Serj Tankian - Imperfect Harmonies

Ανυπομονω να το ακουσω…

Το borders are που ακουσα απο youtube μου αρεσε πολυ. Ωραια μουσικη και πολυ καλοι στιχοι.

αυτη τη στιγμη ειναι η ενατη συνεχομενη φορα που το ακουω ολοκληρο και η φωναρα του τσακιζει κοκαλα

βιολια , φλαουτα , εναλλαγεσ μοναδικεσ , τα borders are και left of center θα παιχτουν δεοντωσ αλλα τρελαινομαι για τισ ερμηνειεσ στα yes it’s genocide - peace be revenged - και ( δυστυχωσ καθωσ μασ προεκυψε αεκτζησ ) gate 21

Αναζητούσα να ακούσω κάτι χθες να αφήσω και λιγάκι επιτέλους το kvelertak που είχα λιώσει και πέτυχα μέσα στο φάκελο αυτό. Δυστυχώς όμως η απογοήτευση ήταν τεράστια, άνευρα τραγούδια με τις κιθάρες σχεδόν απούσες, πολλά μουσικά όργανα αλλά λίγη μουσική στη ουσία. Η φωνή συνεχίζει να πρωταγωνιστεί αλλά δεν νομίζω πως τελικά μπορεί μόνη η φωνή να κάνει θαύματα. Λίγο πριν τελειώσει ο δίσκος πάτησα το stop και έβαλα κάτι άλλο. Θα επανέλθω αλλά δεν νομίζω να αλλάξει και πολύ η γνώμη μου. Η απογοήτευση της χρονιάς ως τώρα μακράν :frowning:

Ακούω κάποιες όμορφες ιδέες αλλά δεν τον αντέχω για πολύ, δεν κατάφερα να το ακούσω ολόκληρο. Μάλλον θα πάει για τον κάδο. :frowning:

Σιγά μην είναι και η απογοήτευση της χρονιάς!!!Υπερβολές.Μπορώ να σου πω δεκάδες δίσκους-απογοήτευση και πολύ πιο απλοϊκούς συνθετικά,στιχουργικά και ενορχηστρωτικά!Ίσως να περίμενες κάτι πιο κοντά στο empty walls.

Π.χ. Τι να πούμε για τους linkin park τότε;;;

Ίσως υπήρχε προσδοκία για πιο ροκ τραγούδια και να μην αρέσει σε πολλούς το νέο ύφος των τραγουδιών αλλά όχι και λίγη η μουσική.Δεν νομίζω ότι είναι αριστούργημα αλλά έχει κάποια τραγούδια πολύ αξιόλογα και πρωτότυπα σε ήχο.Όπως το borders are και το beatus.Από εκεί και πέρα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα!

θα συμφωνησω. ανεξαρτητα με το τι προσδοκιες ειχε ο καθενας το αλμπουμ αυτο δεν μπορει να θεωρηθει η απογοητευση της χρονιας εκτος αν καποιος εχει ακουσει μονο αυτο ολη τη χρονια οποτε δεν εχει αλλα για να κανει συγκριση.

συνεχίζει να μην μου αρέσει και πολύ ο δίσκος…:?

κριτική από το classic rock magazine:

ο μόνος λόγος για να αγοράσεις αυτόν τον δίσκο είναι για να τον πετάξεις στον Tankian (στα μούτρα) :!:

ενταξη υπερβολική η κριτική… ο δίσκος δεν ειναι χάλια απλα ειναι μέτριος (ιδικά για επίπεδά tankian)και κατι το διαφορετικό απο αυτο που τον έχουμε συνηθίσει!!
5-6 τραγούδια μου άρεσαν πολύ και τα υπόλοιπα τα ακούω αλλα χωρίς καμία ιδιαίτερη συγκίνηση…

ναι είναι μέτριος…δυστυχώς…
δυστυχώς γιατί ήθελα αν κάποτε κάνουν reunion οι soad να είναι και 2 πλευρές σε τοπ φάση…

ελα ρε δεν τον πήρε και η κάτω βολτα… απλα έκανε ενα πείραμα που δεν του βγήκε 100%… ας ελπίσουμε οτι ο επόμενος θα ειναι γαμιστερος!!!:stuck_out_tongue:
το ίδιο και οι scars!!!
(πλάκα πλακα θα βγάλουν τίποτα αυτοι??):-k

και για ριγουνιον εγω δεν το βλέπω να γίνεται…

εμενα δεν με ενθουσιασε,αλλα δεν ηταν και κακος.εχει καποια υπεροχα κομματια μεσα(yes,it`s genocide,gate 21)και καποια πολυ αδιαφορα,αλλα δεν συγκρινεται σε καμια περιπτωση με το elect the dead.βεβαια νομιζω οτι μας ξενιζει περισσοτερο διοτι δεν ειναι στο στυλ που τον εχουμε συνηθισει.

αντε να βγαλουν οι σκαρς τωρα για να γαμησουν οπως αναμενεται.

Δεν τον εχω ακουσει και θα το κανω μετα την συναυλια των Scorpions, αλλα οσα ηταν ηδη γνωστα και τα ειχε παιξει στο live μου αρεσαν… Η κριτικη του classic rock magazine παντως πολυ επιθετικη.[-X

Σωστος μην μπερδευτεις και στο send me an angel τραγουδας tankian.

:lol: Οχι ρε… :lol: Απλα θελω να του δωσω τον χρονο του.

Με το συμπάθιο κιόλας αλλα…

…ποιος τους χέζει τους linkin park

Έτσι…πέστα:):!:

Άκουσες τον δίσκο μια φορά, δίχως καν να ολοκληρώσεις την ακρόαση, και δηλώνεις ότι ένας δίσκος, στον οποίο δεν έχεις εντρυφήσει ΚΑΘΟΛΟΥ, είναι η απογοήτευση της χρονιάς.

Δεν μπορείς να κάνεις τέτοιες βαρυσήμαντες δηλώσεις μη έχοντας ασχοληθεί εμπεριστάτωμένα με ένα δίσκο.

Ναι εχεις δικιο.Νομιζω οτι πρεπει να φαει Ban και γινει και μηνυση εναντιον του για δυσφημιση και εξυβριση.Επεισης να ζητησει και δημοσια συγνωμη απο τον υπουργο πολιτισμου της Αρμενιας.

:lol: Ενταξει ρε, αλλα ο RedWaves εχει δικιο στο οτι αν δεν ακουσεις εναν δισκο ουτε καν μια ολοκληρη φορα δεν μπορεις να λες οτι ειναι και η απογοητευση της χρονιας… Ειναι πολυ τραβηγμενο, ακου τον δισκο εστω μια, δυο φορες και μετα ναι.