Shadow Gallery

Ποιοτικά ναι δεν έχουν κάνει εκπτώσεις… Προσωπικά όμως δεν μπορώ να θεωρήσω οτι ξεπερνάει σε λυρικότητα και συναισθηματισμό οποιοδήποτε άλλο δίσκο τους… Συγκριτικά έρχεται όντως τελευταίος και καταιδρωμένος!

καθαρα λογω απουσιας Mike συμβαινει αυτο οχι οτι ο Brian δεν ταιριαζει η δεν τραγουδαει καλα…εγω σαν “τελευταιο” θα εβαζα τον πρωτο που ειχαν βγαλει καθαρα για λογους κακης παραγωγης…

Γμτ,αν και ορκισμενος προγκρεσσιβας,ο πρωτος των Shadow Gallery ειναι ο αγαπημενος μου.Questions at Hand και Say Goodbye to the Morning και την βγαζω χωρις αλλο τραγουδι για μηνες.

κομματαρες και τα 2 απλα δεν μου αρεσει η παραγωγη και το drum machine…

Ωραία φωνή έχει και ο Άσλαντ δε λέω… αλλά και μουσικά δεν με τρελαίνει το τελευταίος δίσκος… Δεν έχει για μένα αυτη την μυσταγωγία που έχουν όλα τα άλλα άλμπουμ! Ωραίος ο δίσκος δε λέω, ωραία η φωνή, ωραία όλα αλλά… Ο Μαικ λείπει και αυτό δεν κρύβεται… Επίσης θεωρώ τον καινούριο λίγο ποζερά… Βέβαια παρόλαυτα περιμένω με ανυπομονησία καινούριο υλικό και να τους ξαναδώ!

Επίσης ο πρώτος δίσκος είναι απλά μνημειώδης… Δε με νοιάζει και χειρότερη παραγωγή να είχε… η μαγεία μιας μουσικής σας αυτού του δίσκου μπορεί και ξεπερνά τέτοια προβλήματα!

Ποζερας δεν ειναι για κανενα λογο.Ο ανθρωπος ειναι πολυ αγνος και ηταν αρκετα φοβισμενος στο σανιδι.Παπαδοπαιδι θα του πηγαινε πιο πολυ σαν χαρακτηρισμος

ποζερας με τιποτα…οσο για τον πρωτο δισκο εγω δεν ειπα οτι δεν ειναι δισκαρος απλα δεν μου αρεσει η παραγωγη και τα τυμπανα…δεν ειπα κατι για το επιπεδο αποδοσης η συνθεσεων…

Ε όσο να πεις ποζερά τον λές όταν στη σκηνή παίζει με την ‘‘πρώτη σειρά δεκαοχτάχρονη το πολύ κορασίδα’’! Δεν ξέρω… Τη συγκεκριμένη μπάντα την έχω στο μυαλό μου πολύ ιδανική! Ίσως γιαυτό να μην εκθειάζω και τον τελευταίο δίσκο! Απλά όλους τουα ακούω να είναι πολύ ικανοποιημένοι ενώ εγώ κάτι ακόμα περιμένω

__Μπααα, πιο πολύ νομίζω ήταν το άγχος του να επικοινωνήσει με το κοινό και να ανταπεξέλθει ως περφόρμερ, δεν είχε και μεγάλη εμπειρία. Εκτός αν η κορασίδα αυτή ήσουν εσύ και ξες (ή έγινε) κάτι παραπάνω :stuck_out_tongue:

__Βασικά, είναι ΜΟΥΣΙΚΑΡΑ (παικτικά) ο νέος τραγουδιστής, πολύ κοντά στα υπεράνθρωπα/εκνευριστικά θεόρατα επίπεδα των υπόλοιπων πολυοργανιστών στους Gallery. Οπότε, στον νέο δίσκο που πλέον δεν έχει τρόπον τινά ‘guest’ ρόλο, περιμένω να δω και τη δική του συνεισφορά! :slight_smile: Ειδικά αν ξεφύγει (με την καλή έννοια) από τα είδωλά του λίγο (ως αρκετά) παραπάνω (βλέπε Geoff Tate), θα είναι ότι πρέπει.

__Οσο για τον δίσκο… εμένα μου άρεσε! ΠΟΛΥ. όπως είπαν και τα παιδιά δεν υπήρχε πτώση στην ποιότητα. και έχει μέσα τρομερά σημεία και συνθέσεις που κοντράρουν άνετα το παρελθόν. ΒΕΒΑΙΑ, όχι στην ποσότητα που υπήρχε σε άλλους δίσκους, ΑΛΛΑ, μη ξεχνάμε πότε βγήκε, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΓΕΝΟΝΟΣ (οπότε πάλι καλά που βγήκε δίσκος αρχικά) και… ποιος έλλειπε… :frowning:

__Μελωδικότητα, τεχνική που πιο πολύ την κρύβουν παρά την βάζουν να πρωταγωνιστεί, εξαιρετικά σημεία στο δίσκο… Πολύ καλός δίσκος. Είναι ‘για γέλια’ να λέμε (κι ας ισχύει, ΑΝ ισχύει) ότι είναι ο χειρότερος τους :stuck_out_tongue:

__ΠΑΡΑ πολλές μπάντες θα ήθελαν να έχουν τέτοιο δίσκο για χειρότερο (μη σας πω και για καλύτερο :stuck_out_tongue: ).

__Συνολικά ένας πολύ ωραίος δίσκος που κάθε τόσο κάτι θ’ ακούσω από εκεί και που άξιζε μέχρι ευρώ τα χρήματα που έδωσα. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ακόμα και χωρίς να σκέφτομαι τις συνθήκες -μιλάω καθαρά μουσικά. Τώρα βέβαια, σαν καλός οπαδός, χαχα, φυσικά και θα ήθελα κάτι περισσότερο από τον νέο, κυρίως γιατί ξέρω ότι μπορούν. Στο άνετο. 8)

__Αλήτες, πάω να καώ στο Digital Ghosts, με παρασύρατε :stuck_out_tongue:

Κάτσε καλά ρε γελοίε δεσμευμένος άνθρωπος μη σου σπάσω τα μούτρα βλήμα :stuck_out_tongue:

Σε άλλα νέα, όπως είπα και πριν μόνο τα Tyranny και Carved έχω λιώσει αν και ξεκίνησα τη δισκογραφία της μπάντας χρονολογικά (αυτά τα δύο όμως με αρπάξανε άσχημα από τα μούτρα και δεν μου άφησαν περιθώρια αντίδρασης :D). Σαν συνέχεια, ποιο/α άλμπουμς θα λέγατε να ακούσω? Dargaard μίλα!!!

μιας και επιασες ηδη το tyranny μπορεις να ακουσεις το room V που ειναι η συνεχεια της ιστοριας και μετα το Legacy…

Room V και μετα ντεμπουτο και μετα ολα.

Το Shadow Gallery κοιταει στα ισια το Tyranny που μαλλον ειναι το αγαπημενο μου.

‘‘We are happy to announce our first European gig for 2013 - Shadow Gallery will be headlining on Friday, October 4th at the PROGPOWER EUROPE festival in Baarlo, Netherlands. Tickets go on sale February 17’’ Kαι περιμένουμε… :papas: :bow2: [-o<

Ωπ ωπ ωπ!!! Ομορφιές!!!

Ναι, εδώ δίπλα, ομορφιές. Φέρτε τους από δω ρεεεεεεεεεεε!

SPOILERΉ φτιάχτε πακέτο Dream Theater-Shadow Gallery-Royal Hunt με δύο πρώτους co-headliners και SG να παίζουν λάιβ όλο το Tyranny. Και RH όλο το Paradox.

Οι ομορφιές πάνε στο ότι παίζει να γίνει και κανονικό τουρ. Συμφωνώ με το spoiler εκτός από τους Dream Theater :stuck_out_tongue:

Μακάρι να ξανάρθουν. Μοναδικοί και υπεραγαπημένοι!

Όλη συναυλία στην Αθήνα!!!:smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=DZt24IW5S9s&list=FL16n-QUGD0wY2p93sc1-DjA&index=4

σαλια στο πληκτρολόγιο…