Serj Tankian - Imperfect Harmonies

Ουτε εμενα μ’αρεσε το βορντερς,σα να το ειχα ξανακουσει μου φαινοτανε,ιδιαιτερα σαουντρακ για ταινια.

ναι, αλλα i just 8 a burrito, LOL

Εμενα μου αρεσει παρα πολυ το Borders Are, στην αρχη δεν ειχα ενθουσιαστει, αλλα οσο πιο πολυ το ακουω…

σημερα δεν εβγαινε?

Βλακειούλα και το Disowned Inc.

οχι ρε. 21 σεπτεμβριου βγαινει.

ουτε εμενα μου αρεσε το Disowned Inc.
ενω τα borders are , left of center και gate 21 ειναι πολυ ωραια

τπτ ιδιαιτερο το disowned inc ναι… τα αλλα ειναι μια χαρα. αναμενουμε!

διερευσε 8)

mother russia

αν και η ποιότητά του ειναι χάλια το ακουσα 4-5 φορες για να καταλάβω αν ειναι αυτο που περίμενα ξέροντας οτι θα ειναι συμφωνικό και κατέληξα πως οχι…
εκτος απο τα πολυ καλα Borders Are,Gate 21,Left of Center και τα Deserving?,Electron που ειχαμε μια ιδέα και απο το live τα υπόλοιπά δεν με συγκίνησαν καθόλου… :?

το κατεβασα και εγω,με το πρωτο ακουσμα δεν μου αρεσε κανενα ,σε αντιθεση με τους scars on broadway που μου κολλανε αμεσως στο μυαλο
βεβαια αυτο εγινε και με πολλα τραγουδια απο το πρωτο αλμπουμ που στη συνεχεια μου αρεσαν οπως το elect the dead,honking antelope,money…

τα left of center,borders are μου αρεσουν πολυ μεχρι στιγμης αλλα το μεγαλο κολλημα το εχω φαει με το gate 21 που δεν εχει καμια διαφορα απο την πρωτη εκτελεση

edit: τωρα ειμαι στο δευτερο ακουσμα και θα προσεξω περισσοτερο τα deserving? και electron που ειπε ο απο πανω

κ γω τα ιδια με νεο… το ακουσα 4, 5 φορες να δω ποια μ μενουν σαν τραγουδια. κραταω τα ιδια με νεο κ αντε κ το peace be revenged…

καλυτερο το elect the dead σαν album. ηταν κ πιο ροκ, πιο κοντα στα ακουσματα μας.

τεσπα ελπιζουμε να ξαναπαιξουν ως soad π γαμαγαν μανουλες!!! γαμω τα λεφτα κ τους εγωισμους γαμω.

Δεν εχω ακουσει τιποτα εκτος απο τα ηδη γνωστα απο το live κτλ, περιμενω να βγει. H ποιοτητα που το βρηκατε ειναι καλη?

σημερα το ακουσα ολοκληρο, 1 φορα. ειναι αρκετα καλο, σιγουρα λιγοτερο ροκ απο οτι θα περιμεναν οι φανατικοι των soad αλλα νομιζω πως χρειαζεται να ακουσει κανεις τα κομματια πολλες φορες. ξεχωριζω τα ιδια πανω κατω που ανεφεραν και οι προηγουμενοι ας μην επαναλαμβανομαι. εκτος αν δεν αναφερατε τα beatus & disowned inc τα οποια εμενα μου αρεσουν, οποτε τα αναφερω.

τωρα που το εχω ακουσει αρκετες φορες μπορω να ξεχωρισω περα απο τα gate 21,left of center,borders are και τα beatus,yes it’s genoside αλλα και το disowned inc που στην αρχη δεν μου αρεσε

επισης προσεξα οτι δεν εχει κανενα χαζο τραγουδι στυλ bird of paradise ή vicinity of obsenity απο soad

Vicinity Of Obscenity γαμάει και δέρνει! Τη λατρεύω αυτήν την παράνοια που έχουν σε πολλά τραγούδια!

και εμενα μου αρεσει και αυτο και το old school hollywood αλλα οπως και να το κανουμε δεν ειναι σοβαρα τραγουδια

Ναι αλλά αυτό ήταν οι SOAD από τον πρώτο τους δίσκο, είχαν και τα παρανοϊκά τους κομμάτια.

οσο πιο πολυ ακουω το αλμπουμ τοσο πιο πολυ μου αρεσει. ελπιζω στο τελος να μην το βαρεθω… τα borders are, beatus & left of center τα εχω ηδη ακουσει πανω απο 30 φορες το καθενα

Eμένα μου άρεσε πάρα πολύ το άλμπουμ για τις μελωδίες του,τους στίχους του,την πρωτοτυπία του.Πολύ ωραία δουλειά!!:thumbup:

Εδώ και αρκετο καιρό έχει επέλθει ένας κορεσμός στα περισσότερα μουσικά είδη και ειδικά στην ροκ-μέταλ σκηνή με κάποιες εξαιρέσεις φυσικά!Ακόμη και αξιόλογα νεότερα συγκροτήματα επαναλαμβάνουν τις γνωστές μουσικές ροκ φόρμες των περασμένων δεκαετιών.Κάποια άλλα απλώς επαναλαμβάνουν την μουσική που τους έκανε διάσημους με μικρές εξελίξεις στον ήχο.Γενικά έχουν να βγουν πρωτότυπα μουσικά πράγματα πολύ καιρό τώρα.Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό εφόσον γουστάρει ο κόσμος να ακούει τα ίδια αλλά για μένα δεν αρκεί!Χρειάζεται η μουσική σκηνή και το κάτι παραπάνω!

Ο Serj Tankian είναι μια περίπτωση μουσικού που δεν αφορίζει το παρελθόν του αλλά προσπαθεί να ψαχτεί χωρίς να ξεπουληθεί.Το Beatus για παράδειγμα είναι δείγμα ενός νέου στυλ τραγουδιού με ιδιαίτερες ενορχηστρώσεις και ωραία μελωδία και δεν είναι το μόνο.Σίγουρα δεν του βγαίνουν όλες οι ιδέες στα τραγούδια το ίδιο καλά.Ας πούμε το electron για μένα δεν λέει τίποτα αλλά ρε πούστη μου να επιτέλους κάποιος που προσπαθεί να ψαχτεί λίγο πιο σοβαρά με την εξέλιξη του ήχου του.Δεν είναι ο μόνος αλλά μακάρι να υπήρχαν περισσότεροι!! (πάντως και το άλμπουμ του Frusciante είναι αρκετά μπροστά σε ήχο,στυλ και ενορχήστρωση)

Για τους στίχους του άλμπουμ γενικότερα δεν χρειάζεται να κάνω καν αναφορά.Το concept του left of center τα λέει όλα!