Ποιοσ γουσταρει επανασυνδεση sepultura?ghg

Σόρρυ αλλά δεν ακούγεται.

Το καινούριο των Seps είναι πραγματικά καλό, ίσως το καλύτερο τους απο την αλλαγή frontman. Είναι rough παραγωγή. Είναι ειλικρινές. Είναι heavy. Είναι μαγκιόρικο. Νομίζω οτι οποισδήποτε ακούει thrash θα το εκτιμήσει. Τωρα οι υπόλοιποι προφανώς και οχι, αλλα δε θα το εκτιμούσαν ούτως ή αλλως (όσο καλό ή κακό να ήταν).

Αν είναι Thrash οι Sepultura σταματάω ν’ ακούω Thrash

Φίλε. Λύπαμαι που θα σε στεναχωρήσω, αλλα ναι, οι Sepultura ειναι thrash. Επίσης κρίμα, αλλα οι gammaray δεν είναι… ουτε οι judas priest… κάποιος έπρεπε να σου πει την αλήθεια… Λυπάμαι…

Thrash ειναι οι πρωιμοι Metallica, οι Slayer, οι Τestament, οι Εxodus και φυσικά οι γίγαντες οι Kreator που λέει ο κολλητός μου ο dreamdancer… Πράγματα σπουδαία… Οι Supultura ειναι πανκηδες με μαλλιά… Δηλαδή ΜΠΛΙΑΧ…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Για μισό λεπτό…για μισό λεπτό…

Αν σήμερα υπάρχει thrash, τότε οι Sepultura είναι thrash. Αν πούμε οτι thrash είναι μόνο οι Exodus , oi Exodus και οι Exodus όπως λέει ο παραπάνω κύριος τότε λέμε οτι δεν υπάρχει thrash σήμερα.

Πάντως, αν τα Beneath the Remains,Arise και Chaos AD (album στα οποία βασίζονται γκρούπ όπως οι Machine Head, kai oi Pantera μετά Vulgar και άλλοι) ήταν “punk με μαλλιά” τότε oi Rainbow και οι Purple έπαιζαν πρώιμο Brit Pop?

Προφανώς και κρίνοντας απο το λογίδριο σου περί malmsteen και ritchie Μπορώ να αντιληφθώ οτι η επαφή σου με το εν λόγω μουσικό παρακλάδι (Thrash), περιορίζεται στην ανάγνωση του metal hammer (ακου “πρωιμοι”!) καθώς και σε ακρόαση (και πιστή αναπαραγωγή) συζητήσεων που αφορούν τη μουσική γενικότερα.

Βάση τούτων, θα σου πρότεινα να άκουγες και κατι απο αυτα που σχολιάζεις, γιατι παρά το απρόσωπο του νετ, η ξεφτίλα δε παύει να είναι ξεφτίλα!

Υ.Γ. Όποιος θα μιλάει για Sepultura, Pantera, Slayer, Biohazard, Grip Inc Κλπ,κλπ… ας κάνει γαργάρες με αγιασμό πρώτα

Βασικά το στόμα μου έχει ένα ελάττωμα… Πρώτον όταν μιλάει δεν κάνει γαργάρες με αγιασμό για κανέναν… Δεύτερον το Metal Hammer και το κάθε Metal Hammer τα έχω για το πέος, αφού έχω την προσωπικότητα να καταλαβαίνω πολύ περισσότερα πράγματα απ’ όσα φαντάζεσαι… Τρίτον το λογίδριο μου δεν το έβαλα για να με χαρακτηρίζει… Τέταρτον το Thrash όπως και το μελωδικό hard rock μεσουράνησαν στα 80’s εποχή στην οποία άκουγα metal… Πέμπτον ξεφτίλας ΕΙΣΑΙ

Τη δεκαετία του ογδόντα αμφιβάλω αν είχες γεννηθεί. Επίσης, αν άκουγες πράγματα μόνον όταν ήταν της “μοδός”, μπορείς άνετα να ακούς και το jambi της Βανδή τώρα, και έτσι να έχει και περαση η μακριά σου κοτσίδα που τοσο γουστάρουν τα γκομενάκια…

Τέλος, θα ήθελα να συμπεριφέρεσαι κόσμια για να μην γελοιοποιείσαι επιδεικνύοντας την αφέλεια και την ανευ λόγου και αιτίας οργή σου. Ψυχραιμία!

MasterBlaster καταρχήν ν’ ανοίγεις πιο συχνά τα pm σου…

Κατά δεύτερον έπεσες σε όλα μέσα. Και στα περί ηλικίας και στα περί μάκρους μαλλιών… Μπορούν να σε διαβεβαιώσουν οι πάντες εδώ μέσα, ότι είμαι ένας δεκαεξάχρονος με μαλλί μέχρι τον κώλο…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ti les re papari?Ama oi sepultura einai punk tote oi sex pistols einai epiko metal!Re ksaderfe eisai pantelws asxetos alla steile kanena minyma giati eisai poly malakas kai goustarw na akouw malakies!Episis prepei na eisai kai vromiaris giati ematha oti skoupizeis ton kwlo sou me ta mallia sou mias kai les oti exeis mallia mexri ton kwlo!Kai file mou mathe oti o magkas den einai aparaitita autos pou exei mallia alla einai autos pou de leei pipes kai den pairnei kiolas gi’auto pare poulo kai fyge apo’dw mesa!Kai min ksanamiliseis gia tous sepultura giati tha fas xontri pswli!MALAKA!!!

Τώρα φοβήθηκα κι επιεδή θέλω να συνεχίσω να μπαίνω λέω ότι Sepultura είναι οι Θεοί του Thrash…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Οι In Flames βέβαια είναι πολύ καλύτεροι… Είναι Σουηδοί…

Siga siga mathaineis noumero!Otan megalwseis ligo tote tha matheis tsoutseka!Kai oi theoi tou thrash einai oi slayer,oi pantera kai oi kreator mazi me tous sepultura!Kia oi In flames vlaka asxete einai death kai kserw kala ti einai kai apo pou einai giati stockholmi menw!

Εκεί στη Στoκχόλμη που μένεις σου έμαθαν ότι οι Europe γαμάνε ότι ακούς;

Re file eisai poly akyros!Afou akous Europe pou kollas edw pera?Kai na se rwtisw re axristw ypokeimeno!Oi Europe gamane tous Metallica?Pes mou re file gia na katalavw!

Ευκολότατα…

Re karagkiwzi asxete ti eipes twra?Katalavaineis gia poious milame?Eisai megalos mapas kai noumero!Den exeis idea apo mousiki kai den kollas pouthena!An s’aresoun oi Europe pes re gkasma apla oti s’aresoun perissotero!Petakses xontri malakia!Asxete ierosylle!

Τώρα με βούλωσες δεν έχω να πω τίποτα… Αποσύρομαι από το forum…

Kane oti katalavaineis!Apla otan anoigeis to stoma sou na skeftesai ti les!

Ευκολότατα…[/quote]Xreiazontai omws kai lipantiko giati einai xontrh tou Norum h ps…lh.