Shinedown

το πέτυχα στην αρχική σελίδα του rocking.gr:

http://www.youtube.com/watch?v=1B89Osfj8dg
τι κομματάρα θεέ μου!
και ωραίο βίντεο ε?

πωπω τα μπονους κομματια γαμανε!!

Το Diamond θα 'ναι στο νέο δίσκο;

http://www.rocking.gr/interviews/Sunenteuksi_Shinedown/9810/

αν δεν κάνω λάθος αυτή είναι η πρώτη συνέντευξη που δίνουν σε ελληνικό μέσο και είμαστε πολύ χαρούμενοι.

αυτό που μπορώ να σας πω είναι πως θέλουν να έρθουν στην Ελλάδα, πέρα από τις τυπικότητες.

είναι στη δική μας ευχέρεια. Τώρα, αν έχουν βάση οπαδών ικανή για να έρθουν δεν το ξέρω.

το αν αξίζουν δεν νομίζω πως σηκώνει συζήτηση, ε;

Φυσικά το αξίζουν.

Όμως να 'ρθουν κι από 'δω μόνοι τους :stuck_out_tongue: γιατί την προηγούμενη φορά ήρθαν με Breaking Benjamin (καλό αυτό) και με Nickelback (κακό αυτό) και μέσα στην εξεταστική. [-X

Ο πήχης βέβαια είναι πολύ ψηλά μετά τη ΔΙΣΚΑΡΑ αλλά έχουμε εμπιστοσύνη στον “αρχηγό” που λέει ο Myers. :stuck_out_tongue:

οριστε και νεο σινγλ

προσωπικα δε μουπε τιποτα, κυριως γιατι νιωθω πως το κομματι χαντακωνεται απο τη λεξη bully που τελειωνει τα ρεφραιν. Παρα το σοβαρο της υποθεσης, η λεξη μου αφηνει ακομα κωμικο αντικτυπο και το πρωτο μισό του σολο μου φανηκε και αταιριαστο.

οπως και ναχει, κλασσικο Shinedown, και ισως θαπρεπε ναναι αρκετο αυτο, αλλα εχω και πλεον απαιτησαρες.

ιδωμεν, ιδωμεν

το παιδικο κορους πολυ ωραιο ομως.

δίκαιο έχεις, αλλά είναι από αυτά τα τραγούδια που θες να ακούς και να ξανακούς. και έχει για μια ακόμα φορά ΠΑΡΑΓΩΓΑΡΑ.

πάμε για αλμπουμάρα λένε οι πληροφορίες μου. 8)

Ακριβώς! Πολύ ωραίο (ή μάλλον catchy) κομμάτι!

Και για να πω και τη βλακεία μου, ας πάρουν Hinder και One Less Reason και ας έρθουν κατά δω :frowning:

χμ, όχι

Εμένα δεν μου ξύπνησε τίποτα από αυτά που λατρεύω στους Shinedown με δυο-τρια ακούσματα, άρα δεν πρόκειται να το κουράσω, δεν μιλάμε και για τίποτα δύσπεπτο έτσι… ;

Ελπίζω απλά να έτυχε να επιλέξανε ένα απ’ τα υποδεέστερα κομμάτια του δίσκου σαν single.

Σ’ αυτό που θα συμφωνήσω είναι η μπόμπα παραγωγή αλλά σοβαρά τώρα, περίμενε κανείς τίποτα λιγότερο;

θα παει κανεις στο λαιβ τους στο λονδινο??

ψαχνω παρεα!

anyone?

http://www.rocking.gr/live/Shinedown_Halestorm_Liberty_Lies_@_O2_Academy_Glaskwbi_Skwtia_160212/12100/

ΓΚΑΒΛΕΣ.

οπώς τα λέει ο γιάσονας είναι απλώς τα καινούργια δεν με ξετρέλαναν. Δηλαδή τον προηγούμενο δίσκο τον αγάπησα με την μία. Επίσης φάνηκε ότι το καινούργιο θα είναι λίγο πιο σκληρό εκτός και εαν σκόπιμα επιλέξαν πιο δυναμικά κομμάτια για το τουρ. Θα τους δούμε και download όταν έχει κυκλοφορήσει ο δίσκος :smiley:

Download τρόμαξα όταν είδα τη θέση, αλλά ο Coping διευκρίνησε πως οι Rise Against θα τελειώσουν μισή ώρα πριν βγούν οι Sabbath, οπότε μάλλον κάνουν clash με Megadeth κι όχι με Soundgarden. Τουλάχιστον έτσι ελπίζω.

Σύντομα περισσότερα για αυτή την μπαντάρα. :wink:

Την επόμενη φορά που θα έρθουν Ευρώπη, ας πάρουν και τους OLR μαζί τους, κρίμα είναι 8)

OLR ?

ε καλά κι εσύ τους Halestorm θα έπαιρνες μάλλον εν τέλει…

[SPOILER][/SPOILER]

drenie : τους One Less Reason εννοεί.

One Less Reason drenie.

:lol: όσο για Halestorm δε γνώριζα, είναι στα υπόψιν για τσεκάρισμα!

Μην πηδηξω το thread για αυτη την μπανταρα αλλα παω να τσεκαρω OLR ?

Οποιος εχει παντως αλλες μπαντες στο υφος των Shinedown που δεν ειναι και τοσο γνωστες ας στειλει κανα μηνυματακι!!!

Αυτους παντως ουτε σε 10 χρονια δεν τους βλεπω να περνανε απο εδω εκτος αν εκαναν κανα live στον Λυκαβηττο οπως ειχαν φερει πρωτη φορα Slipknot…

Εε ναι, να τσεκάρεις! Τέκνα των Shinedown είναι, κάνε και ένα ψάξιμο στο Alternative topic!