Sex and the Studies!

Οι φοιτήτριες που σπουδάζουν τέχνες είναι οι πιο δραστήριες σεξουαλικά από άλλες συνομήλικές τους, ενώ η πλειονότητα των φοιτητών που ασχολούνται με τις θετικές επιστήμες έρχονται σπάνια σε σεξουαλικές επαφές.

Σε έρευνα του Πανεπιστημίου του Σίδνεϊ ρωτήθηκαν 185 φοιτητές και φοιτήτριες ανάμεσα στις ηλικίες 16 και 25 ετών για τη σεξουαλική τους ζωή και για το αν γνωρίζουν το σεξουαλικώς μεταδιδόμενο νόσημα: «χλαμύδια».

Οι φοιτητές και οι φοιτήτριες που ενδιαφέρονται για τα καλλιτεχνικά είναι ιδιαιτέρως ενεργοί σεξουαλικά, ενώ έχουν ελάχιστη ή και καθόλου γνώση για τα χλαμύδια, σύμφωνα με την έρευνα που δημοσιεύτηκε στο επιστημονικό περιοδικό «Sexual Health».

Επίσης, διαπιστώθηκε ότι οι φοιτητές έρχονται λιγότερο σε σεξουαλική επαφή, συγκριτικά με τις φοιτήτριες. Συνάμα, οι φοιτητές που ασχολούνται με τις θετικές επιστήμες έχουν τις λιγότερες σεξουαλικές επαφές από άλλους συνομηλίκους τους.

«Τελικά, τα αγόρια που πηγαίνουν στα ρέιβ πάρτυ και τα μπαρ δεν είναι οι φοιτητές των θετικών επιστημών», σχολίασε ο ψυχοθεραπευτής Στίβεν Κάρολ. «Προτιμούν να κάνουν πειράματα, να επισκέπτονται τη βιβλιοθήκη και να διεκπεραιώνουν εργασίες», τόνισε ο ίδιος.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η ερευνήτρια Μελίσα Κανγκ έχει συμπεράνει σε προηγούμενη έρευνα ότι τα ποσοστά λοιμώξεων σε γυναίκες 20 έως 24 ετών ανέρχονταν το 1999 στα 335 περιστατικά ανά 100.000 ανθρώπους, ενώ πέρυσι στα 1.300 ανά 100.000 άτομα, γεγονός που δείχνει ότι τετραπλασιάστηκαν μέσα σε οκτώ χρόνια.

Graphic Design FTW!:p:p:p

πολλες καυλες τελευταια εχουν πεσει δτο φορουμ… :lol::lol::lol:

Ένα θα πω μόνο: "Αν ίσχυε αυτό το κείμενο, οι 2 τελευταίες σχέσεις μου θα με παρακάλαγαν για σεξ κι εγώ θα τους έλεγα ‘Όχι τώρα αγάπη μου, έχω να κανω κάτι πειράματα και να διεκπεραιώσω κάτι εργασίες στη βιβλιοθήκη. Κάποια άλλη φορα ίσως’ "

#-o#-o

Και που σαι ακόμα…:lol:

Το κείμενο λέει 1000% αλήθεια.

5 χρόνια που σπούδαζα γραφίστας, ένιωθα σαν τον Peter North! :p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

λολ ομως. Τραγελαφικο κειμενο. :lol:

Βαργιεμαι να επιχειρηματολογησω. Απλα ρωτηστε κανεναν που να χει σπουδασει π.χ. φιλολογος κιε ελατε μετα να μου πειτε. Απαραιτητη προυποθεση να εχει τελειωσει τη σχολη, ή τουλαχιστον να ειναι διατεθειμενος.

Πέρα από την πλάκα τώρα. Κάντε καμιά βόλτα από ΕΜΠ ή Ιατρική και θα δείτε ότι πολλά στερεότυπα είναι αληθινά ε. Το κείμενο δεν είναι και τοοοσο λάθος.

Μωρε δεν αντιλεγω, απλα θεωρω μεγιστο λαθος την οποια αναφορα σε θετικες επιστημες. Χαρακτηριστικο παραδειγμα (επειδη το πρωτο post δεν ηταν καθολου τυχαιο): Μια γυναικα σας ρωτα τι επαγγελεστε. Πιθανες απαντησεις:

α) Ειμαι φιλολογος (θεωρητικες επιστημες).
β) Δουλεια γραφειου / τραπεζα / whatever.

Με στατιστικες ερευνες, οι 8 στους 10 προσπαθουν / θα ηθελαν να αποφυγουν την απαντηση αλφα.

Γύρω γύρω το πάμε ε?

Είσαι άσχετος, άμα το πεις έτσι χύμα δε θα μαμήσεις ούτε του αγίου πέους.

  1. Παίρνεις το κουλτουρέ αλά Post-Rock λούκυ-λούκ
  2. Δε λες έτσι χύμα το αντικείμενο σπουδών, του βάζεις σάλτσα για να ακουστεί πιο Intellectual.

Τι σκατά φιλόλογος είσαι άμα δε μπορείς να χειριστείς τη γλώσσα για να το παρουσιάσεις έτσι.

χμ, τώρα που το καλοσκέφτομαι έτσι θα ψαρώνει γκόμενες ο Ellanor, θα τις έχει φλομώσει στο μπλα-μπλα.

Δηλαδη;
(Edit: @Corpsetta)

Καλα ναι, το χοντροκομμενο οσο να ναι το χω συχνα πυκνα. :stuck_out_tongue: Παντως dunno, αν ηταν να γινω συγκεκριμενος, θα επελεγα σε γενικοτερο βαθμο τις ανωτερες σπουδες τυπου αει

Δλδ όλο για σεξ λέμε,απορώ τι το κλείδωσαν το σεξοθρεντ??για ν ανοίξουν όλα τα υπόλοιπα??? :stuck_out_tongue:
όχι ότι με χαλάει ε.είναι γνωστό τοις πάσι ότι εκτός από καφρόμυαλη είμαι και πορνόμυαλη

εγω το λεω

βασικα λεω φιλοσοφος αφου σε αυτην τη σχολη ειμαι

αλλα δεν υπαρχει κανενας λογος να ντρεπομαι γι αυτο που ειμαι ρε ανγκμαρ

Το κειμενακι ειναι 50-50…και νομιζω οτι παιζει κ ρολο το οτι εγινε στην Αυστραλια? Δεν ξερω…

@corpsette: Ελα ρε, δικια μας και εσυ! :p:D

κάποιος είχε πσοτάρει κάποτε, πως οι Αυστραλοί κάνουν το λιγότερο σεξ στο κόσμο. Για αυτό δεν ξέρω κανένα μεγάλο Αυστραλό επιστήμονα. Δεν αναπαράγεται το είδος…

:lol: :lol: :lol: :lol:

Say them, you Godenmouth!!!

Επόμενα θρεντς: “Σεξ και τζατζίκι: Η συχνότητα επηρεάζεται από την κακή αναπνοή;”, “Σεξ και Τριχούλες: Εσείς το κάνετε αν η κοπέλα σας δεν έχει κάνει αποτρίχωση; Ψηφίστε ποιο τριχωτό σημείο σας ενοχλεί περισσότερο”.

Αυτο το τελευταιο ακουγεται ιντρεστινγκ!:stuck_out_tongue:

Καλα η ερευνα δεν λεει και ψεματα.
Εξαλλου οι θετικες επιστημες ειναι οι απαιτητικες σχολες.Λογικο το βρισκω.

Οι φοιτήτριες που σπουδάζουν τέχνες είναι οι πιο δραστήριες σεξουαλικά από άλλες συνομήλικές τους, ενώ η πλειονότητα των φοιτητών που ασχολούνται με τις θετικές επιστήμες έρχονται σπάνια σε σεξουαλικές επαφές.

Οι φοιτήτριες (γένος θηλυκού) που σπουδάζουν τέχνες, και οι φοιτητές (γένος αρσενικού) που ασχολούνται με τις θετικές επιστήμες. Ενώ ως γνωστόν στα αγγλικά τόσο οι μεν όσο και οι δε αποδίδονται με το ουδέτερο “students”. Αναρωτιέμαι ποιός και γιατί το μετέφρασε έτσι. :stuck_out_tongue:

Κατα τ’ άλλα, πολλά σεξοθρεντ ρε παιδιά, τι γίνεται?