Shadow Gallery στην Ελλαδα 8-9-10 Οκτωβ. 2010

Αυτο ακριβως, Εllanor! Ωραια μουσικη! Ειδικα οι SG πιστευω οτι εχουν να προσφερουν κατι, oτιδηποτε, στον καθενα που τους ακουει!

νομίζω πως προσπερνάτε λίγο στα ψιλά την απώλεια του Baker. Δεν μιλάμε για μια όποια και όποια φωνή.
κάτι μέσα μου λέει πως δεν έρχεται όλη η μαγεία των Shadow Gallery ρε γαμώτο…:frowning:

κάτι δε με αφήνει να ενθουσιαστώ. δεν ξέρω. είναι περέργο αν αναλογιστώ το πόσο λατρεύω τη μουσική τους.

Ellanor στο λέω από τώρα, θα με συνοδέψεις Shadow Gallery.

Σε καταλαβαινω πολυ καλα Outshined. Και δεν νομιζω κανενας να περναει στο ντουκου την απωλεια του Baker. Αυτο βασικα, το θεωρω αδυνατο για οποιονδηποτε φιλο του συγκροτηματος.

Απλα, οπως και να εχει, ειναι οι Shadow Gallery γαμωτο. Καταφεραν και ανταπεξηλθαν στο μεγαλο εμποδιο που παρουσιαστηκε με τον ξαφνικο και αδικο θανατο του Mike, βρισκοντας οχι μονο εναν αξιο αντικατασταση (ΔΕΝ λεω πως φτανει επιπεδα Baker, αλλα μια χαρα τραγουδιστης ειναι και ο Ashland) αλλα βγαζοντας και ενα μεγαλο αλμπουμ.

Με λιγα λογια, ναι ειναι σημαντικο που χαθηκε ο Baker, αλλα παραμενουν ακομα ενα γκρουπ που μπορει να σου προσφερει μαγεια και απολαυση οσο λιγα στο χωρο. Γνωμη μου…

Άντε πήγαινε φτιάξε κανά topic στο g&a, γιατί δεν λέει να τα λέμε εδώ.
Δεν θέλω να αποθεώσω εδώ:p

Ποτε ξεκινα η προπωληση ξερουμε;

O Baker ηταν ειναι και θα ειναι φωναρα παντοτινη αλλα και Ashland ειναι περιφημος και κολλαει πολυ με τους Gallery - το Digital Ghosts ειναι δισκαρα - (Ασχετα αν θυμιζει λιγο και Geoff Tate). Συμφωνω απολυτα μετα παραπανω. :thumbup::thumbup:
Ειναι παντως μεγαλη μας τιμη που θα δουμε ενα τετοιο συγκροτημα αυτου του μεγεθους στην χωρα μας που δεν τραβαει και λιγα αυτη την στιγμη. Οποιος δεν παει απλα θα χασει. Ειναι σιγουρο οτι η συναυλιες αυτες θα ειναι αξεχαστες και κατι που θα θυμομαστε για πολυ καιρο.

Τρομερό νέο!! Τέθηκε σε συναγερμό όλη μου η ύπαρξη!! Κρίμα πραγματικά ποy δεν πρόλαβε ο τρισμέγιστος και πολυαγαπημένος Mike!

Αν είμαι Ελλάντα, δεν το χάνω με τίποτα. Έχω πάθει πλάκα με το Tyranny, εδώ και 3 μέρες ακούω μόνο αυτό. Συνέχεια έχουν και τα άλλα που είπε ο Shadowcaster και ellanor. Μεγάλη μπάντα:metal:

Απαντηση απτον Gary:

HI Everyone…
It is not really quite a “TOUR” yet - Just a few dates,
and hopefully WARCRY can fill in the gaps and we can visit a country near you.
For now, what I know - you know.

I cannot give away the set-list
but can tell you that it will not be ‘only’ a “Digital Ghost” tour as we will certainly be playing
some selections from all albums, I mean CD’s.
Shows will be probably 90-100 minutes
and there will be merchandise at each show and we hope we have the chance
to meet anyone and everyone. Jill, who is our very handy production assistant on the tour,
and I will do our best to make promotional opportunities available through meet adn greets
or we will just try to come out after the shows, or meet people by the tour bus…
Whatever we can. We are as excited to meet you as you are us (if you are at all that is…hahaha)

Thanks as always for your support.
I know it has been very quiet around here and not much has happened since the Album and Video
but we are determined to wake you all up!

Gary

Όπως είπε και ο Outshined, είναι ΠΟΛΥ κρίμα που δεν θα ακούσουμε Baker.

Κι εγώ παρότι αρκετά όψιμος λάτρης της μπάντας, σκέφτομαι ότι η φωνή του πραγματικά ήταν…one of a kind, απλά απίστευτη (τέτοιο συναίσθημα σπανίζει). Πολύ καλή η αντικατάσταση αλλά…

Αnyway, είναι ήδη λάιβ σταθμός, και περιμένουμε να αφεθούμε στη μυσταγωγία του.

\m/ \m/ \m/ \m//

Το πόσο τυχεροι είμαστε που θα τους δούμε στην Ελλάδα δεν το έχουμε αντιληφθεί. Οι 3 από τις 7 συναυλίες που θα δώσουν είναι εδώ.Σίγουρα θα είμαι σε Αθήνα και Λάρισα αλλά λίγο δύσκολο για Σαλόνικα.Ειλικρινά ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω… Τραγουδάω “It’s just a matter of time 'til new horizons will unfold
Tearing down the walls between us
Resurrect this poisoned world
Fore the hopes and dreams of all the land are blown into the sky
There are things worth more than money
You got to learn to hold them high
I believe - I believe” και κλαίω.Ανατριχιάζω μόνο που το φαντάζομαι…

όντως είμαστε πολύ τυχεροί που θα τους δούμε σε 3 πολεις μας… :slight_smile:

pote ksekina propwlhsh?? :smiley:

σημερα πηρα το εισητηριο :smiley:

Πόσα;:):!:

Απο που το πηρες?

28 euros απο metropolis

Τέλεια, άκουσα και το Room V και Digital Ghosts και πραγματικά αν δεν προκύψει κάτι σοβαρά θα δώσω το παρόν. Μεγάλη μπάντα.