She (Knows)

Τι παίζει εδώ; Πρέπει να τσεκάρω!

Μια μοντερνα Λανα καπως! Πολυ καλα vibes και ιζι λισενιν.
Οραματιζομαι μια συνεργασια με Alex Turner.

**λολ εχει ηδη γινει :joy:

1 Like

Μόνο Shirley.

5 Likes

Από το Dark Nights: Death Metal Soundtrack

4 Likes

Με τρελανε !!!

Περα απο Miss Piss και το τρακ με Εμμα, δεν εκανε πολλα πραγματα η Τσελσι μας στη καραμπινα (εκτος κ αν μας ετοιμαζει εκπληξη).

1 Like

Ωραίες.

3 Likes

Θα τα αφήσω εδώ γιατί νομίζω πως κολλάνε καλύτερα.

Πριν κάνα διμηνο ήταν αυτή εδώ η κομματαρα με κραυγή που σκοτώνει:

Τώρα είναι η πιο (synth) pop στιγμή τους θαρρώ:

Αναμένω τον νέο δίσκο με μεγάλο ενδιαφέρον τόσο για τον ήχο όσο και για το κονσεπτ.

3 Likes

Νέο Wolf Alice και όλα είναι καλά στον κόσμο.

5 Likes

Ε. Φίλε. Να σε πω κάτι…;

Αυτό το φινάλε στο “Delicious Things” με εκείνο το αιθέριο “don’t lose sight” είναι απίστευτα… απίστευτο.

Αυτό. Φίλε. Στο είπα. Να ξέρεις.

1 Like

Στα σχόλια από κάτω λένε για νέο σινγκλ συν λοιπές πληροφορίες για το νέο άλμπουμ, την επόμενη εβδομάδα.

2 Likes

Νομίζω θα βγάλει άλμπουμ φέτος κι είναι από τα πιο πολυαναμενόμενα της χρονιάς…

1 Like

Να τα μας!

5 Likes

Πάμε για δισκαρα, νομίζω.

3 Likes

Πολύ ενδιαφέρον, διαφορετικό από τα πολύ πειραματικά της, ήρεμο. Στη θέση που βρίσκεται στο tracklist μου μοιάζει με μια μικρή ηρεμία πριν την καταιγίδα. Η αλήθεια είναι, μου έλειψε λίγο το κρεσέντο προς το τέλος, όμως λέω να το κρίνω συνολικά όταν βγει ο δίσκος.

2 Likes

Είχα διαβάσει μια συνέντευξη της, πριν δυο χρόνια περίπου και χωρίς να θυμάμαι ακριβώς τα λόγια της, είπε πάνω κάτω πως στις μελλοντικές κυκλοφορίες της θα «ηρεμήσει τα πνεύματα» και πως θα σταματήσει να γράφει για την βία που δέχτηκε και την βία γενικότερα.

Αν και λίγο αργότερα είπε πως ίσως επικεντρωθεί στην πολιτική βία.

Και μιας και λέμε για συνέντευξη, ο @Aldebaran ακούει; :grin:

3 Likes

Πολιτική βία = έμφυλη βία θα πω εγώ, και πολύ θα χαρώ αν έχει κλείσει τον κύκλο του το παρελθόν! Κρεσέντα και ακρότητες μπορούν να παίξουν και με άλλους στίχους, βέβαια, αλλά το αφήνω πάνω της, γιατί she knows better… Έχει και τέτοιο εύρος φωνής, κι αυτό το απλό neoclassical ύφος ταιριάζει τέλεια

3 Likes

Αυτό είχε αφήσει να εννοηθεί και ελπίζει να πάρουν άλλες και άλλοι την σκυτάλη.

Ακούει και θα επιδιώξει!

2 Likes

Αλλο ενα απο τα αλμπουμ της χρονιας για εμενα.

2 Likes