Sepultura @ stage volume 1 , 3/7/2014

Σκουπίδια δεν τα λες, αλλά σίγουρα είναι πολύ υπερεκτιμημένα και τα 2, ειδικά το Roots - έχουν και τα 2 άλμπουμ πολλά fillers - πάλι ειδικά το Roots

θεε μου μεγαλοδυναμε τι διαβαζουμε…

[B]Against - σήμερα[/B] ~~> δεν έχω ακούσει νότα
[B]Roots[/B] ~~> μέτριο αλλά με 2-3 κομμάτια δυναμίτες
[B]Chaos A.D.[/B] ~~> μέτριο γενικώς
[B]Arise[/B] ~~> συμπαθητικό
[B]Beneath[/B] ~~> αρκετά καλό
[B]Schizophrenia[/B] ~~> ΕΠΟΣ
[B]Bestial Devastation & Morbid Visions[/B] ~~> ένα βήμα πριν το έπος

Εντάξει, είπα τη μαλακία μου κι εγώ =D>

εμ βεβαια, εσυ με αυτα τα satanonuclear ravenbelphegorus που ακους τι αλλο μπορει να εγραφες?

[SPOILER] Σχετικα με Σχιζοφρενεια, παιζει να ειναι ο,τι καλυτερο συνεβη στην ανθρωποτητα μετα απο ηλεκτρισμο, φωτια κλπ[/SPOILER]

Against - σήμερα ~~> δεν έχω ακούσει νότα [B]( δυστηχως εχω ακουσει νοτα,αλλα μεχρι εκει )[/B]Roots ~~> μέτριο αλλά με 2-3 κομμάτια δυναμίτες B[/B]Chaos A.D. ~~> μέτριο γενικώς[B] ( πολυ καλο )[/B]Arise ~~> συμπαθητικό [B]( Μετα απο αυτο,το χαος,δεν ξεχωριζω κανενα κομματι )[/B]Beneath ~~> αρκετά καλό[B] ( Παλι δεν μπορω να ξεχωρισω )[/B]
Schizophrenia ~~> ΕΠΟΣ[B] ( Πλησιαζει το επος, αλλα δεν ειναι )[/B]Bestial Devastation & Morbid Visions ~~> ένα βήμα πριν το έπος [B]( Thrash απο τα παλια,απο τα λιγα )[/B]

Οι Sepultura ηταν μεχρι και το split με Overdose… μετα ξεπουληθηκαν…

μονο lost tapes of cogumelo

Κι εννοειται πως συμπεριλαμβανω τα live on pezodromos rough mix rehearsals…

Δε θα ξεχάσω ποτέ όταν ήμουν τριω χρονώνε και ο πατέρας μού έφερε δώρο το ΜΟΡΜΠΙΝΤ ΒΙΖΟΝΣ και μαζί μια αφίσα του Θρύλου με τον μεγάλο Χόρχε Μπάριος. Σαν τρελός έκανα.

Ααχ, άλλες εποχές, αγνές, χωρίς το ίντερνετ που τα σάπισε όλα… :frowning:

Α ρε κακομοίρηδες, και μετά στραβώνετε κιόλας όταν σας χλευάζουν οι αλλόθρησκοι.

fixed

Με τιποτα σκουπιδια τα Chaos A.D. και Roots απλα οντως ειναι ανισα, ειδικα το Roots, εχουν fillers και ακολουθουν ενα σερι εκπληκτικων δισκων που αγαπηθηκαν απο τους οπαδους της μπαντας. Με Soulfly δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα.

Για εμενα

Bestial Devastation & Morbid Visions ~~> Black-thrash με μεγαλη δοση καλτιλας, αγουρο αλλα βγαζει μια πωρωτικη παιδικοτητα…

Schizophrenia ~~> Πωρωση, ιδρωτας, λυσσα… Πολλα επιπεδα παραπανω απο το ντεμπουτο και το split, αρχιζουν να κλινουν προς thrash μονοπατια…

Beneath The Remains ~~>Μαλλον ο καλυτερος δισκος τους, κομματαρες, εξελιξη σε ολα τα επιπεδα, παιχτικα, συνθετικα, σε θεμα παραγωγης. Δισκος-οροσημο για το thrash metal.

Arise ~~>Δισκαρα και αυτο, κοντραρει το Beneath The Remains για την πρωτια. Τις μονες μερες λεω οτι αυτο ειναι πρωτο, τις ζυγες λεω Beneath. Thrash δυναμιτες, φοβερο παιξιμο και μια μπαντα που ειναι στο peak της σε ολα τα επιπεδα.

Chaos A.D.~~>Πολυ καλος αλλα ανισος δισκος, εισαγει πολλα νεα στοιχεια στον ηχο της μπαντας και πολλοι ηταν οι μιμητες. Θα μπορουσε να ειναι ακομα καλυτερο αν ηταν πιο ισορροπημενο μεταξυ δυνατων και αδυναμων κομματιων.

Roots~~>Μετριο στο συνολο του, εχει 3 κομματαρες αλλα εχει και μπολικα fillers, απο εδω και περα η καριερα της μπαντας αρχιζει την αποτομη καθοδο ποιοτικα.

…χλωμεύει για μένα…τελειώνουν τα ευρά γρήγορα τα μπαγάσικά…μακάρι να πάει αρκετός κόσμος…και να γουστάρει:):!:

Μπορει να μου πει καποιος που στο μοναστηρακι ειναι το stage volume 1;

Βγαίνεις απο το metro έξοδο Αθηνάς και ειναι στο διπλανο στενό (απεναντι απο την εφορια!)

2 λεπτα κυριολεκτικα απο το μετρο, πιο ευκολα προσβασιμος χωρος δεν γινεται.

SEPULTURA μέσα με τα μπούνια. Χωρίς support όμως ρε παιδιά? :slight_smile:

Οι πόρτες ανοίγουν: 20:00

Sepultura On Stage: 22:00

Το ταμείο του χώρου θα λειτουργεί προς εξυπηρέτηση του κοινού από τις 20:00

Εκανα και μια συνεντευξη μεσω e-mail με τον Kisser. Δεν περιμένω εκπληξεις απο το set list , αλλά ποτε δεν ξέρεις

WE WILL PLAY A LOT FROM OUR NEW ALBUM PLUS ALL THE HISTORY OF THE BAND CELEBRATING THE 30 YEARS OF OUR CAREER. WHO KNOWS, WE MIGHT PLAY SOME OLD, OLD STUFF…

Το ωραιο θα ηταν να ελεγε : WE WILL PLAY A LOT OF OLD STUFF, AS WE WILL HAVE SPECIAL GUESTS MAX AND IGOR,AS THESE GUYS ARE THE HISTORY OF SEPULTURA…

…θα ευχόμουνα νά’ρθουν ξανά οι Cavalera Conspiracy, που τάχαν σπάσει το 2008, άσχετα αν δισκογραφικά δεν έχουν κάνει κάτι σπουδαίο…οι Sepultura είναι αυτοί που είναι, με καλούς τους δυο τελευταίους δίσκους, και πιατεύω ότι και live σκοτώνουν…λόγω έλλειψης φράγκων δεν θα το διαπιστώσω απόψε, αλλά εύχομαι σε όσους είναι ήδη εκεί να περάσουν υπέροχα:):!: