She (Knows)

Στις 20 Οκτωβρίου θα έχουμε νέο άλμπουμ απο την Kristin :arrow_up: αλλά και από την Amalie :arrow_down:

Το οποίο δεν μου άρεσε καθόλου :grimacing:
Δώσε απλό φολκ στον λαό σου!

3 Likes

Πραγματικα το Myrkur ηταν χαλια, αλλα οκ, απλως ενα δειγμα.

1 Like

Καλούτσικο είναι. Πάει να πιάσει τη goth σκηνή, αλλά η φωνή της δεν είναι τόσο για εκεί. Το ΕΡ της, που προηγήθηκε για το θεατρικό, είναι πολύ καλό. Να δούμε αν θα το πάει καλύτερα.

Επίσης, οι κιθάρες με φέρνουν αρκετά στο μυαλό τους Celtic Frost επί “Nemesis”.

1 Like

Κάτι πάει να κάνει η Myrkur, κάτι κοντά στην ιδέα των Ulver, ενώ δεν είναι Ulver. Με την πρώτη, μένεις ολίγον τι στατικός, αλλά και εκστατικός. Με τις επόμενες ακροάσεις μεγαλώνει όλο και περισσότερο.

2 Likes

Για να μην είμαι οφφ τόπικ στις νέες κυκλοφορίες το βάζω εδώ, τσέκαρε:

2 Likes

Σε αυτή την εμφάνισή της έχω ερωτευτεί, όσο κανένα, άλλο την εκτέλεση του “Rivers”.

1 Like
3 Likes

Εδώ και μερικές μέρες έχω πέσει από τύχη (πολύ καλή τύχη) σε αυτόν τον πραγματικά σπαρακτικό δίσκο. Αν το Skeleton Tree τραγουδιόταν από μία ανερχόμενη τραγουδοποιό που εμπνεόταν από τα πιο απελπισμένα τραγούδια της Harding

1 Like

δεν το εχω ακουσει το συγκεκριμενο αλλα προτείνω και το Limbs (2022)

1 Like

Πολύ καλό επίσης! Απλά είπα να την πάρω χρονολογικά, καθώς μου έκανε και μεγαλύτερη εντύπωση το πρώτο της

Μα καλα, δεν μας διαβάζεις;!

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ περίπτωση.

1 Like

Ρε αν σου πω ότι την έψαξα αλλά δεν την βρήκα; Ή το ξέχασα ότι την βρήκα, ή κάτι θα έγραψα λάθος απ’ αυτό το όνομα δεν είναι και απίθανο

Σημασία έχει ότι την ανακάλυψες! Είναι εξαιρετική, αυτές τις μερες βγαζει κι ενα EP με remixes αλλα αναμενουμε νεο αλμπουμ.

1 Like

Πρόσφατη ανακάλυψη και αυτή έγινε από την συνεργασία της με τους Non Serviam (@apostolisza8 τι λέει? :stuck_out_tongue:)

Ο λόγος για την Kariti (to mourn the dead σημαίνει). Πανέμορφη και αιθέρια φωνή, για φανς της Zola Jesus, Chelsea Wolfe και της υπόλοιπης συνομοταξίας, σε πιο ambient-folk ήχους.

Κυκλοφορεί το νέο της άλμπουμ στις 4 Φεβρουαρίου και ορίστε μερικά δείγματα…

3 Likes

Ετοιμάζω κριτικούλα. Είχα γράψει για το προηγούμενο της σε κάποιο παλιο Express.

Καλή είναι, μια χαρά. Είναι και καλή κοπέλα. Είναι από Ρωσία αλλά ζει στην Ιταλία.

1 Like

μιλώντας για Ρωσία, είχα ανακαλύψει αυτην εδω την κοπελια τον Noεμβριο

2 Likes

Προφανώς λες για το κάτωθι, όπου νομιζω εκλεψε εντελως τις εντυπωσεις μέσα στο χάος. Αφου τη συζητατε το παραθετω, γιατι το θεωρω υποχρεωτικο άκουσμα :stuck_out_tongue:

2 Likes

Με δυσκόλεψε πολύ στο που να εντάξω τους Rotting Yellow. Τα tags λένε για alternative metal (διαφωνώ :sweat_smile:), drone-ambient, noise rock, gothic western.

Ιδιαίτερος ήχος σε drone ρυθμούς με κάποια noise ξεσπάσματα και τους βάζω εδώ κυρίως για την πανέμορφη φωνή της τραγουδίστριας.

Αν και το εξώφυλλο (στα μάτια μου) δεν είναι και κάτι σπουδαίο, η γενικότερη αισθητική τους είναι πολύ ωραία.

Θυμίζουν αρκετά και Midwife

1 Like

Καλημέρες!

8 Likes

Καληνύχτες

3 Likes