Shinedown

μαιστα, με αυτα που λετε ουτε ακροαση δε θα δωσω. το προηγουμενο μουχε φανει μεγαλη απογοητευση, αυτο θα με καταστρεψει…

Όταν κριτική ξεκινάει κάπως έτσι “Μην μπείτε καν στον κόπο να ακούσετε το νέο, απαράδεκτο άλμπουμ των Shinedown”, μάλλον τα πράγματα είναι άσχημα.

Τόσο άσχημα όμως;

Θα το ακούσω αύριο, τι να πω. Συμφωνώ με το Χρήστο όσον αφορά το στυλάκι που λανσάρει ο Smith, προδιαθέτει αρνητικά για τη μουσική. Το προηγούμενο μου άρεσε αρκετά, αν και εμφανώς έχουν μαλακώσει τον ήχο για ραδιοφωνικά ακροατήρια. Φαινόταν η κατεύθυνση που θα έπαιρναν.

Κοίτα να δεις που θα βγω ΕΧΘΡΟΣ της μπάντας.

Ντάξει είναι εντελώς απαράδεκτο όντως. Βασικά δεν έχει καμία σχέση με Shinedown αυτό το πράγμα.

Χαζεύοντας στο ίντερνετ έπεσα πάνω σε αυτό και σκέφτηκα … γιατί ; πραγματικά γιατί ; οι fall out boy μου ακούγονται πιο hard rock από αυτό και βασικά μου ακούγονται πιο ωραία τα κομμάτια τους στο είδος που υπηρετούν πλέον και οι δύο αυτές μπάντες .

Μεγάλη απογοήτευση αυτό το συγκρότημα ειδικά στον τελευταίο τους δίσκο έστω και αν η φωνή του Brent Smith παραμένει πολύ καλή . Κρίμα . https://m.youtube.com/watch?v=22FNUJOplGU&feature=youtu.be

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιας και έκανα ένα πέρασμα από τη δισκογραφία τους πάλι, το Leave A Whisper δε το ξεπέρασαν και έτσι όπως πάνε, δε θα το ξεπεράσουν και ποτέ. Μεγάλη σούπα το τελευταίο. Και απαράδεκτος, απαίσιος, πλαστικός ήχος.

1 Like

Απογοήτευση αυτή η μπάντα . Έχουν εξελιχτεί σε κάτι που δεν είναι του γούστου μου .

Δεν ξέρω αν το Leave a Whisper είναι καλύτερο από το Us and them ή αν το sound τους άνοιξε νέους δρόμους ( έχει και καταπληκτική παραγωγή ) αλλά δεν μπορώ να τους παρακολουθησω πλέον .

Μου βγάζουν κάτι πολύ μπερδεμένο.

Λοιπόν τους πέτυχα επιτέλους τις προάλλες με Μαιδεν.

Αν και εδώ Ιρλανδία δεν άρεσαν/αρέσουν σε κανέναν (φεισπαλμ), το λάιβ τα έσπασε. 9 τραγούδια μόνο δυστυχώς, τα περισσότερα από το Amaryllis.

Μεγάλη μπάντα.

2 φορές τους έχω δει (σε κλειστό χώρο και σε φεστ) και τις 2 φορές ήταν πολύ καλοί. Αν τα περισσότερα τραγούδια ήταν από το Amaryllis αυτό είναι καλό σημάδι. Σημαίνει πως κατάλαβαν πως ο τελευταίος δίσκος ήταν μούφα και ελπίζω να επιστρέψουν σε παλιότερα ηχητικά χωράφια στο νέο άλμπουμ

1 Like

Το 2008 που τους είχα δει μου είχαν κάνει πολύ καλή εντύπωση, αλλά τα τελευταία albums είναι δυστυχώς σάπια.

Το Amaryllis είναι σπουδαίο άλμπουμ…το τελευταίο για τα μπάζα

1 Like

τους ειδα με maiden στο αμβουργο,τραγικοι μου φανηκαν.Επισης πιο πολυ παπαρολογουσε ο τραγουδιστης παρα επαιζαν

Τρομερά αταίριαστο ζευγάρι με Maiden για περιοδεία, μπράβο σε όποιον είχε την έμπνευση.

Το Amaryllis εξαιρετικό, ινδηδ. Το τελευταίο μετριότατο, αλλά έχει αρκετές στιγμές για να μη μου πάει καρδιά να το θάψω. Λάιβ το κύριο στοιχείο που δε μου ταιριάζει είναι οι ενορχηστρώσεις που πετάνε συχνά και φαντάζομαι θα τις έχουν προηχογραφημένες. Κατά τα άλλα ο Smith όσο ποζέρι και να 'ναι, πετάει.

Κάπου διάβασα ότι το κονέ έγινε στο περσινό Download που έπαιζαν μαζί και ήταν απόφαση των Maiden.

Καλό, δημιουργεί προσδοκίες πάλι μετά την τελευταία μούφα που βγάλανε το 2015

Δε με ενθουσίασε ομολογώ. Επίσης απεχθάνομαι αυτή τη πλαστικούρα που έχουν για ήχο στα τελευταία άλμπουμς.

Με τα επίπεδα μέινστριμ που έχουν πιάσει πλέον το υπέρ-γυάλισμα στον ήχο δε το γλιτώνουμε.

Το κομμάτι πολύ κολλητικό, δε μπορώ να πω, ωραία επιλογή για πρώτο σινγκλ. Το κλιπ ελαφρώς κιτς, αλλά μικρό το κακό. Fingers crossed για κάτι καλύτερο από το προηγούμενο, που δε το λες και δύσκολο πράγμα.

Συμπαθητικό. Ας περιμένουμε όμως τα υπόλοιπα γιατί το χουνέρι που φάγαμε μετά το Cut the Cord δε ξεχνιέται.

εμένανε πολύ μου άρεσε πάντως. In Brent we trust…

Θετικό και το 2ο δείγμα νομίζω…