρτγουορκ!!! :lol:

ΥΓ2: συμπαρασταση μεσω μπουκλετ και στον νεργκαλ!

Διαδώστε το νέο ! η αποκάλυψη ξεκίνησε :slight_smile:

με αυτο το αλμπουμ -που φυσικα και δεν μπορω ακομη να πω αν ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο πραγμα που ειναι δυσκολο- νομιζω πως οι σεπτικ βαζουν ασχημα απο κατω τους rotting christ ως η πιο ποιοτικη και γενικοτερα καλη ελληνικη μπαντα.

εξαιρετικη η “οργανικη” παραγωγη! μεχριστιγμης τα pyramid god και five pointed star δειχνουν πολυ καλα! το αλμπουμ παντως ειναι πιο δυσκολο απο το προηγουμενο με πιο πολλα σταματα ξεκινα, χωρις χιτακι-α, αλλα με πολλη εσωστρεφη ποιοτητα!

[B]LET THE CEREMONY BEGIN![/B]

Εχει διαρευσει πουθενα? :-s

κι ομως απ οτι φαινεται οχι…

ετσι για να σας φτιαξω, ειναι πιο περιπλοκο απο το κομιουνιον, με περισσοτερη συμφωνικη, 1 κλικ λιγοτερο μπρουταλ (μου λειπουν σκηνικα babels gate κατα τα αλλα μια χαρα σκληρο ειναι). οι μελωδιες, οχι πολλες ειναι ολες κ γαμω, γενικα ολα στην τσιτα. τρελη παραγωγη.

να πω οτι η συμφωνικη ειναι καραστοιχειωτικη σε σημεια…

συγκλονιστικο artwork για αυτο δωστε 15ευρα, ελληνες ειναι τα παιδια. τα αξιζει…

Καλά, αφού η ημερομηνία κυκλοφορίας είναι 18/4… Wtf? :confused:

Νομίζω Θεσσαλονίκη το έχει φέρει ένα μαγαζί.

2 μαγαζιά :stuck_out_tongue:

φορα τη φορα, το αλμπουμ αρχιζει να παιρνει σαρκα και οστα και να γινεται ολο και πιο γαματο…!!! αντε ρεεεεεεε αγοραστε τοοοοοο!

Με ειδοποίησαν από την Season of Mist ότι η αποστολή του Limited Art Book Edition θα αργήσει 2-3 μέρες λόγω δυσκολιών στην κατασκευή. Έλεος δηλαδή, να δω αν θα καταφέρω να αποφύγω το mp3… :frowning: