She (Knows)

Μα γιατί να κρατιέσαι, δεν υπάρχει λόγος!
Δεν έχω καταδυθεί ακόμα αλλά πρόκειται για ένα πολύ ενδιαφέρον άλμπουμ, ατμοσφαιρικό, βαθύ και αρκετά ambient.

2 Likes

Ε για να μην μιλάμε στον αέρα χαχα!

Αν και το τραγούδι αυτό όντως δεν είναι αντιπροσωπευτικό του δίσκου. Ζόρικο άκουσμα, από τα καλά δηλαδή και όπως είπες, τουλάχιστον ενδιαφέρον. Οι Φινλανδοί το έχουν βρει με την ψυχεδέλεια τώρα τελευταία νομίζω…

2 Likes

Και σε μας δε λέτε τίποτα;

2 Likes

Τι τώρα τελευταία; Όλη η δεκαετία δικιά τους είναι!
Με βασιλιάδες τους Oranssi βεβαίως.

3 Likes

Είμαι περίεργος ρε το ξέρεις.

5 τελευταία χρόνια> 5 προηγούμενα αν και για λεπτομέρειες όσον αφορά τις κυκλοφορίες τους. Oranssi (υπερμπαντάρα) στην παραγωγή του Vesperith έτσι…;

1 Like

Έλα, δεν το πρόσεξα αυτό.
Ο ήχος δεν μου φάνηκε ο classic ψυχεδελικός, θα το τσεκάρω ξανά!
Κύριε @Ktn πως σας φαίνεται;

1 Like

Πρόσεξε τι θα πεις ε.

@Aldebaran co-produced by Oranssi Pazuzu mainman Jun-His.

1 Like

Μια ομορφιά το κομμάτι. Μέρα μεσημέρι και νιώθω λίγο σα να κρύφτηκε ο ήλιος. Ο ήχος σίγουρα κρατάει λίγο από ψυχεδέλεια, αλλά

Αν παίζει σε τέτοια επίπεδα το άλμπουμ βλέπω να πάει δίπλα-δίπλα με Cult Of Luna για ξεχειμώνιασμα.

Εδιτ: και Chelsea, για να είμεθα ον-τόπι.

2 Likes

H απάντηση για τον ήχο με μερικές ακροάσεις βρίσκεται στον τελευταίο δίσκο των Emperor και σε ένα πτηνό που συχνάζει σε λίμνες. Επίσης σε μια ουράνια γενεαλογία. Θα τα πούμε και αναλυτικότερα όταν έρθει η ώρα νομίζω. Όχι; @Aldebaran

2 Likes

Μην λες άλλα!!

1 Like

Κυκλοφόρησε το Chapter 4 από την Matana Roberts

Matana Roberts – Coin Coin Chapter Four Memphis

2 Likes

το chapter 1 το εχω τριτο καλυτερο της δεκαετιας

Το 2 το ακούω πιο συχνά από το 1, γιατί είναι πιο “προσιτό” στα αυτιά μου.

Το 3 το θεωρώ πολύ “δύσκολο” άλμπουμ και δεν το ακούω σχεδόν καθόλου.

Το καινούργιο πρόλαβες να το ακούσεις? Εγώ όχι ακόμη.

Απο εσενα το εμαθα. Τωρα ξεκιναω πρωτη ακροαση. Το 1 εχει μια επιβλητικοτητα και ενα δραμα που δεν εχουν τα αλλα δυο. Σε γδερνει αλλα παραμενει εξαγνιστικό και καθαρτικό.

Dent Έβγαλαν νέο άλμπουμ φέτος ενώ ανακοίνωσαν και τη διάλυση τους. Δεν το έχω ακούσει καθόλου γιατί έχω κολλήσει με αυτό του 2015






^(3:35)

εγκλημα οι μηδεν καρδουλες στο απο πανω ποστ

2 Likes

Αυτή ξέρει να παίζει και death doom που θερίζει.
All female μπαντάρα από την Δανία, ντεμπούτο στις 24-1.
Πάρτε μια γεύση.

1 Like