Serj Tankian - Imperfect Harmonies

ας ανοιξω κ γω το πρωτο μ thread για το πολυαναμενομενο 2ο ουσιαστηκα album του frontman των SYSTEM OF A DOWN Serj Tankian.

το Imperfect Harmonies θα κυκλοφορισει στις 7 σεπτεμβριου κ αποτελειται απο 11 τραγουδια:

  1. Disowned Inc.
  2. Borders Are…
  3. Deserving?
  4. Beatus
  5. Reconstructive Demonstrations
  6. Electron
  7. Gate 21
  8. Yes, It?s Genocide
  9. Peace Be Revenged
  10. Left of Center
  11. Wings of Summer

ως τωρα εχουν κυκλοφορισει 2 τραγουδια του album τα οποια για αλλη μια φορα χαρακτηριζονται για το πολιτικοποιημενο στιχο τους, τα οποια μας δινουν μια πρωτη γευση.

Borders Are

και

Left of Center

Το borders are ωραιο τραγουδι,αλλα λειπει το “ροκ”,η κιθαρα.

Το δευτερο γαματη ροκια…φοβεροι στιχοι…Κλασσικος serj.Αναμενουμε!

το χωνω εδω… δεν πειραζει…

Khatchadour Tankian - Bari Arakeel - Featuring Serj Tankian

τραγουδι απο δισκο του πατερα του.!
βεβαια δεν ξερω αν ειναι κατι απο την πατριδα τους αλλα καλο…!!!

*ον τοπικ… μακαρι να βγαλει ενα καλο δισκο… ετσι οταν γινει reunion soad να ειναι ψηλά και οχι σε οτι ναναι κατασταση

βασικα εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι εχει “παρεκλεινει” αρκετα απο το ειδος μουσικης κ γενικοτερης φασης που ηταν στους system (μαλλον εχει κοψει τα πολλα ναρκωτικα:D). σε αντιθεση πχ με malakian κ dolmayan οι οποιοι συνεχιζουν σε κατι αναλογο με soad, (με shavo δν ξερω τι γινεται:-k). οποτε απο αυτη την αποψη, μ φαινεται οτι οταν με το καλο ξαναπαιξουν ολοι μαζι o serj θα ειναι λιγο “αλλου”. παντως πιστευω οτι θα ειναι ψηλα καθως το elect the dead ηγε πολυ καλα κ αναμενουμε κ το harmonies.

εγω λεω να βγαλουν και οι 2 πολυ καλούς δίσκους ετσι ωστε στο reunion να μην ακούγονται οι φωνες που θα λενε οτι τωρα που πιασαν πατο ξαναπιάσανε τους soad…βεβαια οτι και να κανουν αυτο που καναν με τους soad δεν θα το καταφέρουν ουτε σε 573215987 χρονιά μονοι τους…

Εγώ πάντως πιο πολύ περιμένω το καινούριο Scars… έτσι κι αλλιώς και το Elect Τhe Dead δεν μου έλεγε και πολλά.

εγω περιμενω και τα δυο με την ιδια ανυπομονησια…τα πρωτα δειγματα και απο τις δυο πλευρες,ειναι πολυ ικανοποιητικα-κυριως του serj-.ειδικοτερα το borders are ειναι πολυ ωραιο τραγουδι και τα δυο εχουν πολυ καλους στιχους.

Έλα ρε Ορίτζιναλ …

το νουσου…:stuck_out_tongue:

  1. Gate 21

Πολυ ωραια και τα δυο τραγουδια. Προβλεπω ενα πολυ καλο cd ισως και καλυτερο απο το elect the dead, θα δουμε.
Το καινουριο scars on broadway κι εγω το περιμενω και τα 2 δειγματα που εβγαλαν ηταν και αυτα αρκετα καλα.

Δικός μας είναι ο άνθρωπος…να τον ενισχύσουμε :smiley:

πολύ καλό το Borders!! ελπίζω ο δίσκος να μην μας απογοητεύσει…

Όντως το Borders είναι κομματάρα. Το άλλο δεν με εντυπωσίασε.

θα βγαλει δισκαρα παλι ο θεουλης!!

Και εγω δεν περιμενω κατι λιγοτερο απο δισκαρα… Και τα 2 τραγουδια μου αρεσαν και προτιμω νομιζω το Left Of Center… Το Elect The Dead ειναι απιστευτη [SIZE=“3”]ΔΙΣΚΑΡΑ[/SIZE] παντως, εκτος του Praise the Lord and Pass the Ammunition, ολα τα αλλα κομματια μου αρεσουν τρελα…

είναι παραδοσιακό αρμένικο τραγούδι… πάντως το ερμηνεύει πολύ καλά…

Τι κομματαρες τα Borders Are και Left Of Center, τι γραφει ο [SIZE=“3”]ΘΕΟΣ[/SIZE]? Ανυπομονω να ακουσω και σημερα τα αλλα καινουρια που θα μας παρουσιασει… Αναμενεται [SIZE=“4”]ΔΙΣΚΑΡΑ[/SIZE] οπως και το Elect The Dead…

Επ τι γίνεται; Ήρθα εδώ για να σπάσω τη μονοτονία και να πω ότι το Borders Are είναι ένα πολύ πολύ μέτριο τραγούδι. :slight_smile:

Καινουριο κομματι, Disowned Inc λεγεται

http://www.youtube.com/watch?v=hZLrIBF814Y