Shadow Gallery στην Ελλαδα 8-9-10 Οκτωβ. 2010

Heheh, στο περιπου.
Η πρωτη τους εμφανιση θα ειναι στις 2 Οκτωβριου στην Ολλανδια, στο Progpower festival Ευρωπης.

http://progpower.eu/

Αλλα, μεα απο λιγες μερες (πιθανως θα περασουν και απο αλλες χωρες) θα ερθουν εδω για [SIZE=“7”]3 [/SIZE] live. Αλλα μιας και με λενε απιστο Tommy, ας μην χοροπηδαω γυμνος στους δρομους ακομη. Προτιμω να το διαβασω και επισημα απο το site τους.

Ένα και μοναδικό ερώτημα υπάρχει…Π-ο-τ-ε β-γ-α-ι-ν-ο-υ-ν τ-α ε-ι-σ-η-τ-ή-ρ-ι-α γαμώ την τρέλα μου???

:eek::eek::eek: δεν εχω λογια εεεε…

:!:

Δεν βρήκα κάτι σχετικό αλλού…
Με τι αρχίζω από Shadow Gallery?

Tyranny

και

Carved In Stone

Απίστευτος δίσκος…μόνο από’κει να παίξουν…μια χαρά:):!:

__Αν κάνεις αναζήτηση με το όνομα της μπάντας μόνο σε τίτλους, θα βρεις πολλά θέματα όπου μέσα κουβεντιάζουμε για σχεδόν όλα τα άλμπουμ, έχει πολύ πράμα.

__Εγώ πάλι θα έλεγα να ακούσει τα 2 κόνσεπτ μαζί (που το ένα συνεχίζεται από εκεί που τελειώνει το άλλο), τα Tyranny και το μεθεπόμενο του, το Room V δηλαδή. ΥΠΕΡΟΧΑ.

__Μετά χτυπάς και το Carved In Stone και είσαι κομπλέ για πολύ καιρό! :smiley:

Ναι είδα ότι υπάρχουν 2-3 threads για τα albums, απλά ήθελα να μου προτείνει κάποιος.

Και σας ευχαριστώ για τις προτάσεις:D
Θα ακούσω αύριο κιόλας…Ευχαριστώ.

:thumbup:

__Παρακαλούμε. :smiley:

Αν και δεν είμαι και σουπερ φαν τους (προς το παρόν!), στηρίζω τις prog προσπάθειες και συναυλίες.
Εφόσον ακούω για 8ball λογικά θα έχει φθηνό εισιτήριο.

Μέσα και εγώ 8)

Αυτα ειναι, το επιβεβαιωσε και ο Gary

http://www.shadowgalleryforums.com/forum2/viewtopic.php?f=4&t=778&start=06

Post απο Γαλλο:
That is great news !! I’m really so happy for you.
I can’t help hoping for a date in Paris (OK, I know this country sucks but maybe it would work a bit - I don’t see more than 500 people coming yet)… That would prevent me to spend a lot to go in Holland…

Εμ, απο την μια χαιρομαι απιστευτα που θα τους δω 2 φορες καπακι. Απο την αλλη ομως, με την τρυπα της Θεσσαλονικης (για κατσε να μιλησω στον αδερφο μου που δουλευει στο Block 33 και ασχολειται με συναυλιες μιας και ειναι του χωρου) και την λογικα χαμηλη προσελευση στη Λαρισα, θα ντρεπομαι να κοιταω πισω κατα τη διαρκεια των συναυλιων.

Αν και το Legacy δεν το χα δωσει πολυ σημασια, εχω κολλησει απιστευτα με το cliffhanger 2.

Ειδικα στο 2:35, δεν λεει να μου ξεκολλησει απ’το μυαλο ο ηχος των πληκτρων.

Εχω αρρωστησει με τους SG, τετοιο ερωτα σε συγκροτημα δεν ξαναειχα (εκτος απο τα 3 πρωτα των DT)
Αναγκαζομαι να περπαταω για 2 ωρες μετα τη δουλεια (οδηγιες φυσιοθεραπευτη, προβλημα μεσης κλασσικα) και τους τελευταιους μηνες, οσα albums και αν περνω στο mp3, το χερι μου πηγαινει αυτοματα στον φακελο Shadow Gallery (και Spheric Universe Experience).

Πρεπει να κανω μια ανασκοπηση των παλιοτερων posts των Outshined και Shadowcaster, οι οποιοι ειναι ειδικοι του καλου uplifting prog metal :smiley:

Χμ? Που υπαρχει επιβεβαιωση και δεν την βλεπω???

Re: European tour?

Postby Gary Wehrkamp » Tue Jul 20, 2010 4:04 am
All true…
hope to see you there!

:wink:

Eιχα καποιες αμφιβολιες…Αλλα με τα 28 ΜΟΝΟ…Μεσα Ωρε!

ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ SHADOW GALLERY ΡΕ! ΣΟΛΝΤ ΑΟΥΤ ΤΩΡΑ + ΚΛΑΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΝΑΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ!

Martian στο αναπαντεχο ψυχολογικο ξεσπασμα…Σας φιλω γλυκα :smiley:

Tommy,

The band will be playing a mixture from all albums… I do not think you will be disappointed!

And yes, we will have merchandise for sale on the tour: t-shirts, cds, and some other small items.

thanks,
Jill Hughes Kirtland
Production Assistant, Shadow Gallery
http://www.shadowgallery.com

Ενταξει, παω να αγορασω νεα βιντεοκαμερα

Φτιάχνομαι…

Άντε να δούμε και Symphony X κάποτε…

εεερχονται!!!
εεερχονται!!!
εεερχονται!!!εεερχονται!!!
εεερχονται!!!εεερχονται!!!εεερχονται!!!

Αντεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!

Ποπο παιδες, δεν μπορω να το χωνεψω! Συγκινηση και τιμη μας, απλα :smiley:

Είχα βάλει και ξανακουγα (μετά απο 8-9 χρόνια παρακαλώ!!!) το Tyranny σήμερα, δίσκος που είχα αγοράσει στα 19 μου, και το άκουγα ανελλιπώς για 1-2 χρόνια τότε… μέχρι που έχασα την επαφή μου με το συγκρότημα.

Tι ωραία μουσική ρε γαμώτο, είχα σχεδόν ξεχάσει, πραγματικά, ανέλπιστο δώρο αυτό το λάιβ.