Shadow Gallery

Φίλε Martian με συγκίνησες! Συμφωνώ απόλυτα σε όσα λες! Θυμάμαι άκουσα το ντεμπούτο τους επειδή στο χάμερ στην κριτική είχε πει ότι οι μόνοι με τους οποίους μπορούσε να βρει κάποια σχέση ακουστικά ήταν οι Solitude Aeturnus( άλλοι αγαπημένοι)!! Μικρή σχέση φυσικά αν και τον καταλαβαίνω, το θέμα όμως είνα ότι από τότε άνοιξε ένας παραμυθένιος κόσμος για μένα που δεν άφησα ποτέ! Δυστηχώς ήρθε ο θάνατος του BAker! Ένας μοναδικά ηρωικός γλυκός λυρικός ερμηνευτής που ευτυχώς για μας υπάρχει η δισκογραφία τους για να τον θυμόμαστε! Αγαπημένα είναι και μένα το πρώτο και το Tyranny! Τραγούδια αναρίθμητα αλλά αυτή την περίδο αυτό που αγαπάω πιοπολύ είναι το Final Hour από το ομώνυμο! Κάπου μετά το 2ο λεπτό αρχίζει έντα ταξίδι το οποίο με πάει πολύ μακρυά απο την καθημερινότητα! Ευτυχώς τους είδαμε και σε ένα σούπερ λαιβ αντάξιο του μύθου τους!! Θεοί για πάντα!!

εβαλα να ακουσω Tyranny!!!

ΘΕΟΙ
μας αφησαν τεραστια δισκογραφια
και ενα αξεπεραστο λαιβ!!

'Νταξει με τη μπαντα εγω προσωπικα δεν εχω ψαχτει, και το πρωτο ποστ-αφιερωμα του Κωστη μου 'ρχεται κουτι γιατι εχει πολλα πραγματα μαζεμενα για να αρχισεις το ψαξιμο…παντως με κοβω να γουσταρω τρελα απο τα σκορπια κομματια που εχω ακουσει…και οπως ειπωθηκε σε ενα αλλο θρεντ απο αλλον (παλιοροκα) user και ισχυει 1000% και εδω:

Και οχι με ενα “γαμανε συμπαντα μαγκιτες τσεκαρετε” :stuck_out_tongue:

Και μαλλον θα τα ξεκινησω χρονολογικα τα αλμπουμ. Ιδωμεν.

Το αγαπημενο μου λαιβ(ναι,πηγα και Psychotic Waltz) σε αυτη την χιλιετια απο μια απο τις 5 πιο αγαπημενες μου Prog metal μπαντες.Πολυοργανιστες καλλιτεχνες που δινουν βαση στην μουσικη καθ’αυτη και οχι στο βαθμο δυσκολιας αυτων που δημιουργουν.

Τότε που μας ήρθαν για συναυλία στην Αθήνα.

Τους αγάπησα ακόμα περισσότερο.

Ντάξει ζηλεύω άπειρα τώρα! Ούτε μια φωτογραφία δεν έβγαλα μαζί τους όταν ήρθαν! Ε, ελπίζω να έρθουν φέτος :slight_smile: Παρεπιπτόντως πολύ ωραίο αφιέρωμα, δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!

Βγαινουν σε περιοδεια παλι;

μακαρι να βγουν ξανα…

Έχουν μπει σε studio που σημαίνει οτι ετοιμάζεται καινούριο υλικό! Επίσης τν Σεπτέμβρη είναι χεντλαινερς στο προγκ παουερ στην Ατλάντα, με αφορμή αυτό όπως γράψαν στο φεισμπουκ τους θα κάνουν και άλλα λαιβ! ‘‘Last night we got together for our first rehearsal for ProgPower USA …and maybe some other shows in 2013? :)’’ Δημοσιεύτηκε στις 12 νοεμβρίου! Αν κάνουν ευρωπαικό τουρ απο δω θα περάσουν σίγουρα πάντως!

Όπως θα δει κανείς αν κοιτάξει λίγο πιο πάνω στο θρεντ, με τη μπάντα ασχολούμαι max 1 εξάμηνο περίπου. Έχω λιώσει μόνο τα Carved & Tyranny και έχω ακούσει αποσπασματικά τα υπόλοιπα (youtube-ίζοντας). Εννοείται πως μαζεύω σαγόνια από το πάτωμα και μυαλά από τους τοίχους, και νιώθω τρομερά μαλάκας που δεν είχα ακούσει τη μπάντα όταν ήρθαν για λαϊβ στα μέρη μας. Μακάρι αυτά τα περί νέων συναυλιών να αληθεύουν…

Ναι, μακάρι πραγματικά! Πάντως οι ίδιοι έχουν πει επίσης οτι γράφουν νέα τραγούδια! Δεν παίζει να μείνουμε παραπονεμένοι, έχω διαίσθηση (ή μάλλον ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται!!) Προσωπικά, είναι η αγαπημένη μου μπάντα αν έρθουν θα είναι το καλύτερο δώρο!

Τετοιες κοπελες θελει το φορουμ :!:

Γιατι,εχεις ακουσει κανεναν(διαφορικου φυλλου)αλλο να πει οτι ειναι η αγαπημενη του μπαντα?

Αν μεινουμε στο προγκ, εγω το ειχα ξεστομισει καποτε. Αλλα δεν το εννοω (αν και ειναι πολυ πολυ κοντα).

Η αληθεια ειναι πως ειναι σπανιο αυτο που λες.

Χει,η κοπελια δεν εμεινε στα ορια του Προγκ.Αγαπημενη μπαντα.Σκετο,χαχα.

Ναι, είναι απλά και χωρίς όρια η αγαπημένη μου μπάντα! Κάποτε ήμουν σε δίλημμα ανάμεσα σε SG και Queensryche (το mindcrime με έκανε να ακούω αυτά που ακούω σήμερα) αλλά πλέον έχω καταλήξει… Shadow Gallery γιατί φτιάχνουν τις μέρες μου όταν είναι σκατά, με γεμίζουν όταν νιώθω κενή και μιλάνε στην ψυχή μου! Αν νιώθει κάποιος άλλος έτσι δεν ξέρω, πάντως για μένα έτσι είναι!

__ω! ω!! αυτά είναι!! νέο Shadow Gallery!!! “Hold onto these memories I grant you” :smiley:

__ξαφνικά όλα μοιάζουν πιο όμορφα :smiley: :stuck_out_tongue:

Και καπως ετσι, ανακαλυπτεις οτι βρηκες το αλλο σου μισο. Ανοιχτη προταση γαμου :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: :lol: πρώτη φορά μου κάνουν ον λαιν πρόταση χαχχαχαχχαχα να σαι καλά! Ερώτηση προς όλους: Μια και το χω απορία πως σας φένεται ο τελευταίος τους δίσκος??

Ιδιας καλης ποιοτητας με τα προηγουμενα και ας μην τραγουδαει ο Mike…